Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - xt660r acil yardım

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

xt660r acil yardım

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
hercul3367
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ağu 31, 2009 11:35 am    Mesaj konusu: xt660r acil yardım Alıntıyla Cevap Ver

dostlar 2 ay önce geçirmiş olduğum kazadan sonra beldeyamadan 2007 model motorum için parça beklemeye başladım,en sonunda parçaların bir kısmı geldi,iki parçanın yanlış olduğunu gördüm.eksoz üzerinde kelepçe olmadığı gibi bağlantı yeride yok,diğer sorun benim motorda eksoz muhafazası gri iken gelen muhafaza siyah.antalyadaki bir beldeyama bayisi parçayı getirten,bu servisi arayıp sorunu ilettim zaman,biz parçaları girdik beldeyama getirtti,parçayı biz görmeyiz dedi.çözüm dedim,siyah muhafazayı griye boyayacaksın ,eski kelepçeyide söküp yenisine kaynatacaksın dedi.hayran kaldım bu pratik çözüme... Very Happy başka çözüm yok nasıl olsa beldeyamada işi bırakıyor.tekrar dedimki beldeyama servisine kameralı diye cep telefonu alıyorum,telefon geldiği zaman bakıyorum kamera yok ,telefonun sevisini arayıp kamera olmadığını anlatıyorum serviste telefona birtane fotoğraf makinası bağla iple diyor. Laughing sevisin cevabı yapacak bişey yok.peki yanlış gelen eksozu almasam geri göndersem diyorum olmaz alacaksın diyor...evet müşteri memnuniyeti demek bu olsa gerek....benim sorum şimdi eski eksozdaki kelepçe yeni eksoza kaynatılınca olurmu....veya gelen eksozu kelepçesiz taksam olurmu...

En son hercul3367 tarafından Sal Eyl 01, 2009 12:20 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ağu 31, 2009 12:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Beldeyama'nın işi bırakıyor olması yedek parça garantörlüğünün yarın kalkacağı anlamına gelmez. Bence beldeyama'ya direk başvuruda bulunmalı ve sorunu onlar ile çözmelisin...
SEMPAI
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ağu 31, 2009 7:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hercul3367
94, 98 ve şimdi 2006 üçüncü defa xt'ye biniyorum, beldeyama varken ve güçlüyken de bu işler böyleydi, çoğu zaman sorun yetkili serviste, ki bunlar yetkili bayilerin bünyesinde uydur kaydır adamların çalıştığı yağ değiştirme, zincir temizleme ve belki bir kaç ufak tefek daha yapılan memnuniyetsizlik bodrum katlarıdır. Bunu aşsan yamaha parça kataloğunu çok iyi okuyup anlamak gerek bunu yapacak, seni anlayıp empati kuracak, ingilizce bilecek kalitede bir işadamı lazım, bana denk gelen çoğu esnaf zihniyetli, sorumsuz, paragöz adamlar olmuştur, bir kere grenaj değiştirdim depoya yaslanan süngerler bile 3 ayrı parça her birinin kodu var ayrı ayrı, ve renkte belirtmen gerek yoksa kuru grenajı eline alıyorsun. Bu nedenle tavsiyem internet üzerinden bu işi yapan kaliteli portalları kullanman; xt dünyada bu anlamda en çok aksesuar ve parça bulacağın makine, mesela benim Tertip ve ben aklına hayaline gelmeyecek ihtiyaçlarımızı böyle gideriyoruz tek gereken sabit bir adres ve kredi kartı.
hercul3367
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 01, 2009 12:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

şimdi niye honda hayat onda dediklerini anladım...... Mr. Green
Başa dön
SEMPAI
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Eyl 01, 2009 8:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

o öyleydi başta; hep sağlam ve dayanıklılık istersen yamaha, konfor ve lüks istersen honda denilir di; ama şimdi bmw aldı yürüdü konfor, lüks açık ara önde honda'ya göre, çok sık arıza yapıyorlar, dayanıklı değiller; ama bunu da mükemmel servis ve yedek parçayla çözüyorlar, elbet bedeli karşılığında; ama bodrum katlarda kimin ne olduğu belli olmayan ortada bir sürü motor gurusu kılıklı acayibin gezdiği yerlere tercihtir paranla vezir olursun.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Yamaha Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar