Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Sıkı bir pazar. Kilyos tarafı, kum ocakları

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Sıkı bir pazar. Kilyos tarafı, kum ocakları
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
afro
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Mar 14, 2005 12:44 pm    Mesaj konusu: Sıkı bir pazar. Kilyos tarafı, kum ocakları Alıntıyla Cevap Ver

Selamlar millet.

Haftasonu yine kaşıntı tuttu. Soğuk ama güneşli bir istanbul günüydü. Ayşegül'ü yavaş yavaş işleyip öğleden sonra kaçmak için ikna ettim. Akşandan kalma olduğum için sabah erken çıkamamıştım. Önce Alkan'ı aradım. O Şile'ye gitmek istedi. Ama Belgrat Ormanı'nın Şile'den daha yakın olduğuna ikna edemedim birtürlü. Şileye kada asvalt yol ve haftasonu trefiğini çekmek te bana uymadı. En kısa yolda toprağa girmek istiyordum. Tolga'yı (Funduro) aradım. Hasta olduğunu ve dinleneceğini söyledi. (Tekrar geçmiş olsun Tolga) Ne kadar böyle şeylere tek başına kalkışmanın güvenli olmadığını bilsem de kaşıntıya engel olamadım.

Hazırlanıp çıktım. Niyetim belgrat ormanında turlamaktı ama kaptırıp ipin ucunu kaçırdım. Durup bir etrafıma baktığımda. Tepemde yangın kulesi ve önünde muhteşem bir Karadeniz manzarası vardı. Denizle benim aramda uzanan alan kum ocaklarının kazı sahasıydı ve içi su dolu dev çukurlarla doluydu. Çukur ve tepelerin arasından deniz kıyısındaki bir kaç yerleşime doğru uzanan toprak yollar çok çekici geldi.

Yollar göründüğünden çok daha keyitli çıktı. Zevkten durup çekemediğim için şu şemayı çizdim. Yolun durumu aynen böyleydi. Bir su çukuru bir tumsek, bir su çukuru bir tümse...

Ben böyle ıslana zıplaya gidirken karşıdan iki motorun geldiğini farkettim. Durup seyamlaştık. Birinde BMW'nin (R100'dü galiba) polis motorlarındam, digerinde isi Falcon vardı. BMW yi kullananın Lakabı Serçe'miş adını hatırlayamadımşimdi. Digerinin se adı Mustafa'ymış. Onun da lakabı vardı ama unutmuşum. Bu arkadaşlar buralarda sık sık takıldıklarını ilerideki köyde başkalarının da olduğunu. Dilersem sonra uğramamı söylediler. Anlaştık. Ben bu keyifli parkurda biraz daha dolaştım. İşte birkaç resim:

Biraz sonra köyde bu arkadaşları buldum. Biraz sohbetten sonra. biraz da kuma dalmaya karar verdik. Gittiğimiz yer A-RI-ZA-LI'ların daha önceki bir raporundan tanıdığım şu aşağıdaki plajdı:

Kuma önce ben daldım. Birnci vites: patinaj, iki: eh çekmeye başladı, Üç: Uçmaya başladım. İleride bir deredin plajın tam ortasından aktığını görüyorum. Geçerim nasıl olsa diye düşünerek gazlamaya devam. Son 5-10 metre kala farkettim ki dere kumu 1.5 metre kadar oymuş ve su aşağıdan akıyor. Firene asıldım ve tam 1 m. kala durmayı başardım . Arkamdan başka birisi gazlamış geliyor. Dönüp hemen ona dur işareti yapıyorum. O da durumu son anda farkediyor. Ama benden daha hızlı geldiği için firen yapması kurtarmıyor. Motoru yatırarak duruyor. Adam yerde. Motorun ön tekerleği tıpkı filmlerdeki gibi oyuğun içinde. Arkamızdan başkaları da geliyor ve çekip çıkarıyoruz.

Bundan sonrasının tadına doyum olmuyor. Düşük süratlerde çok zor olan kum sürüşü yüksek süratlerde asfalttan farksız oluyor. İlk defa kumda 90-95 km'lere çıkıyorum. Derenin denize çıkış noktasında bir çakıl tümsegi keşfediyorum. İlk geçişte pek farkedilmeyen tümsek beni havaya fırlatıyor ve ön teker üzerine iniyorum. Biraz adranalinin bir zararı olmaz. Bu defa tümseğin yerini bilerek Gazı açıp arkaya kaykılıyorum ve hobaaa! Tekerler havada. Çok eğleniyoruz. Bazı elemanlar. Kaptırıp karşı tepelere çıkıyorlar. Eee. Buranın tecrübelileri onlar. Kumda bir kaç Tur daha ve vedalaşıp geldiğim yoldam tekrar ormana dalarak geri dönüyorum.

Fotoğraf açısından pek zengin olmasa da. Geziler başlığı altına pek kimsenni birşey yazmadığı şu günlerde, bu başlığı biraz canlandırmışımdır umarım.

Sevgiler.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Mar 14, 2005 1:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Afro, allah razı olsun senden. Bu raporda olmasa endurocu sitesi olduğunu unutucaktık valla..

İki resim gördüm keyfim yerine geldi valla..Smile

Lan şu omzum bi düzelsin... Twisted Evil
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Mar 14, 2005 1:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Helal olsun be Afro.

Zevk dediğin bu değil mi? Tam anlatılamıyor, yaşamak lazım.
Kum sürüşlerinden ben biraz çekiniyorum. Çünki zincirde zımpara etkisi yapıyor diye duymuştum . O yüzden mümkün olduğunca girmemeye çalışıyorum ama bu yzıyı okuduktan sonra bikereden ne olur düşüncesiyle dlıcam kesin yakında.

Bravo baba , devaaaaammmm. Wink

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ucankazmorton
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Mar 14, 2005 2:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tolga fotoğrafları göremedim ama aklımda canlandırabileceğim kadar akıcı yazmışsın, süper. Bu arada bazı fotoğrafları göremiyorum forumlarda, yüklemem gereken bişeyler mi va acaba?
Başa dön
afro
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Mar 14, 2005 4:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Cenker, fotoların yerinde, küçük mavi kareler içinde soru işareti görünüyor değil mi? Vallaa bende de aynı sorun var. Forumu bir açıyorum görünmüyor, ana sayfaya dönüp bir daha giriyorum, bu defa düzeliyor. Bu sorun sadece bu topicte degil. Başka tapiclerde de oluyor. Sitede mi bir sorun var acaba?
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar