Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Problem diskte mi balatada mi yoksa ne?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Problem diskte mi balatada mi yoksa ne?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
proxima
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 16, 2009 7:38 pm    Mesaj konusu: Problem diskte mi balatada mi yoksa ne? Alıntıyla Cevap Ver

Sizlerle art niyetli servislerin elinde gereksiz masraf olarak karsiniza cikabilecek bir tecrubemi paylasmak istiyorum.

Yeni aldigim 2nci ATimi test surusu sirasinda camurlu ve yari islak zeminde tam test edemeden satin almak zorunda kaldim. Ancak cok gecmeden franaj sirasinda ilk bir kac yuz km de tam hissedemedigim kafa gomme hareketi ilk 1700 km ye geldigimde artik gozardi edilemez hale geldi.

On frene asilinca son 30-20 km saatde geometrik olarak artan kafa gomme -saga sola sallama degil- etkisi ne franaj konforu ne de guvenligi diye birsey birakmadi....

yol boyunca ugradigim bir kac motor ustasi soyle bir gozle bakip sucu diske ve hatta balatalara atti. Sonucta Ali Esengule goturup tekeri yerinden cikarinca|:

1. diskin duz ve yamuk olmadigini hatta iyi durumda oldugunu
2. balatalarin daha 2000 km civarinda oldugunu yani daha yeni oldugunu
3.ve esas problemin on tekerim Metzeler Tourance in kopan kord liflerinden kaynaklandigi ortaya cikti.

ancak.....!

Koyu oldugu dikkatimi ceken on fren hidroligini vakumlayip yenileyince kaliperin cok daha efektif bir sekilde calistigi dikkatimi cekti ve kafa gomme etkisi de kolay dikkat edilemiyecek kadar azaldi!

Hikayenin sadedi: saglam bir disk ve balatalar neye benzer ve bu nasil tespit edilir en azindan tespit tani prensiplerini bilin.Ustaniza kosulsuz teslim olmayin keza bana yazilan recete (Ali Usta olmasaydi!) diski tornaya almak..yani uzerinden katman almak...prese sokmak ya da evet yada YTL 600 degerindeki yeni Honda on diskler ya da EUR 250 den EBC on disk seti.

Ha bu vesileyle sag manetin uzerindeki takriben 75 cc lik fren hidroliginin her 18.000 km de bir degismesi gerektigini hatirlayalim. Atladinizmi? Yag haznesi merceginden rengine bakip vizkositesi hakkinda fikir sahibi olabilirsiniz. Yag inceldikce asiri demlenmis cay rengini aliyor...ve bu asamada artik balatalara zaten homojen basinc uygulayamiyor....

iyi seyirler

K

En son proxima tarafından Çrş Arl 16, 2009 8:15 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Çrş Arl 16, 2009 7:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

proxima, dostum öncelikle geçmiş olsun...
bu durumu hasarsız atlatmana (motorun değil sizin hasarsız atlatmanıza demek istedim) sevindim..

eline sağlık gayet güzel bir izahat ve bilgilendirme oldu...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
dark_face
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Arl 17, 2009 8:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aynı sorun bende de vardı fakat benim hakkaten disklerim yamuktu. Smile

güzel paylaşım ellerine sağlık. Smile

Zafer ÜSTE

Honda XRV750 Africa Twin
Honda CRM250r
Suzuki DL650 Vstrom
Suzuki RM250
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar