Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Transalp'te immobilizer (HISS) sorunu

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Transalp'te immobilizer (HISS) sorunu
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
gmozen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Mar 26, 2010 10:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

üye olmuştum ama pek ziyaret edemiyorum.Gezinirken HISS meselesi dikatimi çekti.Bendede 2006 TA var yedek anahtarı kaybedince sorunla tanıştım ama elimdeki anahtarın çipini çıkartım.HISS inde iki vidasını sökerek çıkartıp altındaki sağlı sollu boşluklardan sağdakini çip sığacak şekilde genişletip çipi içine yerleştirdim. Birazda sıvı contayla su izalasyonunu sağladım. Şimdi 2 tl ye yaptırdığım anahtarla bile çalıştırabiliyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Mar 26, 2010 11:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

gmozen demiş ki:
üye olmuştum ama pek ziyaret edemiyorum.Gezinirken HISS meselesi dikatimi çekti.Bendede 2006 TA var yedek anahtarı kaybedince sorunla tanıştım ama elimdeki anahtarın çipini çıkartım.HISS inde iki vidasını sökerek çıkartıp altındaki sağlı sollu boşluklardan sağdakini çip sığacak şekilde genişletip çipi içine yerleştirdim. Birazda sıvı contayla su izalasyonunu sağladım. Şimdi 2 tl ye yaptırdığım anahtarla bile çalıştırabiliyorum.

Vay!.. Çipi nasıl çıkarttın? İşlemi biraz daha detaylı anlatabilir misin?

Anladığım kadarıyla sendeki anahtarlardan biri çalışıyordu, diğerinde ise sorun vardı, öyle mi?
BarisB77
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Mar 26, 2010 11:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

lacivert,
"pulse generator" (signal generator) motorun ateşleme ünitesine, ateşleme pozisyonu hakkında sinyal gönderir.

Ateşleme ünitesi, sensörden aldığı sinyaller doğrultusunda (pulse/pals) zamanlaması gelen silindirin, ateşleme bobinine elektrik geçisi sağlar, oradan da yükseltilen voltaj bujilere (ta da buji silindir başına çiftdi galiba) gelir.

Alıntı:
hy,i just heard one usfule information for everione with hiss!my local honda moto servis say that they had several cases with hiss failing some time,and first case was a varadero under warenty!they could not find the problem so they sent it to japan,and they solved problem!problem was not in hiss,but in pick up!now they change pick up,and problem solved in every cases!price of pick up is about 40 eur,and changing 50 eur.i hope it is a usffule for someone.

Eğer "pulse generator" arıza yaparsa motor marş basar ama çalışmaz. Çünkü bujilere elektrik gelmez. Eğer sizde marş basabiliyor ama çalıştıramıyorsanız; Bujilere elektrik geliyor mu kontrol edin. Bujilerden kolay olanı dışarı çıkarıp buji piposu takılı iken, bujinin dışta kalan kısmını, motordan şase alacak şekilde metal aksama temas ettirip, marş esnasında kıvılcım alıp, almadığınıza bakın.
- kıvılcım varsa "pulse generator" sağlam.
- kıvılcım yoksa hiss 'in günahını aldınız.

Ayrıca, bu parça sorunlu ise seyir halinde giderken de motor stop eder. yani problem çıkartması için illa stop halinde olmanız gerekmez.

Sizin semptomlar immobilizer üzerine yoğunlaşıyor gibi. Ölçü yapmadan yazmak doğru değil tabi.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
gmozen
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Mar 27, 2010 12:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

emrello demiş ki:
gmozen demiş ki:

Vay!.. Çipi nasıl çıkarttın? İşlemi biraz daha detaylı anlatabilir misin?

Anladığım kadarıyla sendeki anahtarlardan biri çalışıyordu, diğerinde ise sorun vardı, öyle mi?

Evet anahtarın biri sağlamdı.Ama ne olur ne olmaz diye yedek lazım git gel bi sürü eziyet artı para tabi bende böyle bir yol izledim.Otomobillerede yapmak mümkün daha önce susuki swift arabamdada aynısını yapmıştım arabada daha kolay tabi gizlemek hiç sorun olmuyor. Ama TA da resimlerdeki gibi gizledim.Daha detaylı resim isteyen olursa mozen@hotmail.com

http://img718.imageshack.us/img718/9819/27032010041.jpg
http://img718.imageshack.us/img718/7978/hissdzeltme.jpg

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
dramyum
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Mar 27, 2010 7:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Topic'in başlarında linki verilen konuyu ben açmıştım.
O günden sonra 3-4 kez daha aynı sorunu yaşadım.
Bir keresinde sorunu fatiha okuyup besmele çekerek çözdüm.(ciddiyim)
Yetkili servisin de bi b.ktan anladığı yok.En son cüz-i bir paraya Tofaş çipi taktıklarını söylemişlerdi.
Sonuç olarak bir enduro motorda böyle bir sorun yaşamak hiç cazip değil.
Dağda bayırda hiss'in keyfini bekleme fikri bana sıcak gelmiyor.
Kendimce sorunun çözümünü buldum.
Sat gitsin. Aklıbaşında başka motor mu yok Wink
A RH(+)
0532 2840854</div><
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
4. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar