Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Öncelikle herkeze selamlar...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Öncelikle herkeze selamlar...
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Forumlar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
chass
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 22, 2009 5:44 pm    Mesaj konusu: Öncelikle herkeze selamlar... Alıntıyla Cevap Ver

Enduro ailesine yeni katıldım XT600 ile 3 gun oldu alalı ve sanki daha once hiç motora binmemişim gibi hissettim kendimi Very Happy
ilk sorum XT 600 ü olup veya daha once kullanmıs olan arkadaşlar varsa tecrübelerine dayanarak ve yaşamış olarak beni bu motorun huyu suyu hakkında bilgilendirebilirler mi? agresif yanının dışında:D onu ilk gun yanlıslıkla gaza biraz fazla dokunarak anladımVery Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
faris
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 22, 2009 6:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Değerli arkadaşım öncelıkle hoş geldın aramıza.öncelık le soruna kısaca yanıt vermeye çalışim,XT 600 kendı sınıfında kalıtesi ve sağlamlığı ile kendini kanıtlamış makınadır.Yamaha, nın dakar ve benzer yarışlar dakı tecrübesiyle olgunlaşmış ve kendi rüştünü ispatlamış bir makinadır.XT sağlamlığı ve problemsizliği ile isim yapmıştır.Tabiki bakımlı ve düzgün kullanılmış bır makinadan bahsediyorum.Ben şahsen bu makınaya sahıp olmadım ama kullanma imkanı buldum.Şahsi fikrim KLR ve DR 650 ye göre daha ağırbaşlı.Yani daha az agresif bır makina.Yüksek sürat stabilitesi klr ve dr kadar iyi değil.Örneğin 120 km den sonra gidon da bir hafifleme hissi var,yuksek süratlerde gezelenme hissi veriyor.Hafif arazide başarılı buluyorum.Kısaca sağlamlığı,dayanıklı olması ve problemsiz olması başarılı bir model olduğunu ispatıdır.Helede son xt660 ların alması gereken çok dersler var xt600 den.Sanırım gökşin soruna daha ayrıntılı cevab verecektir çünki kendisi sıkı bir xt cidir. Laughing
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Nis 22, 2009 11:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hoşgeldiniz,motorunuz hayırlı olsun. Smile
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Çrş Nis 22, 2009 11:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

chass, öncelikle aramıza
Ayrıca yeni motosikletin hayırlı ve uğurlu olsun. Bende de 2001 modeli var bu makinanın. Faris'inde dediği gibi uzun zamandır keyifle biniyorum ve aileden biri gibi oldu artık satmayı hiç düşünmedim. Bu motosiklet bakımları düzenli yapıldığı sürece kesinlikle sorun çıkartmaz emin ol, sağlamlık konusunda 10 (on) numaradır. Sana fikir vermesi açısından kısaca şöyle bahsedeyim;

164 Kg net ağırlığa sahip XT600 E hem asfaltda hemde off-road koşullarında keyifle kullanabileceğin bir motosiklettir. Yüksek salınım mesafesi ile arazide sizi fazlasıyla tatmin edeceği gibi, yumuşak süspansiyonu ile günlük kullanımlarda rahat bir sürüşe sahiptir. Sağlam bir geçmişe sahip XT600 uzun süre hiçbir değişiklik yapılmadan aynı kasa ile üretilmesi müşteri memnuniyetinin yegane göstergesi sanırım...

Yağ püskürtmeli, hava soğutmalı, tek silindire sahip 4 zamanlı Yamaha motoru 40 Hp 6250 d/d beygir gücünde ve 48 Nm 5250 d/d tork üretebiliyor. Hedefleri oldukça açık 595 cc motor yüksek sıkıştırma oranına sahip silindir ile dört adet büyük boyutlu süpap, bir “Mikuni” karbüratör ile en doğru karışımı veriyor.

Katalog verilerinde azami hızı 146 Km/s gözüksede ben yeni aldığımda kısa süreli de olsa 160 Km/s hıza çıkabildim. Ancak bu süratleri hiç kimseye tavsiye etmiyorum. Bu motorun tek sevmediğim yanı, yüksek süratlerde ve özellikle 120 Km/s geçince gidonun kontrolden çıkması ve vibrasyona girmesi. Fakat iki kişilik turlarda veya motor full yüklüyken böyle bir sorun yok. Yüksekliği 855 mm olan sele pek konforlu olmasa da iki kişilik kısa turlara cevap verebilir. Touring Endurolardaki konforu bu modellerde aramak hayal olur. Ayrıca aksesuar fakiri olan XT’nin bir çok aparatını kendim yaptırdım.

TEKNİK ÖZELLİKLER :
=============================
Beygir Gücü ve Devir : 40 Hp 6250 d/d
Tork : 48 Nm 5250 d/d
Motor Tipi : Yağ püskürkmeli, benzinli & Hava Soğutmalı
Çap & Stroke : 95 & 84 mm
Silindir Hacmi : 595 cc
Süpap : Sohc, 4 Süpaplı
Vites Kutusu : 5 Vitesli, Zincirli
Şase : Çelik borulu
Ön Lastik : 90/90 S 21
Arka Lastik : 120/90 S 17
Ön Fren : Tek diskli, Çapı 282 mm
Arka Fren : Tek diskli, Çapı 220 mm
Dingil Aralığı : 1440 mm
Net Ağırlığı : 164 kg
Sele Yüksekliği : 855 mm
Yakıt Kapasitesi : 15 lt
Azami Hız : 146 km/s
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
chass
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 23, 2009 12:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkür ederim hoşbuldum..paylastıgınız bilgilerden dolayı cok müteşekkirim. XT beni cok tatmin etti yagmurda camurda ve hatta derede bile hiç sıkıntı cekmeden gücünü koruyup gitmesi ve dengesini kaybetmemesi açıkcası beklemedigim birşeydi. umarım böyle motor herkese nasip olur. tekrardan teşekkür ederim
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Forumlar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar