Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KLE 500 - KLR650-600

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KLE 500 - KLR650-600
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tormator
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Şub 02, 2009 9:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

celiloglu demiş ki:
KLE 500 İYİDİR AMA BİRAZ MASRAFLIDIR ÇOK SIK ARIZA ÇIKARTIR

Bu düşüncenize katılmadığımı belirtmek istiyorum. Birbuçuk yıllık KLE kullanıcısı olarak (ki uzun yola çıkmışlığım da vardır) motorumun daha tık dediğini duymadım. Arazide KLR den aşağı kalır yanını göremedim. Doğal olarak KLR, arazide KLE den yapısı itibarıyla biraz daha iyidir. Fakat yayınladığımız resimleri araştırırsanız uygun bir çift lastikle KLE'nin nerelere kadar gidebildiğini görürsünüz.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
BELO
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Şub 02, 2009 11:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tormator demiş ki:
celiloglu demiş ki:
KLE 500 İYİDİR AMA BİRAZ MASRAFLIDIR ÇOK SIK ARIZA ÇIKARTIR

Bu düşüncenize katılmadığımı belirtmek istiyorum. Birbuçuk yıllık KLE kullanıcısı olarak (ki uzun yola çıkmışlığım da vardır) motorumun daha tık dediğini duymadım. Arazide KLR den aşağı kalır yanını göremedim. Doğal olarak KLR, arazide KLE den yapısı itibarıyla biraz daha iyidir. Fakat yayınladığımız resimleri araştırırsanız uygun bir çift lastikle KLE'nin nerelere kadar gidebildiğini görürsünüz.

kle masraf çıkaracak bir motor degil gerçektende bana çok yakar falan demişlerdi ki km de 200 litayı gozden çıkarmıştım klr tabiki arazide daha iyidir fakat son hızda can sıkabilir ben kle alamıyor gibi oldum bir ara aklımada hemen xt660r yattı sen x modelinede bak derim ama kle şu anda dogru seçim oldugunu kanıtladı Very Happy
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Şub 06, 2009 2:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yazılanları tek tek okuduktan sonra tekrar müdahil olmak istedim. Arkadaşım bende 2005 KLR var ve şu anda 11 000 KM de. Şu ana kadar en ufak bir sorun çıkarmadı. Bakımı kolay makina. Uzun yolda selenin darlığı evet rahatsız edici. Ben Adana dan İzmir e gidip döndüm. Bu süre zarfında 100 km gibi bir ortalama tutturmaya çalıştım ve 4,7 lt gibi bir sarfiatı oldu ortalama. Kaldıki motor oldukça yüklü vazyette idi. Hatta gezilerde de raporu mevcuttur. Enduro bir maknayı diğerleri gibi rahat zannetmeyin elbette değil. Ama can sıkacak boyutta da değildir.Ben bahsettiğim yolu önceki motorum Fazer ile de katettim.Karşılaştırmak mümkün değil. Titreşim ve gürültü meselesine gelince , motor ayarları iyi ise bakımlı se titreşimi hissettirmez hatta yok denecek kadar iddia ediyorum. Gürültü meselesi ise bu tür makinalarla hızda yani 140 gibi rüzgar kesinlikle rahatsız edicidir. Ama bunu ihtiyacın olduğunda yaparsın. Makina problemsiz 160-170 diyor zaten. Sözlerimi toplamam gerekirse. Beklentilerinizikarşılayan makina ne ise onu alın. Ama KLR ne istiyorsanız onu veren bir makinadır. Ben kesinlikle KLR de ısrarcıyım. Ama uzun yol artı konfor artı vesaire diyorsan bu makinalardan sonra benimde arayışı içersinde olduğum Vstrom a da bakacağınız kesindir. Selamlar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
celiloglu
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Şub 06, 2009 2:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hercul3367 demiş ki:
celil kardeşim dr nin parça sorunu olurmu acaba.97-98 alınırmı.birde 2003 ler var enson .....

dr nin türkiyede her türlü parçasını bulmak mumkün izmirde honda efe var ne istersen bulabilirsin hava filitresinden balatasına kadar ama dr alışkanlık yapar hard enduroya kaydırır insanı
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
klr650
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Mar 09, 2009 1:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Karahisar03 demiş ki:
Yazılanları tek tek okuduktan sonra tekrar müdahil olmak istedim. Arkadaşım bende 2005 KLR var ve şu anda 11 000 KM de. Şu ana kadar en ufak bir sorun çıkarmadı. Bakımı kolay makina. Uzun yolda selenin darlığı evet rahatsız edici. Ben Adana dan İzmir e gidip döndüm. Bu süre zarfında 100 km gibi bir ortalama tutturmaya çalıştım ve 4,7 lt gibi bir sarfiatı oldu ortalama. Kaldıki motor oldukça yüklü vazyette idi. Hatta gezilerde de raporu mevcuttur. Enduro bir maknayı diğerleri gibi rahat zannetmeyin elbette değil. Ama can sıkacak boyutta da değildir.Ben bahsettiğim yolu önceki motorum Fazer ile de katettim.Karşılaştırmak mümkün değil. Titreşim ve gürültü meselesine gelince , motor ayarları iyi ise bakımlı se titreşimi hissettirmez hatta yok denecek kadar iddia ediyorum. Gürültü meselesi ise bu tür makinalarla hızda yani 140 gibi rüzgar kesinlikle rahatsız edicidir. Ama bunu ihtiyacın olduğunda yaparsın. Makina problemsiz 160-170 diyor zaten. Sözlerimi toplamam gerekirse. Beklentilerinizikarşılayan makina ne ise onu alın. Ama KLR ne istiyorsanız onu veren bir makinadır. Ben kesinlikle KLR de ısrarcıyım. Ama uzun yol artı konfor artı vesaire diyorsan bu makinalardan sonra benimde arayışı içersinde olduğum Vstrom a da bakacağınız kesindir. Selamlar.

Eski bir KLR650 kullanıcısı olarak birşeyler yazayım.

Bir defa KLR ile uzun yol çok zevklidir. Yokuşlarda ve virajlı yollarda altınızdaki gücü hissetmek çok zevkli. Zorlanmadan 170 km/s hızlara çıkması zaten yeter de artar bile.
Hatay-Bodrum arası ortalama 120 km/s ile, 4.16 litre benzin yakmıştım. Hatıra defterimde yazılıdır... Oldukça iyi bir tüketim değeri...
Süspansiyon mükemmel, motor yüksek, rüzgarla dans çok güzeldi.
Antalya Akseki civarında kaskın camını açmıştım, bir balarısı girdi ama Allah'tan ucuz atlatmıştım...
Durakladığınız yerlerde ilgi odağı oluyorsunuz.
Ah KLR ah!
Yine KLR alacağım, yine yollara düşeceğim...
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar