Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Bir Motorcunun En Heyecanlı Anı!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Bir Motorcunun En Heyecanlı Anı!
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Cum Ağu 27, 2004 10:47 am    Mesaj konusu: Bir Motorcunun En Heyecanlı Anı! Alıntıyla Cevap Ver

Selam Arkadaşlar,

Hepimizin hayali "0" Km bir motor almaktır. Düşünsenize kontağını ilk siz çevireceksiniz ve ilk siz kullanacaksınız! Hatta selesindeki naylonunu siz çıkaracaksınız. Deposuna ilk benzini koyup marşına basacaksınız. Binip gezmeye başlayınca motor bloğunun üzerindeki yanan koruyucu yağı ilk siz koklayacaksınız!!! Wink

Biz olayı biraz daha abartıp motoru kasasından kendi ellerimizle çıkartıp teknisyen çocuklarla beraber topladık. Böyle bir hadise de herkese nasip olmaz sanırım. Nasılmı? Çok sevdiğim bir arkadaşıma geçtiğimiz günlerde Honda Bayii'sinden XL200 aldık. Valla makineyi görünce benim bile içim eridi açıkcası.

Motoru bir çırpıda ve heyecanla kutusundan çıkartıp zevkle uzun uzun seyrediyoruz.

Çocuklar topluyor, biz yardım ediyoruz. Bu bile başlı başına keyif veriyor insana. İlk kontroller yapılıyor ve makine artık yola çıkmaya hazır. İşlemleri halledip ilk turumuzu yapmak üzere iki motor sahil şeridini takip ediyoruz. Ayrıca bunu kutlamamız gerek tabii Laughing

Çok geçmeden Çamlık Tesisleri'ne ulaşıyoruz. Ortam harika, hava sıcak.. Buz gibi biraları yudumlarken denize girmeyi planlıyoruz. Allah'tan topcase'de her zaman havlu ve şort bulunduruyorum.

Motorlar bize bakıyo biz motorlara bakıyoruz. Bide meraklı tipler gelip soru sormasalar daha güzel olacak ama... Confused

Rüstem makineyi almanın mutluluğunu yaşıyor. Şimdi de aksesuarları merak etmeye başladı. Ne takılır? Nereden buluruz? Gerekli olanların listesini yapıyoruz. Bide Kask - Mont - Pantolon veya Dizlik - Bel Korsesi - Eldiven - Çizme vs...

Cem muziplik olsun diye sahilde kuma birşeyler yazıp resim çekiyor. Ben o arada motorumun başındayım.

Havlu ve şortumu alıp soyunma kabinlerine gidiyorum.

Çamlık'da Rüstem'e ait Yamaha Jet-ski var. Genellikle yaz sezonu orada bırakıyor. Oraya gidip te binmemek olurmu hiç? Ne olur ne olmaz diyerekten can yeleğimi giyip gaz açıyorum. Mükemmel bir olay Wink

İnanılmaz bir adrenalin ve heyecan. Tarif etmek mümkün diil. 700 Cc'lik motoru ile denizde her türlü çılgınlığı yapabilirsiniz. Twisted Evil

Yol yok, trafik ışıkları yok, tabela yok, yok oğlu yok.... Hoplamak zıplamak amuda kalkmak serbest. Ama bir süre sonra kollarınız ağrımaya başlayınca ne kadar efor sarfettiğinizi anlıyorsunuz. Sahile geldiğimde sarhoş gibiydim. Ama yuvarladığımız biraların bunda bir etkisi olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz Laughing

Derken sırasıyla Rüstem ve Cem zıpladı makineye. Artık bir hafta konuşulcak geyik mevzuyu bulduk ehehehe... Ayrıntılara fazla girmek istemiyorum, o sırada mesaide olan birileri alınabilir. Laughing Uzun bir süre gezdikten sonra makineyi deposu tımtıkır vaziyetde römorkun üzerine alıyoruz ve yerine çekiyoruz.

Derken Kaan ile telefonlaşıyoruz ve hemen motoruna atlayıp yanımıza geliyor. Klasik "Hayırlı Olsun" muhabbetleri bittikden sonra oturup geyik yapıyoruz.

Üç deli yan yana gelince ne konuşulur? Tabii ki MOTOR!! Motorcuyum motorcusun motorcular şeklinde uzayan bir hikaye işte... Ne konuştuğumuzu ben bile hatırlamıyorum Very Happy

Yemek faslını da bitirdikten sonra mesaide olan arkadaşımız (Sevgili Zafer'imiz) yanımıza nihayet teşrif ediyorlar. "Bensiz nası Jet-ski'ye binersiniz - sorarım ben size" şeklinde hayıflanırken ben deklanşörüme basıyorum.

Bir bira yuvarlayınca neşesi yerine geliveriyor tabii...

O sırada televizyonda maç var! Hemde Fenerbahçe Samsun maçı iyimi. Hop oturduk hop kalktık, bazılarımız sevinçten zıplarken bazılarımız da kahroldu..

Maçın bitmesiyle ortam tekrar eski rehavetine kavuştu ve ilerleyen saatlerde pılımızı pırtımızı toparlayıp evin yolunu tutduk. Bu arada aramıza yeni katılan Rüstem arkadaşımıza tekrar hayırlı ve uğurlu olsun diyoruz.

KIÇIN SELEDEN KALKMAYA - BİZDEN BETER OLASIN EMİ...

"Her Yolculuk Yeni Bir Maceradır......"

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
CemCeminay
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Ağu 27, 2004 6:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

En kısa zamanda bir kutlama da bana yapalım abey.
Şu iyi dileklerini bende kendime göre uyarlanmış halini yazıyorum.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

KIÇIM SELEDEN KALKMAYA - SİZDEN BETER OLAYIM EMİ...

Cem ULUSAL
ICQ#: 87130019
MSN: ulusalcem@hotmail.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
TA6C
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 28, 2004 9:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

oy anam oyy....
eee güzel..siz ne ara fotoları cekip aldınız...be kardeşim....daha motoru alacagınız kasayı soküşünüzden belliymiş meğer...
o var ya o.... rüso..bitti artık...
daha ötesi yok...
ona hayatta başarılar diliyorum....
canımmmm benim.. Wink Laughing
darısı senin başına cem....
http://www.bikepics.com/members/ta6c/
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 28, 2004 1:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Rüstemin sevincine ortak olmak ne güzeldi. Darısı motor aşkı ile yanıp tutuşan diğer arkadaşlarda. ( Ceminay Wink )

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
EnduroCu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ağu 30, 2004 10:39 am    Mesaj konusu: Tebrikler Alıntıyla Cevap Ver

selam,
sevgili endurocu dostumuzu tanimiyorum ama, en dogrusunu yapmıs enduro secerek. Tebrik ediyorum, hayırlı ugurlu olsun,
kazasız belasız kullanmak nasip olsun,
Samsun da cok kıymetli tecrubeli endurocu dostlar var, eminim onlar enduro adına gereken seyleri ogreteceklerdir,

"kaskın takılı, farın açık olsun" dostum

sevgilerimle

Murat KIZAK
LC4-640 Adventure R
www.endurocu.org
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar