Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - AT YAKIT TUKETIMI KONU BASLIGI DEVAMI

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

AT YAKIT TUKETIMI KONU BASLIGI DEVAMI
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Şub 26, 2010 9:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

-----Dişli siparişim şöyle oldu; rd07 kodu ile (1993 sonrası üretilen AT kodu) ön 16 arka 45 ve 124 bakla ben bunu sipariş vermiştim, bu sırada askerde olduğumdan satıcıdan gelen bir mail karışıklık yarattı, zincirin tek parçamı yoksa açılabilir baklamı olduğunu soran bir maile bizde söküp rahat temizlenebilmesi amacıyla kilitli olmasını talep ettik (kilitli tarifini servisten öğrendim) ve herhangi bir yanlış anlaşılma olmasın diyerek ek olarak rd04 ile başlayan şase numarasını gönderdik hata burada başladı ve bize RD04 yani 90-92 arası üretilen A.T lerin 16-46-124 ve eksiz zincir geldi.Ali ESENGÜL sorun yaratmayacağını söyledi Bu değişikle eş zamanlı K&N hava filtresi, bujiler, karbüratör hava ve senkron ayarları yapıldı yakıt filtresi temizlendi, lastikler değişti, ön arka çelik fren hortumu ile değişti.
-----Bu değişimlerde eski lastiklerim anakee ön 90/90/21 arka 150/70/17 ölçüde idi arka lastiğin kalın ve yanağının ince olması asfaltta muhteşem bir yol tutuşu sağlıyor virajlarda dalga sörfçülerinin elini suya değdirmeleri misali yatabiliyordum Smile Ben değişikliği hafta sonları yoldan çıkarım çamura bulanırım Smile planıyla orjinal ölçülerinde TKC 80 ile yaptım. Bu durumda arka dişli ile birlikte arka lastik çapımda eski haline göre büyümüş oldu.

-----Biraz toparlayayım arka lastik çapı,arka dişli çapı,hava filtresi,egsoz, ve son olarakta karbüratör ayarları aynı anda yapılınca motorda değişiklik hissetim , anlatmak istediğim arka lastiğim 150/70/17 yerine 140/80/17 olsaydı ki sizinkinler zaten öyledir ve ayarlarım doğru olsaydı sadece dişli yüzünden bu kadar büyük bir değişiklik hissedeceğimi sanmıyorum.
-----Top speed konusunu deneme şansım olmadı geçenlerde edremite gittim geldim hep yağmur vardı TKC lerle 150-160 tan sonrası keyifsiz oluyor zaten benim Top speed'im 120 Smile fazlası manzaraları kaçırmama neden oluyor Smile Smile
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Şub 26, 2010 9:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Atlamışım ...
K&N hava filtresini önceki Africa ve Transalp'imde kullandım kesinlikle yakıt tüketimini arttırmıyor aksine azaltıyor, sadece 3000'de bir düzenli temizliği yapılmalıdır, tecrübemle sabittir ...
proxima
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Şub 26, 2010 10:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tesekkur ederim. 140 std metzeler lastiklerimde olsa 16/45/124 kombinasyonu göreceli bir devirlenme sağlıyordur (mu?)

Aliye makinayı onumuzdeki haft sonu kısmetse goturucem. Buji, hava filitr., yakıt filit, jikle kablosunu ve yayını, karb hava ayarlarını ve senkronu senin ve zaferin tavsiyesi uzerinde yakıt sarfiyatını kontrol etmek icin elden gecireyim. Olmadı LV SBR EVo II Alu da gönlüm. mototal bana EUR 400 fiyat verdi...ayıptır sorması siz 3X i ne kadarı almıstınız? Zaferin dedigi gibi egz/jetkit+dişli ile goreceli bir fark daha keyifli kılacaktır ATı. Cok gereksiz agırlastırdım makinayı.

ve son olarak bende 2 adet uzun yolda ya da siste kullanmayı dusudugum 2xhella micro de var. bir tanede yukarıda 3ncu micro de var ki onu sadece cakar olarak trafikde dikkat cekmek icin kullanıcam.

Konjektorum zaten yeni, dolayısıyla akumde yeni. Amperaj olarak konjektorun ve Hondanın tavsiye ettigi limitler nelerdir. Cunku yarın ısıtmalı elcik bakıcam fuarda. Amper bilancosuna 1 cakar 2 spot, uzun/kısa farlar bir de ısıtmalı elcigi eklersem...ki bunların hepsinin aynı anda kullanımı gercek dısı ancak muhafazakar dusun diyorum....konjektoru zorlamayayım.,,

Sence nerede durmalıyım? Toparlamak icin:
2 x HELLA MICRO DE 55W (ZAFER 3 Amp/adet diyor9
1x HELLA SADECE CAKAR
standart kısa/uzun farlar
ısıtmalı elcik
1 Honda konjektor 425 YTL ve bir daha hondayı zengin etmek istemiyorum.

PS: filitreyi ali orjinal hava filitresine donmemi de tembih etti. Neden niye ticari??? bilmem, anlamam. Sadece K&N ile daha iye oksijenize oldugunu dusunursek daha verimli calısır diye dusunuyorum. Sen tecrube diyorsan o zaman suna bir hava tutalım ve temizleyeyim gitsin.
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Şub 27, 2010 12:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

proxima demiş ki:
tesekkur ederim. 140 std metzeler lastiklerimde olsa 16/45/124 kombinasyonu göreceli bir devirlenme sağlıyordur (mu?)

Aliye makinayı onumuzdeki haft sonu kısmetse goturucem. Buji, hava filitr., yakıt filit, jikle kablosunu ve yayını, karb hava ayarlarını ve senkronu senin ve zaferin tavsiyesi uzerinde yakıt sarfiyatını kontrol etmek icin elden gecireyim. Olmadı LV SBR EVo II Alu da gönlüm. mototal bana EUR 400 fiyat verdi...ayıptır sorması siz 3X i ne kadarı almıstınız? Zaferin dedigi gibi egz/jetkit+dişli ile goreceli bir fark daha keyifli kılacaktır ATı. Cok gereksiz agırlastırdım makinayı.

ve son olarak bende 2 adet uzun yolda ya da siste kullanmayı dusudugum 2xhella micro de var. bir tanede yukarıda 3ncu micro de var ki onu sadece cakar olarak trafikde dikkat cekmek icin kullanıcam.

Konjektorum zaten yeni, dolayısıyla akumde yeni. Amperaj olarak konjektorun ve Hondanın tavsiye ettigi limitler nelerdir. Cunku yarın ısıtmalı elcik bakıcam fuarda. Amper bilancosuna 1 cakar 2 spot, uzun/kısa farlar bir de ısıtmalı elcigi eklersem...ki bunların hepsinin aynı anda kullanımı gercek dısı ancak muhafazakar dusun diyorum....konjektoru zorlamayayım.,,

Sence nerede durmalıyım? Toparlamak icin:
2 x HELLA MICRO DE 55W (ZAFER 3 Amp/adet diyor9
1x HELLA SADECE CAKAR
standart kısa/uzun farlar
ısıtmalı elcik
1 Honda konjektor 425 YTL ve bir daha hondayı zengin etmek istemiyorum.

PS: filitreyi ali orjinal hava filitresine donmemi de tembih etti. Neden niye ticari??? bilmem, anlamam. Sadece K&N ile daha iye oksijenize oldugunu dusunursek daha verimli calısır diye dusunuyorum. Sen tecrube diyorsan o zaman suna bir hava tutalım ve temizleyeyim gitsin.

Üst devirlere çıkış süresi azaldı tabii, jetkit'in ise motorun ömründen yediğini düşünüyorum ben, USA ebay'de 50-60 dolara satıyorlardı A.T için nedense içim elvermedi bir türlü bu modifikasyona.

Filitre konusunda da orjinaline sadık kalmam konusunda mantıklı bir neden göremedim ben, istanbul gibi pis bir hava, arada birde arazi toz toprak kagıt filitre 7-8000 den sonra çamur gibi oluyor K&N ise temizle devam et mantığı daha doğru gibi geliyor.
.
.
Elcik ısıtmayı bilmiyorum, fakat aydınlatmalarla +150 watt yük bindireceksin alternatör bu kadar fazla üretiyormu acaba.

Bende cumartesi akşamüstü fuara geleceğim, gecede çok yağmur olmazsa eğer maslakta emok'un gecesine uğrayacağım karşılaşırız umarım
proxima
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Şub 27, 2010 9:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

maalesef bugun gelemedim bir kac arkadas yarın gidicez. Facebook da da bir XRV grubu var. Muhtemelen coktan katılımcısındır. 12-13 haziranda duzce de pulumur yaylası??? nda bir <AT bulusması var. herkez davetlidir, bu vesileyle duyurayım. Daha fazla bilgi icin facebookdan AT Turkey diye arama yapabilirsiniz tam hatırımda degil. ırtibat fatih toprak.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar