Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Enduroya başlıyorum da karar veremiyorum, imdat !

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Enduroya başlıyorum da karar veremiyorum, imdat !
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

en mantıklı yol hangisi sizce ?
250 cc altı bir chopper
0%
 0%  [ 0 ]
250 cc altı enduro/cross bir motor
45%
 45%  [ 11 ]
ybr125, cbf 150 ile başla motor dünyasına
25%
 25%  [ 6 ]
önce ehliyet, özel dersler, motor kirala ve idealindeki al
29%
 29%  [ 7 ]
Toplam Oylar : 24

Yazar Mesaj
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Ekm 20, 2009 5:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sentez, Motosiklet üzerine düşünceleriniz yerin de ve isabetli,motorize hayata adım atmak aceleye gelmemeli ,sindire sindire olmalı ,öğrenmeli ,uygulamalı ve sürekli kendini geliştirebilmeli çünkü motorunun üzerinde hareket halinde kaderi bizatihi kendi ellerinde başkalarının değil.Bu sevda şayet ömür boyu yapılacak sa.Hayırlısı olsun diyorum kardeş.slm

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Triumph
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ekm 21, 2009 7:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

endurocu dünyasına ve aramıza hoşgeldin başlangıç olarak ramzey,in 200cc
olan motoru senin için en ideali fiyatlarıda uygun haydi hayırlısı diyelim...
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
zaferoz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 27, 2009 12:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hayırlısı olsun gönlüne göre bir motora kavuşabilirsin umarım
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
nejgun
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2009 2:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

broker demiş ki:
ben DR 800 le başladım ve hiç problem yaşamadım, kendine güveniyorsan büyük başla 50 defa al sat yapıp para kaybetme. biliyorumki bu yazdıklarıma çok tepki gelicek ama insan kendini tartabilir ve kendine güveniyorsa istediği motoru alır ve sorunsuz devam eder.
camiaya hoşgeldin.
Tolga

ygr demiş ki:
ben transalple basladım
bu aletler basmayınca gitmez,en büyük güvenlik tertibatı da budur:)
ama zamanından önce bir takım şeyleri yapmayacağından emin degilsen basınca da gitmeyenleri öneririm tabi ki

okanakcay demiş ki:
merhaba, çinli chopper kullandım diyorsunuz, muhtemelen 150 cc cruiser bir alet idi. başlangıç diye bir sorununuz kalmamış, ne düşünüyorsanız alın ve sürmeye başlayın. Enduro zaten koruma demirsiz olamaz, düşseniz de sıkıntı olmaz. İmdatlık bir durum yok ortada. Transalp ise transalp, v strom ise v strom, kawasaki ise kawasaki (kle,klr) alın ve kullanın.

yukarıdaki arkadaşların söylediklerine katılıyorum. Lakin siz kararınızı vermiş gibisiniz. Ancak bende sizin kararsızlığınızı yaşadığımdan 2006 yılında " 0 " Transalp alarak motosiklete başladım. Ve şu ana kadar da pişman olmadım. Zira
ygr demiş ki:
bu aletler basmayınca gitmez,en büyük güvenlik tertibatı da budur:) .
sözüne katılıyorum.

küçük motor alıp satımında yapacağınız zarar ve tecrübe için alacağınız eğitimlere harcayacağınız para ile çok güzel 2-3 yaşında 600 cc ve üzeri enduro alabilirsiniz.

Motosiklette kendi sınırlarınızı ve motosikletinizin sınırlarını bilmek çok önemlidir. Ben bunları biliyorum diyebiliyorsanız bence 600 cc enduro ile başlayabilirsiniz. Kendim öyle yaptığım için tavsiye ediyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
Scotty
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 13, 2009 3:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dostum selam
Ben nejgun a katılmıyorum. 190 boyunda dağcılıktan tüplü dalışa, kayaktan yamaç paraşütüne kadar her sporu hakkını vererek yapan bir arkadaşım da TA ile başladı başına da hiç bir şey gelmedi ama kendi sözleriyle: "İlk 5000 km ben motoru değil o beni kullandı." Başına hiç bir şey gelmeyebilir ama gelme ihtimali oldukça yüksektir. Zaten motosiklet kullanıyorsan başına bir iş gelme ihtimali oldukça yüksektir bunu daha da arttırmaya bence gerek yok.

Motorun üzerinde bile olmadığı halde sadece eli gaza çarptığı için yüzünü dağıtan insanların hikayelerini dinleyince Kesinlikle küçük motorla başlamak gerektiğini söylüyorum.

Bunu da 400 cc lik bir enduroyla motora başlamış biri olarak söylüyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
5. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar