Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 250410-BMK- Enduro Yarışlarındaydık! Çok Güzeldi.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

250410-BMK- Enduro Yarışlarındaydık! Çok Güzeldi.
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
horizon
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Nis 26, 2010 10:50 pm    Mesaj konusu: 250410-BMK- Enduro Yarışlarındaydık! Çok Güzeldi. Alıntıyla Cevap Ver

25 Nisan sabahı İzmirli arkadaşlar ile saat 06.00 da, Gaziemir'de buluştuk.
Erhanın dediğine göre 3 motor olacaktık. Fakat beş motor olarak 06.15 gibi buluşma noktamızdan hareket ettik. Rakam çok Kritik benim için...
Rotamız, Menderes, Selçuk, Kuşadası, Söke, Selimiye, Milas ve Bodrum
Gidişte rehberimiz Erhan'dı...
İlk defa bu rotadan Bodrum'a gittik. Tüm yol çok zevkliydi. (Bodrum Güllük Radar mevkii hariç) Ancak gidişte Bafa gölünü sol tarafımıza alarak aldığımız güzergah süperdi.
Bodrum'a girişte benim gösterge toplam 221 km'yi gösterirken benzin göstergem de fırıl fırıl ikaz vermeye başladı. Bodrum girişi ben işi şansa bırakmamak için yakıt aldım. Tahmin ettiğim gibi tamı tamamına 12.5 lt yakıt aldı. Yol boyunca ortalama 120 km/h ile seyir ettik. Hesap ortada; Transalp 700 V 12 lt yakmış.

Dönüşte benden kaynaklanan bir dalgınlık mı desem... Yıllar önce çalıştığım bölgede olmanın verdiği rehavet mi desem, yoksa şahane bir gün geçirmenin verdiği gevşeme mi desem bilemiyorum. Milas merkezden dönmek yerine düm düz Yatağan'a kadar vurduk...Smile

Erhan'lar aynı yoldan geri döndüler.

Bizim dönüş yolumuz, Yatağan, Çine, Aydın, Germencik, Selçuk ,Torbalı İzmir oldu. Gidiş 221 km, dönüş ise 130 km kadar daha uzun sürdü. Dönüşümüz toplam 351 km sürdü.

Çok güzel bir günün ardından hepizimiz sağ sağlim evlerimize döndük.

Smile

Fotoğraflar ektedir.
Buyrun Seyre.

Fotolara bakmadan önce Önemli Not:
Bodrumda rezil iskender yediğimiz mekanın adını daha önce yazacaktım, sakın gitmeyin diye ama adı aklımda değildi. Bu akşam çantadan kolonyalı mendilleri çıktı... Şimdi yazıyorum.

BODRUM'a gidince MUTLAKA Gİ-DİL-ME-ME-Sİ GEREKEN MEKAN
''06 Lokantası. Ev Yemekleri. 1975'' Cumhuriyet Cad. NO.115 Azmakbaşı/Bodrum.
(Adresi tam yazdım ki yanlışlıkla gidilmesin diye. )

Sabah 06.00 da Gaziemir'de buluştuk. Gün nenüz ışımadan...

Biraz lak lak yaptık ve saati 06.15 yaptık. Gün de ışımaya başladı zaten. Ünal abinin ( Hoca) 'hadi gidelim' demesiyle hareket ettik. (Gün doğumu 06.21)

Ünal abinin lastiğini şişirmek için durduğumuz bir benzinlikte (Sarıkemer Beldesi) Hakkı çöp karıştırırken görüntülendi. Smile <her nekadar 'Ben çöp atıyordum. Bilinçli bir Endurocuyum. Çevreye saygılıyım.' şeklinde açıklama yapsa da akıllarda şaibe bıraktı. Smile

Mola yerinde beklerken! Hazırlıklar ihmal edilmedi. (bu foto da güzel ve anlamlı olmuş. Motor siyah, sürücü siyah, asfalt siyah. Üçü bir arada olmuş vallahi.)

Sarıkemer Beldesine kadar 5 motorken burada VFR' nin de katılması ile motor sayımız 6 ya çıktı. Bundan sonra 6 motor olarak devam ettik.

Bafa gölü yakınlarında kahvaltı molası verdik. Enfes bir kahvaltı yaptık. Aslında planladığımızdan daha uzun sürdü bu kahvaltı faslı. GÜZEL BİR GÜNE BAŞLAMANIN EN GÜZEL YOLU SARMAN'DA BİR KAHVALTI İLE BAŞLAR! Smile Bizde öyle yaptık.

Şu kahvaltının güzelliğine bakın dostlar. Bu kahvaltı tok çatlatır vallahi. Yemem diyenler bile yer. Öylede oldu. Smile

Kahvaltı başlamadan önce Erhan'ın Xt 660'ının neden arıza ışığı yaktığı anlaşıldı. Sebeb gevşemiş elektrik soketi. Yerine oturtunca işlem tamam. Hiç bir arıza gidermek bu kadar kolay olmamıştır! Eee XT bu... Arıza mı yapar ?

Sonunda yarışların yapıldığı Bodrum'un girişindeki Yalı Beldesine geldik.

Bizi karşılayan görüntüler şahane! Henüz çok kalabalık değil. Yarışçılar hazırlıklarını tamamlıyorlar.

Heyyt bee.. Örümcek misin? Keçi misin mübarek?

İzmir Ekibi Toplu halde.

Hakemdeki asabiyete dikkat! Amann Hakemim daha yarış başlamadı. Bu ne surat!

Yarışlar 3 parkurda yapıldı. Bu da YArış Parkuru.

Yarış öncesi bol bol gezdik...

Uzun uğraş ve kararsızlıklardan sonra yarışı izleyeyeceğimiz en şahane yeri kaptık.
Aslında toz yemeyelim diye rüzgar yönünü bile hesap ettik bu yeri seçerken. Ama bu noktanın yarış start kapısı olması ise büyük şanstı. Tüm çıkışları en rahat ve tozsuz biz seyrettik. Smile

Yarış Başlıyor...

Yarış Başlıyor...

Doğa içinde...Çiçekler içinde...Dağ taş...Bayır çayır...Egzos sesi...Toz toprak...
Ohh ohhh....

Bol bol Renkli görüntüler vardı yarışta...

Yarış tam gaz devam ediyor!

Yarış devam ediyor. İzmir ekibi pür dikkat yarışı izliyor.

Denge önemli tabi...İnsani şekilden şekile sokar vallahi...

Yarışmacılar Kulis yapıyor. Smile

Hakem çok otoriterdi... Motorcuları nasıl ehlileştirdi ise, hepsi hakemin bir hareketi ile ok gibi fırlıyorlardı... Smile YAKALA KURT! Smile

Motorcuların çıkışı bittikten sonra ATV ler start almaya başladı.

Yarışmadaki iki bayan yarışmacıdan bir tanesi...
Helal olsun diyorum size sayın bayan! Başkada birşey demiyorum...

Yarışta ufak kazalar da yaşandı... Neyseki biz ayrılmadan ciddi bir kaza olmadı..

Yarışmacılar kulise devam ediyor... Smile

Yarış devam ederken İZmir ekibi de yarışmacılara tam destek veriyor. (bakınız sol yamaç!)

Pist toz dumannn! Tozun toprağın içinden çıkan Enfes görüntüler!

Yerimizin ne kadar güzel bir konumda olduğunun ispatı bir foto. Hanım ve arkadaşım Alptekin kendilerinden geçmiş bir halde yarışı izliyorlar. Foto çekildiğinin farkında bile değiller. Smile

Ayrılma zamanı. Uzun zamandır görmediğim dostum Alptekin' i de Bodrum'a gelmişken gördük. Vedalaşıp Bodrum'da birşeyler atıştırdıktan sonra, İzmir'e dönmek üzere haraket ettik.

Bodrum Merkez. (Tutucu bir Endurocu olduğumdan Hanımın başını gözünü kapatırırım her daim...Smile Yemeklerimizi...Rezil iskenderlerimizi yedikten sonra İzmir'e doğru yola çıktık.

Yatağan'da bir benzinlik. Nerede yanlış yaptım diye düşünürken! Ulen bu kadar geldik tekrar Milas'a dönsek mi, dönmesek mi? Yok yok en iyisi buradan Aydın üzeri gidelim...Hımm en iyisi bu sanırım...

Selçuk... Yandım Çavuş! Çayımızı içip yola devam...

Akşam saat 20.30 sularında eve ulaştık. Erhanları aradık. Onlarda sağ sağlim evlerine ulaşmışlar...

Çine Barajı civarındaki asfaltın kalitesine ve virajlara bayıldık!

Guruptaki tek çift olarak bu güzel gezi için arkadaşlara teşekkürlerimizi iletmek isteriz.

Sevgi ve saygılar. Başka bir gezide görüşmek üzere...

En son horizon tarafından Sal Nis 27, 2010 10:13 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Recephoca
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 27, 2010 6:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Değerli Horizon sizleri büyük bir zevkle izledim. Özellikle yarış
fotoğrafları beni benden aldı desem yeridir. Hani Yunus Emre bir
şiirinde:'BİR BEN VAR BENDEN İÇERU' sözünü bana yaşattınız.
Tekerinize ve sizlere sağlık. Kazasız sürüşler diliyorum.
Rize'den sevgilerimle.

Recep Hoca (Emekli Öğretmen)
Başa dön
iceboyTR
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 27, 2010 9:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tekerlerinize sağlık, bize birazda olsa ortamı ve yarışçıları gösterdiğiniz için. Dönüş yolu bence gayet iyi olmuş, gittiğin yoldan geri dönmeyi sıkıcı bulmuşumdur hep Very Happy

Bende gelmek istiyordum ama daha tenereyi almadan motora yeni başlayan bir arkadaşa aynı tarih için söz vermiştim uzun yol yapıcaz, yanında gelicem diye. Dolayısıyla katılamadım sizin gruba.
Başa dön
TDMerhan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 27, 2010 9:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ali abi , herzamnki gibi yine süper fotoğraflar ve süper anlatımın için çok teşekküürler , benim fotograflar biraz aceleye geldi , sadece ekledim anlatım yapacak zamanım olmamıştı bu çok iyi oldu eline emeğine sağlık
dardo
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 27, 2010 9:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Güzel yol yapmışsınız tebrikler. Yol yapmayı çok ama çok özlemişim.Allah içinize sindirsin. Smile
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
1. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar