Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Hasarlı Motor-Milyon Dolarlık Soru

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Hasarlı Motor-Milyon Dolarlık Soru
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ahmt2003
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 01, 2009 10:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nasıl yürüdüğünü veya yürürken bir dönemeci nasıl döndüğünü anlatabilecek var mı ? Bizimgibi ekmeğini bu makina denen bizim için hayat-herşey olan varlıklarla okadar içli dışlıyız ki, bazen hiç binmesekde çalıştırmasakta onlar bize durumlarını kulağımıza fısıldıyarak anlatıyorlar.Bazen ağlamaklı bazen gururlu bazen yorgun bazende kırgın olduklarını söylerler.Sizlerde duymak isterseniz onların seslerini sadece üzerlerine binip gaz açmayın,onları sevin duyun piston her inip çıktığında neler anlatır,her çukurda neler söyler sizde duyacaksınız eminim.Yeterki sevgiyle yaklaşın onlara
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Nis 01, 2009 12:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ahmt2003 demiş ki:
nasıl yürüdüğünü veya yürürken bir dönemeci nasıl döndüğünü anlatabilecek var mı ? Bizimgibi ekmeğini bu makina denen bizim için hayat-herşey olan varlıklarla okadar içli dışlıyız ki, bazen hiç binmesekde çalıştırmasakta onlar bize durumlarını kulağımıza fısıldıyarak anlatıyorlar.Bazen ağlamaklı bazen gururlu bazen yorgun bazende kırgın olduklarını söylerler.Sizlerde duymak isterseniz onların seslerini sadece üzerlerine binip gaz açmayın,onları sevin duyun piston her inip çıktığında neler anlatır,her çukurda neler söyler sizde duyacaksınız eminim.Yeterki sevgiyle yaklaşın onlara

Sevgili Ahmet kardeş sizde motosiklet karasevdası görüyorum hatta daha da öte saplantı, bu sevdayı çok güzel kelimelere dökmüşsün sana yürekten katılıyorum. Smile
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 01, 2009 8:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:

Edebi bir şekilde anlatmışısnız, ama gerçekten de söyledikleriniz çok doğru, motoru dinlemek, onu sevmek bence de uygun yöntemler!!!

Ben kendi motoruma öyle davranıyorum şahsen, ama yabancı olduğunuz bir motora bunları yaparken zorlanabiliyorsunuz!!!!Onun için daha objektif kriterlere ihtiyacınız var!!!!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
YYUCE
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Tem 13, 2009 12:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ne araba alırken ne motor alırken hiç bir ustaya göstermedim. Hatta hayatımda kesmece karpuz bile almadım. Bu benim tercihimdir herşeyden önce günahı ile sevabı ile böyledir, bence motoru gösterenler riski başkalarına yıkmak isteyenlerdir. Zaten motora binmek de bir risk değilmidir. Tavsiyem şu ki sahiplenin arkadaşlar ola ki eliniz taşın altında kalsa bile; kaç kişi var aramızda evet suç bana ait diyebilecek.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
SinanATASOY
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Tem 13, 2009 12:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

YYUCE demiş ki:
Ne araba alırken ne motor alırken hiç bir ustaya göstermedim. Hatta hayatımda kesmece karpuz bile almadım. Bu benim tercihimdir herşeyden önce günahı ile sevabı ile böyledir, bence motoru gösterenler riski başkalarına yıkmak isteyenlerdir. Zaten motora binmek de bir risk değilmidir. Tavsiyem şu ki sahiplenin arkadaşlar ola ki eliniz taşın altında kalsa bile; kaç kişi var aramızda evet suç bana ait diyebilecek.

Ya motordan iyi anlıyorsunuz yada sütten ağzınız yanmamış... Aksi taktirde karpuzu kestirir öyle alırdınız..
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar