Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 03 Nisan 2005 Söğüt gezisi.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

03 Nisan 2005 Söğüt gezisi.
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Diver
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Nis 03, 2005 11:08 pm    Mesaj konusu: 03 Nisan 2005 Söğüt gezisi. Alıntıyla Cevap Ver

Pazar günü Niyazi ile 12.30 da buluştuk.Amacımız hem Söğüt, Bozburun yarımadasının diğer uç noktası olan Taşlıca, Serçe Limanı'nı gezmek hem de Niyazi'nin yeni aldığı NX Falcon'u test etmek.İçmeler üzerinden Turunç daha sonra Bayır Köyü'ne ulaşıyoruz.Burada anıt çınar ağacının altında adaçayı molası veriyoruz.

Daha sonra kıvrıla kıvrıla dönen yollardan Söğüt'e ulaşıyoruz.

Gideceğimiz Taşlıca Yolu sol taraftan dağların ardına doğru uzanıyor.

Söğüt Köyü'nden çıkıp tepeye yaklaştığımızda son kez aşağıya bakıyoruz :

Taşlıca Köyü adından da anlaşılacağı gibi tamamen taşlık.Topraktan çok taş var dense yeridir.

Dağlar artık çıplak.Yöre insanları toprak açmak için tarladaki taşlarla kah taraça, kah duvar örerek ayıklama yoluna gitmişler.Tepenin üstünde eskiden yeldeğirmeni olduğu izlenimi veren bir yapı var.

Sonunda Taşlıca Köyü'ne ulaşıyoruz.

Köyün girişinden sağa dönerek Serçe Limanı istikametine devam ediyoruz.Sol tarafa ayrılan yolu takip ederek Serçe Limanı gerisindeki Kayaköyü andıran yerleşim yerine ulaşmak üzere devam ediyoruz.Yolda rastladığımız yaşlı köylü çift yolun burada bittiğini ancak tırmanarak Limana ulaşabileceğimizi söylüyor.Ben gene de şansımızı denemek istiyorum.Fakat yol burada bitiyor :

Tüh yaa yol burada gerçekten de bitiyormuş deyince; sağ taraftan terslenen bir ses duyar gibiyim : Eeee biz ne dedik aslanım ?

Zaten gelişimizden beri gözünü bile kırpmadan bizi izliyordu. Laughing Niyazi tepeye tırmanıp Limanı görmeyi ümit ediyor.

Ben de zamanında tüm ovayı kaplayan kentin dış duvarlarını inceliyorum.Ancak diğer tüm bölgelerde olduğu gibi büyük ölçüde tahribat sözkonusu.Yapıların yıkılıp bozulduğu yetmezmiş gibi, şekilli muntazam taşlar, burada da tarla sınırı,duvarı ve ağıl yapımında kullanılıyor.

Geri dönüp soldan yola devam ediyoruz.Bu kadar taşı birarada görmedim desem hani yeridir.Nihayet Serçe Limanı gözüktü !

Koya ulaştığımızda irili ufaklı balıkçı tekneleri buluyoruz.Kimi karada kimi denizde :

Motorlarımızı bırakıp yürüyüşe geçiyoruz.

Bulunduğumuz koy çok stratejik konumda.T şeklindeki güvenli koydan incecik bir kanalla açık denize ulaşılıyor.Karşıda Rodos Adası ve yapılarını seçiyoruz.

Koyun devamı yüzmek için ideal Wink Kafa kafaya verip bu kayalığın etrafının neden telle çevrildiğinin cevabını bulamadık.

Daha önceki gelişimizde köyden yaşlı bir teyze Serçe Limanıyla ilgili bir anısını anlatmıştı.Küçükken koya bir savaş uçağının düştüğünü, pilotun paraşütle kurtulduğunu, daha sonra da bir Alman savaş gemisinin koya girerek boş kovanları denize döktüğünü gördüğünden ve çok korktuğundan bahsetmişti.Bunları Niyazi'ye anlatınca adam bankacı tabi başladı yazmaya "Valla burası korsanların ganimetlerini gizlediği yer bence, ee tabi kimse gelip kazmasın diye de etrafını telle çevirmişler"

Bu kadar şamata yeter.Söğüt Köyü'nde Muhammet Usta yemek için bizi bekliyor.Kros için super bir parkur olan dönüş yoluna geçiyoruz.Birden yolun tam ortasında bir eşek beliriyor.Güçlükle durduktan sonra onca çabalarıma rağmen yoldan çekilmiyor.Sonunda eşinin seslenmesiyle gönülsüz, istemeye istemeye :

Benim niyetim önden giderek, NX Falcon'u sizin için hareketli çekmek.Ama nafile bizimki geri dönüyor :

Bir süre de Nafiz uğraşıyor.Bilemiyorum krediyle mi kredi kartıyla mı ikna etti artık Rolling Eyes

Sonunda Söğüt'e Denizkızı Restaurant'a ulaşıp, masaya çöküyoruz :

Bugün hava fazla sıcak değil.Rüzgarlı ve sadece 23 derece.

Piyade iskeleye bağlı bekliyor :

Sol tarafta hayalet otel siluetine bakıyoruz.Otel inşaatının hazin bir hikayesi var.Açıldığında köyün ilk tesisi olması planlanan inşaat bitiyor.Boya kısmına geçip, tesisin hizmete açılmasına yakın, tesisin ön tarafında izinsiz olarak denize dolgu yapıldığı farkediliyor.Köylülerin tüm direnmelerine karşın, bitmiş 5 katlı tesisi yıkmak üzere kamu görevlileri geliyor.Zemin katın kolonlarına kilolarca patlayıcı bağlanarak patlatılıyor.Sonuç : Zemin katın kolonları dağılmasına karşın bina olduğu yere oturarak 4 katlı hayalet tesis olarak kalıyor.

Neyse bu arada acıktığımızdan olacak, paçanga böreği, tereyağda karides, ahtapot ızgaraları götürmüşüz.Şimdi ben gurme ikitekercilere ne diycem derken, marul, taze sarımsak soğan eşliğinde kalamar ızgara geliyor.Sevgili BaSuT bu resim özellikle senin için :

Dönüş yolunda her zamanki dere, su testi konumuz var.Bu kez NX Falcon'u salıyoruz suya :

Ne dersiniz ? Hiç de fena değil :

Sabahtan beri Marmaris'te yokuz.Limana inmek gerek.

Bu arada Telsim abonelerinin katkısıyla arka plandaki Uzan ailesinin Airwawes ve Frequency teknelerini seyrediyoruz Wink

Limandaki bu çay molası iyi geldi.

Hava karardı eve dönmek gerek.

Günün sürprizi olarak Söğüt Köyü'nde bir günbatımı.Kalın sağlıcakla.Sevgiler.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
ssaygl
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Nis 03, 2005 11:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ufff yaaa resimlerin hepsi açılmadı . gün batımınıda görmek isterdim .gözünü sevdiğim türkiye ne güzel yerlerin var yaaa. editörlerimiz lütfen diğer resimlere bir el atın açılmıyor,yoksa sorun sadece benim pc demi .hatlar mı bana madik attı.arkadaşlar ellerinize sağlık çok güzel bir gezi olmuş. Razz
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Nis 03, 2005 11:22 pm    Mesaj konusu: Re: 03 Nisan 2005 Söğüt gezisi. Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:
Koyun devamı yüzmek için ideal Kafa kafaya verip bu kayalığın etrafının neden telle çevrildiğinin cevabını bulamadık.
bu görüntüden sonraki gelen resimelrin hiçbiri açılmadı,sizde açıldımı arkadaşlar (k_crying)
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Nis 03, 2005 11:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bende hepsi açıldı songül senin internet explorer da sorun var galiba sen en iyisi
mozilla firefox'u yükle çok beğeneceksin.

www.mozilla.org.tr dosyalar bölümüne tıkla sağda linkleri görürsün

kolay gelsin
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Nis 03, 2005 11:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Harika bir gezi olmuş.Anlatımda mükemmel olunca gitmiş gibi olduk.Bugün buralar çok soğuktu ama sağolun ısındık valla. Wink Sevgiler.
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar