Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 200'lük enduro için hangi lastik?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

200'lük enduro için hangi lastik?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Missile
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 30, 2010 3:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

DusenAdam,
Biraz geç ama acaba hangi lastiği tercih ettiniz ve de sonuç ne oldu?
Bende de 150lik Ramzey var, ölçüleri aynı. Hafif enduro yapıyorum ama işe de onunla gidiyorum. Islak asfaltta çok kayıyor. Merak ettim ne aldığınızı. Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
DusenAdam
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 30, 2010 11:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Duro HF-333 aldım; %50 asfalt %50 arazi lastiği. Benim kullanım tarzıma en çok bu tür lastik uyuyor çünkü. Asfalt ve arazi için ortalama performans versin diye düşündüm. Sonuçta kullandığımız motosikletler de kros ya da turing değil, arazi ve asfaltta optimum kullanıma yönelik tasarlanmış ve gücü sınırlı araçlar...
Aldığım Duro lastikler, motorun üstünde gelen Kenda K-270 ile aynı desende ancak hamuru biraz daha yumuşak olduğu için ben asfalt tutuşunu Kenda'ya göre daha iyi buldum.
Alalı 600 km kadar yol yaptım. Başka lastik kullanmadığım için sadece Kenda ile karşılaştırabiliyorum, şunları söyleyebilirim (çok deneyimli bir sürücü sayılmam ve henüz sürüş tekniği eğitimi almadım, sizin alacağınız sonuçlar farklı olabilir):
- Yukarıda da belirttiğim gibi asfalt tutuşu Kenda'dan iyi, en azından "kayar mıyım?" endişesi yaşamadan viraj dönebiliyorum. Islak asfaltta pek deneme şansım olmadı ama büyük ihtimalle bunlar da kayacaktır.
- Islak asfaltta kayacağını düşünme nedenim: Progresif frenleme yapmaya gayret göstersem de genelde ani frenlemelerde (asfalt) kayıyorlar, ancak bu şimdilik herhangi bir tehlikeli duruma yol açmadı. Bir de şu var ki; ıslak asfaltta kuru asfalt ile aynı tutunmayı sağlayan lastik de pek yok gibi... Sadece fazla kayan ve az kayan lastik var.
- Toprakta bir sıkıntı yaşamadım, benim ihtiyaçlarıma cevap veriyor.
- Benim lastik seçimimde fiyat da rol oynadı. Bütçeniz kısıtlıysa bence Duro sizin kullanım tarzınız için yeterli olacaktır. Marka olarak endişe duyulacak bir durum görmedim. Ekonomik durumunuz uygunsa Metzeler'in Enduro 1-2-3 serisine, Pirelli MT 90 A/T'ye de bakabilirsiniz, araziyi bilmem ama asfaltta daha iyi performans vereceklerini sanıyorum. Bir de kullanım tarzı ve amacı önemli, çünkü "toprakla işim olmaz, asfaltta kullanacağım" diyorsanız seçenekler değişecektir.
Yardımcı olabildim mi bilmem...
Başa dön
Missile
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Ekm 01, 2010 8:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok teşekkür ederim. Bu çok iyi oldu, aynı tip motorda bizzat deneyimleyen birinden dinlemek çok faydalı geliyor. Bütçem kısıtlı, başka şeylerden artıra artıra motosiklete para ayırabiliyorum. Ben de değiştirme zamanı geldiğinde Duro alırım o zaman çünkü kullanım alanlarımız sizinkiyle benzer durumda. Umarım ıslak asfaltta tutuşu birazcık da olsa daha iyidir, keza buz pateni yapar gibi hissediyorum, hele de yoğun trafik varsa pek güzel olmuyor. Sad
Çok çok teşekkürler tekrar.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5
5. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar