Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - AT YAKIT TUKETIMI KONU BASLIGI DEVAMI

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

AT YAKIT TUKETIMI KONU BASLIGI DEVAMI
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
proxima
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Şub 26, 2010 2:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mukerrer post

En son proxima tarafından Cum Şub 26, 2010 2:16 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
proxima
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Şub 26, 2010 2:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

@TITYTWISTER

1.siparis detayını tekrar verebilirmisiniz?

did xring RD 07 (A????) icin. Benimki 98 model
cap, dişli sayısı kac olmalı? Capı standatda uygun ancak dişli sayısı daha mı fazla olmak durumunda daha yuksek devirler icin? ( 0 mekanik!)

2.hangi servise goturuyorsunuz? Ali Esengul K. toprak?
3. Yakıt tuketiminde artis?

saygılar,

Kerem
TA6C
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Şub 26, 2010 12:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kerem söylediğin gibi fotolar bana ait. Beğendiğine sevindim.
Çekmiş olduğun fotoyu inceledim.Koruma demiri ve takılı çanta çok hoş olmuş.
Bir dönem bende düşünmüştüm ama depo dan sarkan ve koruma demirine bağlantılı olarak.
Fakat takmış olduğun çanta motorun ön gövdesinde geniş bir alan olurşturup orta ve yüksek hızlarda rahatsız edermi diye düşünüyorum.
3 tane hella yakışmış. Zaten güzele ne taksan yakışır. Wink
Bir hatırlatma yapayım. 3 hellanın çekmiş olduğu akım ortalama 3x3=9 Amp yakındır.Yanlışım varsa düzeltin. Buda bizim kronik rahatsızlıklarımızdan biri olana konjektör arızasının nüksetmesine sebep verebilir.
O nedenle akünüz çalışmada nazlanıyorsa değiştirin. Konjektörün alternatöre ve aküye giden kabloyu mutlaka gözden geçirin.Hafif kararma yanma belirtisi varsa dikkat.Söket oringlidir çıkarıp içte kalan dişi uçları sııkılaştırın.Gerekirse söketi kesip direk lehimleyin.En sağlılısı.
Akü ve konjektörün bağlantılarını arada bir kontrol etmekte fayda var. Yaz sıcaklarında buna daha dikkat etmek gerekir.
Gerçi 2. AT olduğuna göre bunları mutlaka duymuşsundur.
Bendeki Devil tork/güç ektisine çok anlamlı bir katkısı olmadı. Hangi egzozu taksanız aynı etkiyi vereceğini düşüyorum. Fakat motorun çalışması daha rahat ama gaz kolunu kestiğinde oluşan kompresörde kısmen azalma oldu.Ses herşey bence.
Dişli konusunu bende düşündüm.Dişlinin ömrünün bitmesini bekliyorum.
(tittytwister) Atilla deneyimi daha fazla. Malum büyük dişli tork ve sürüş keyfini yükseltmesi beklenir. Peki yüksek hızda ne kadarlık bir düşme oldu.? Bunuda ben merak ettim.
Egzozdan çok Dişli değişimi daha hissedilebilir güç/tork yaratır kanısındayım.
AT'nin 15 Hp fazla olması gerektiğini bende düşünüyorum.Hatta 6. vites olayına girmeyeyeim. O kadar zamandır kullanıyorum 6.vitese atmaya çalıştığım anlar olmadı değil Very Happy
AT ne amaçla üretildiğinide unutmamak lazım.Bizimkisi doyumsuzluktan geliyor.
Güç konusunda jet-kit + K&N filitre + performans egzoz uygulaması ile
+6-8 PS ve 8-10 NM. elde edebilirsin.
Yabancı sitelerden takip ettiğim kadarıyla yakıt tüketimi & Performans beklentisinde çok fayda getirmediğini okudum.
Uygulamayı düşündüm.Hava filitre kutusunu delmek ve sonrasında orjinal konumuna döndürmek istediğimde delikleri tıkamak işime gelmedi.2 el bir hava filitresi temin edersem denemeyi düşünüyorum.
Ama güç için gözüken en basit çözüm (tittytwister) Atilla'nın yapmış olduğu dişli değişimi.
Neyse baya uzattım. Arrow
http://www.bikepics.com/members/ta6c/
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
proxima
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Şub 26, 2010 5:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

zafer yanıt icin sagol.

Disli konusunda titty twister dan daha detay bilgi rica edicem. Attıgın tas korlkuttugun kurbaya degermi maliyet/fayda acısından bilmiyorum. Daha yuksek devirlenme, toplama getirdigini soyluyor ancak top speed ??

Micro DE lerden alt 2 sini gunduz uzun yol ve sehir dısında surekli, ya da aksam sis-pus varsa acıcam, ucuncu yukarıdaki touratech i ise "amublans cakarı" olarak kullanmayı dusunuyorum. Su an farları gorsel olarak taktım ancak baglı degiller. Istanbul da istemesemde trafik arasından sol/orta serit arasını kullanmak zorunda kalabiliyorsun ve suruculer arkadan yaklasan ve sadece on farları acık olan motorlara pek yanıt vermiyorlar. Dolayısıyla touratech sag cakar pır pır ederken sol/sag sinyalleri dortlu olarak tek roleye baglamayı dusunuyorum. Biraz illegal ama hayatta kalmaya calısıyoruz su lanet sehirde...

Bu arada seninde 2 adet krom kaplamalı micro de en yokmuydu? 55W x 2 motorun normal devir aralıklarında 2000-4000 rpm gibi akuyu zorlarmı diyorsun?

Alt 2 Hella ile on farlar (55W x 2 +standart ön farlar) amperajlarına bakamadım. Ancal Konjektor konusunda haklısın. keza bu motoru kasımda dalyandan aldıkran sonra fethiye bodrum yapana kadar konjektor bozuk oldugundan (bilmiyordum) akuyu batlattım. Akuyu yeniledim ve hondaya 425 YTL konjektör icin çömeldim afedersin. 3uncu cakarın fazla bir sey cekmesini beklemiyorum. Killitli trafik ya da uzun yol sis ortamında kullanıcam. Şimdi iyi bir elektrikci ve rolelere ihtiyacım var.

6ncı vites! Lades!

Bendede K&N filitre var. xrv.org.uk orjinale donmemi tavsiye ediyor, hatta tuketimi artırabilecegini de soyluyor. Bu markada sadece filştreyi degil kutusunuda degistirmen gerekiyormus randıman alman icin?!?!?!

Egzos icin mototal ı aradım SBR EVO II Alu bizim modele tavsiye ediliyor. Ancak tavsiyenin bedeli EUR 400! Amerikada USD 400. Benim orjinali eski sahibi toplamıs ancak delik desikdi. Kpının onune koydum. cakma ama guzel gorunumlu bir tane yaprımıs eski sahip ben de onu takrım. Taktım da tuketimim cok fazla.

Senin tavsiylerine bakıcam:
Buji, hava filitresi, jikle yayı ve kablso, karb hava ayarı ve senkron. Bununla 5,5 lit e dusemezsem paraya kıyacam artık. Belki fuar indirimi filan seytan da durter Twisted Evil

En son proxima tarafından Cum Şub 26, 2010 6:10 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
proxima
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Şub 26, 2010 6:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

EN ONEMLISI...BIR DAHA KONJEKTOR HATASINA KARSI 14,6 V MAX GALIBA (BENIMKI ALTERNATORUN 18-19v UNU DIREK AKUYE CAKIYORDU) YAKALAMAK ICIN INGILIZELER LED VOLTMETRE KULLANIYORLAR

http://www.webbikeworld.com/r4/motorcycle-volt-meter/

ROLANTI, DEVIR VE ALARM OLARAK 3 ISIKLI VE VOLTAJ OKUYUCULU (AYRICA SAAT VE TERMOMETRE DE VAR) BIR MODEL. PROBLEMI SU GECIRIYOR ANCAK FARKLI MODELLER MEVCUT.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar