Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Uzunca bir Africa Twin inceleme yazısı denemesi...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Uzunca bir Africa Twin inceleme yazısı denemesi...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 03, 2010 10:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ebay.de 'de satılan parçalarla sıfırdan bir at yapılabilir... bunun dışında grenajları yeni endurolara göre daha yumuşak, esnek malzemeden olduğu için kolay kolay düşmelerde kırılmıyor.
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
proxima
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Oca 11, 2010 9:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

@NAPROKSEN

Gelelim yakıt tüketimi olayına, herkesin “750 cc mi acayip yakar, benzini su gibi içer” düşünceleri yanlış. Yaklaşık sekiz aydır her benzin fişini saklıyorum ve her seferinde depoyu doldurarak kaç lt. yaktığını hesaplıyorum. Bu fişlere göre 100 km’de en düşük 4,3 lt en yüksek 5,6 lt tüketim oldu. Burada şunu not düşmeliyim çoook nadir şehir içi kullandım, 5,6 da bu kullanımlardan birine ait. Bence tüketimi bu güce bu motora göre oldukça iyi.

================

Motorumun yeni sahibiyim. eski sahibi Izmirde sanayi tipi ama oldukca estetik bir egzost yaptirmis bende takili olan orjinal AT egz. sokup bunu taktim. Gecenlerde tanki sifirladim ve yolda kaldim. Benzincide 22.3 litre koyup bu benzinle tam 306 km yaptim. Bu da beni 100km de 7.23 litre ye getiriyor!!!

Ne diyorsunuz? 7.23 litre sehir ici??? Aklima yeni ekzost geliyor. Iyi bakilmis 28.000 kmde 11 yasinda cok iyi durunda bir 98 AT. Gorunuse bakilirsa her tankda 29% daha fazla yakiyorum!

Eski egz i takip mukayese yapicam ama useniyorum.
Pistolero
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Oca 11, 2010 10:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Naproksen;

Ne güzel yazmışsın, şiir gibi derler ya aynen öyle okudum gerçekten insan okurken keyif alıyor aynı zamanda birşeyler öğreniyor mesela motorum KLE 500 ön jantımın boyutuda 90/90 21 jant yani AT ile aynı böylelikle kendi motorumunda hava basıncını teyit etmiş oldum!
Bu arada enduro'nun babası olduğundanmıdır nedir insanın gönlü AT'ye kaymadan edemiyor!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
lastman
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 17, 2010 6:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Değerli arkadaşlar,
İki ay önce 2008 TA mı sattım,zira hem özel sebepler hemde genelde off road touring geziler yaptığım için 0 motoru arazide parçalamak yerine açıkçası yine bir honda almak düşüncesiyle keyifle kullandığım motoruma veda ettim.
Eee takdir edersiniz bu zehir vucuda yayılmışken tekrar motor alma arefesinde buldum kendimi,yaklaşık bir aydır Afrika ile ilgili ne bulduysam okudum/okuyorum diyebilirim.Özellikle Afrika ile ilgilenmemim sebeplerini buraya uzun uzadıya yazmayacağım ve fakat çok kıymetli bilgilerinizi okudukça kafamdaki bir çok soruyu cevapladığımı ve kararımı netleştirdiğimi net bir biçimde söyleyebilirim.
Bir Afrika sahibi olmak üzereyken detayında satın alırken başka nelere dikkat edilmesi gerektiği ve eklemek istediklerinizi merakla takip edeceğim..
Saygılarımla,
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
proxima
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 17, 2010 7:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selamlar,

AT ya da herhangi 1 motor alirken aklima gelen ceki listesi...diger arkadaslar eklemeler yapsinlar...

1. port bagaji sokup motor 50/60 kms deyken gidonu birakin...hiz kaybederken gidon kafayi salliyormu...? = GENELLIKLE RULMANLAR
2. Motor virajlarda kafayi egdiginizde bosalma hissi veriyormu? = RULMANLAR
3.yol kalitesi iyi olan bir zeminde sert on fren yapin...on diskte yamukluk varmi? EUR 450/600 arasi fiyatlar konusuluyor...
4. bir servise gidip ampermetre ile alternatorden cikan akima bakin 12-18/18.5 V max artan cikis vermeli... dusuk kaliyorsa ALTERNATOR/DINAMO
5. aku girisinden ampermetre ile kontrol KONJEKTOR alternatorden cikan max18 V yi 14,6 V ye dusurmeli yoksa yepyeni akuyu yakar...! Bir Honda Konjektor 425 YTL dir. Yeni degistirdim.
6. Kac km de yakit pompasi hala orijinalmi? Yakit pompasi yakit bitince komurleri yakarak portler...bu AT in akut hastaligidir....
7. On fren hidroligi arka hidrolik onemli degil para degil....38.000km de degisir....
8. Zincir + DID takim degistirilmismi?
9. Boy konusunda TA sikintiniz olduysa AT da mutlaka olacaktir. Sele elden gecirilerek 2.5cm kazanilabilir.

ilk olarak aklima gelenler bunlar.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
8. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar