Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Eğitim Üzerine Birkaç Söz...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Eğitim Üzerine Birkaç Söz...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Eğitimi
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
sedatguven
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Şub 16, 2009 12:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

pelletizer, Teşekkürler arkadaş realist yorumların için.

Alpaslan abi, genç diye kastettiğiniz sanıyorum benim. 41 yaşındayım. Genç olarak nitelemenize sevindim. Söylenecek de başka bir şey bulamıyorum siz bir hedefe odaklanmışsınız ve başka yöne bakmaya pek sıcak bakmıyorsunuz.Türk Polislerini yetiştiren hocanın eğitimini de gördüm. Dolayısıyla yabancı değilim, yorumlarım da bu sebeple. Siz sıcak bakıyorsanız sorun yok. Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
senolsel
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Şub 16, 2009 4:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alfa demiş ki:
Pelletizer, işine geleni alıp gelmeyeni görmezden gelen genç motorcu bir kardeşimizin kusuruna bakmayınız. Çetin ceviz. Öğrenecekler ama biraz geç olacak galiba. Elbette eğitim gerekir diye temel eğitimin şart olduğunu üstüne basa basa tekrar ettiğim halde. Çok enteresan ve garip meydan okumalarla aslında benim birazda artık sıkılıp sert bir dille ifade ettiğim tezi ispat ediyorlar. İyi motorculuğun ne demek olduğunu anlamak için önce insanın İngiliz polislerini yetiştirenlere değil Türk polislerini yetiştirenlere sıcak bakması lazım. Smile

Türk polislerini eğitenler eğitimlerini nerden aldılar.Eğitim stratejilerini kendilerimi mi buldular yoksa.

MEB den sürüş eğitimi alıp sertifika alanların verdiği eğitimleride görüyoprum.Adam ısrarla panik freni arka frenle olur diyebiliyor.Ön freni sıkarsanız takla atarsınız diyor.Böyle hayati bir konuda nasılda yanlış bilgiler verebiliyor.İkaz ediyorum sen nerden bileceksin oluyor.Bende sadece yuh diyorum.
senol_sel@hotmail.com
0535 727 95 11

[color=Red]Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
delimengi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Şub 17, 2009 8:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Önce yazılanları başdan bir okudum , işden geldiğim için kafam biraz bulanık sanırım dedim , bir çay alıp parça parça yeniden okudum , sonuş degişmedi abiler aslında bir birine yakın yollardan , herkes aynı noktada bir buluşup sonra ayrılıyor ama işin özünde herkes aynı şeye inanıyor gibi geldi bana , bu konuşma yüz yüze yapılsa bence çokca kahkahalar atılan güzel deneyimlerin paylaşıldığı bir sohbet ortamı oluşur ama soğuk camın azizliği var ortada , malisef hepimizin başına zaman , zaman geliyor bu gibi şeyler motosiket forumlarında .

Her şey bir yana hepiniz iyi niyetlisiniz , öyle olduğu için hiç bir çıkarınız olmadan senlerdir motosiklet forumlarında insanların daha az canı yansın diye yazıp , ciziyorsunuz , iyikide yapıyorsunuz , sizin gibi insanlar sayesinde bir çok kişi motosiklete daha eğitimli ve bilinçli daha korumalı biniyor , keşke ben motosiklete binmeye başladığım zamanda sizin gibi abiler olsaydı da , daha kolay geçseydi o ilk 150 bin km lik öğrenme sürecim , aradaki bir kaç kelimeyi alsak yahut cümleleri genişletsek eminim daha olumlu anlamlar çıkaracaksınız birbirinizden , tabiki hepimiz için doğruya giden yol tek değil , bu da fikir zenginliğimiz degil mi zaten , selamlar ...
made_in_35
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 22, 2009 1:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben istanbul eski motorize ekipler sürüş eğitimi hocası oktay abiden ders aldım , yine aynı sekilde antalya motorize polis ekipler sürüş eğitimi hocası ateş abiden ders aldım , işlerinde bir numara insanlar ve bu işi uçuk meblalar karşılığı yapan bir çok eğitmeni de ceplerinden çıkarırlar ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Baerun
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 22, 2009 9:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bilgi güzeldir doğru bilgi daha bi güzeldir Smile Tecrübede güzeldir doğru tecrübe dahada bi güzeldir. Yani yemeyin birbirinizi eğitimde tecrübede lazım bize Smile hemide bana daha çok hem tecrübesiz hemi yaşlı hemide eğitimsiz sayılırım Razz , Yani ben çoğu bilgiyi internetten araştırdım kontra tekniğidir , viraja nasıl girilirdir vs. doğru olanları zaten pek çok yerde buluyorsunuz gavurun kursundada yerlisindede ama sıkıntı bunları antremanlarla çalışarak pekiştirmekte kurs dediğin 3 5 gün kendin çalışmazsan pek anlamlı gelmiyor banada Smile kısaca çalış dene gerekiyorsa kursuna git incelikleri kap kafanı gözünü patlatmadan bilgiyi al ama işin doğası gereği uzun bir süre bu iki tekerlekli beygire bindikçe kolun bacağın gibi bişi oluyor tecrübede bu olsa gerek Smile bunu da göz ardı etmeyin yeni bi moturun tepesine çıktığınızda neden tedirgin oldugunuzu anlarsınız çünkü o sizin kolunuz bacağınız diildir önce aynı ağaç aşılamak gibi zaman lazım kaynaması yer etmesi için sağlıcakla kalın.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Eğitimi Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar