Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KLE 500 HAKKINDA

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KLE 500 HAKKINDA
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
matafix
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 13, 2010 8:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben tarafsız gözle değerlendirirsem..sorunsuz bir makina guruplarda çok rastladım binenler çok memnun..her şartta biniyorlar. makinası zaten yıllardır kullanılan EN 500 ve ER5 aynı makinayı kullanıyor..yanılmıyorsam...yani falcon onun yanında biraz zayıf kalır gibime geliyor..gerçi aramızda kullanan birkaç arkadaşımız var onlar daha detaylı bilgi vereceklerdir....yardım almayı düşünen arkadaşımız biraz daha sabır gösterirse daha iyi değerlendirecektir muhakkak....
birde marka kıyaslamaları yaparken biraz daha ince düşünürsek daha sağlıklı olur..çünkü beğenmediğiniz markayı kullanan arkadaşları gözardı etmemiş oluruz..her markanın kendine has özellik ve performansı olabiliyor..vs...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Umut_YILMAZ
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 13, 2010 10:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TOPAL, eğer özeline attığım yazıya bir bakarsan KLE 500 hakkında bazı bilgileri bulursun. Daha önce de benzer bir soru için siteye yollamıştım. Çooook uzun olduğu için diğer üyelerimiz "Aha gene yazmış da yazmış bu geveze aynı şeyleri" demesinler diye özelden attımSmile

Ama yine de kısaca özetlemek gerekirse bence en büyük artısı evet hiç arıza vermiyo diyebilirim neredeyse... 10.000 km yol yaptım daha bir kere tık demedi. 10.000 km deki tüm bakım masrafı (ki büyük bakım da dahil) 300 TL civarında. Ustama götürdüğümde beni kovuyo , "Ya KLE 500 e kolay kolay bişey olmaz, iki de bir getirme bu makineyi" diye Smile

Doğrudur yakıtı 5-6 litre arası 100 km de. 240-250 km anca gidiyor full depoyla. Ki buda 2-3 saatte bir benzinliğe girmek demek uzun yolda. Bu da en kötü yanı.

Gövdesi çok geniş olmadığı için şehir içinde de arazide de kullanımı kolay. Ha uzun yolda bir touring rahatlığı yok elbette. Ama ben aralıksız en uzun 7 saat yol yaptım ve açıkçası titreme sorunu omadı. Eh ama sele biraz dar o tabi yorabiliyor bi yerden sonra.
TRANSALP XL650V
TENERE XTZ 660
DL 1000
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
kanyak
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 14, 2010 10:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kle ye bir zamanlar bende çok bakmıştım, hatta neredeyse alıyordum. sonra birisi kulağıma bi em dabuluw diye bişey fısıldadı.
bir baktım nedir ne değildir diye. sonra gittik aldık, 97 model F650. üstelik GS bile değil.
çok memnunum. ne yakıtta, ne parçada, ne yolda nede arazide beni üzmedi.
kle ye göre, tempolu sürüşlerde viraj hakimiyeti daha iyi gibi geldi.
bence bir değerlendirin.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
suzeko
Suzuki Grubu
Suzuki Grubu

MesajTarih: Çrş Nis 14, 2010 2:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kle çift silindirli 500lük enduro touring arası bir motor. ne tam enduro-tek silindirlilerin verdiği torku hissettirmiyor - ne de touring- dar ve rahatsız seleli,yüksek ve ince kuvvetli rüzgarlarda zorlayabiliyor. Hem araziye gideyim, belki kişisel yeteneklerimle, motoru zorlayarak tek silindirli enduroların (dr 650, xr 650, xt 600 vs..) verdiği zevki yakalamaya çalışayım hem de şehir içi kullanayım bazen de uzaklara akayım (darlığa tahammül ederim) dersen senin işini görür. Ama arazide daha kabiliyetli olup uzun yoldada kle kadar rahat ettirebilecek (f650, pegaso gibi) modeller ile uzun yolda kle den çoook çok rahat ettirecek arazide de kle kadar kabiliyetli çift silindirliler (transalp mesela) var...
MASTEROFTORK
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
TOPAL
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Nis 14, 2010 8:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaslar evet aklımdan kle 500 geçiyo, hem sehır ıcı,hem sehır dısı ve hafıf arazıde kullanmak ıcın bu model var kafamda. verdıgınız bılgıler çok faydalı oldu, hepınıze çok tesekkurler Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar