Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW F650GS 30.000km bakımı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW F650GS 30.000km bakımı

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
MesutKORKMAZ
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Şub 14, 2009 12:48 pm    Mesaj konusu: BMW F650GS 30.000km bakımı Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba arkadaşlar,
2001 model BMW F650GS motorumun 30.000km bakım zamanı geldi de 1000km geçti bile. Kendim yapabileceğim, ucuza halledebileceğim konularda tiyo verebilecek olan arkadaşlar varsa fikirlerinizi bekliyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
psile2
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Şub 15, 2009 11:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba kardeş;

Benim de motorum 2000 F650Gs ve 32.000km'de, ama 30.000'de özel bir bakım yaptırmadım. Sadece yağını değiştirdiler, buji, yağ filtresi, akü ve ufak tefek şeyler.

Ancak kullanma kılavuzunda ekstra bakımlar olduğu da yazıyordu galiba. Ona uyacak olursak, yandık zaten...!!!

Neyse, ben de motorumu aldığımdan beri aklımdan hep, senin gibi, keşke yağını değiştirebilsem, hava filtresini, yağ filtresini değiştirebilsem diye geçiriyorum hep, ama bunun için en azından bir kez bu işlemleri ustaya yaptırırken izlemek lazım. Bir de tabi uygun bir yer gerekiyor..!! Yoksa kullanma kılavuzuna göre gayet kolay işler. Ama bir yerde takılıp kaldığımda ne yaparım diye düşünmekten hiç cesaret edemedim!!!

Uygun bir yerin varsa ve kendine yeterince güveniyorsan yağını değiştirebilirsin herhalde!! Sana vericek tiyom: www.f650.co.uk'de bu konularla ilgili dökümanlar var, ya da google'dan "motorcycle fixing, repairing" diye aratınca da sadece motor tamiri ile ilgili ilginç siteler çıkıyor!!!

Hadi sana kolay gelsin, konuyla ilgili yazılarını bekliyorum!!! Cool Cool
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
MesutKORKMAZ
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Şub 15, 2009 12:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkür ederim psile2,
Yağını suyunu tabiki değiştirebilirim, hatta balatalarını falan onları da hallederim ama uygun yer ve uygun el aletleri gerekiyor. Örneğin yağ kapağı ilginç bir kapak bunu ford pense ile açarsın, kapatırsın ama bir kaç açıp kapamadan sonra kapağın ağzı bozulabilir. Bu riske girmem. Ne demişler "Alet çalışır, el övünür".
Bahsettiğin gibi kılavuzda herşeyin nasıl yapılacağı ayrıntılarıyla anlatılıyor.
Askeriyedeki eski otomobil ve kamyonları bilirsin, 30 -40 yıllık olanları vardır ve hala tıkır tıkır çalışırlar. Nedeni gerekli tüm bakımları yapılıyor da ondan. F650GS kılavuzunda yazdığına göre kontrol edilmesi gereken bir sürü kalem var. Sensöründen bilmem neresine kadar. E bütün bunları da ancak Borusan'da yaptırabilirim sanırım.
Makinalara iyi baktığım zaman onların da bana iyi bakacağına inanıyorum Smile
Şimdilik düşünme aşamasındayım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar