Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 3.662 Km'lik Macera - Solo Gezi (Part-3)

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

3.662 Km'lik Macera - Solo Gezi (Part-3)
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
end650
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ağu 22, 2004 1:38 pm    Mesaj konusu: 3.662 Km'lik Macera - Solo Gezi (Part-3) Alıntıyla Cevap Ver

Bodrum Yat Limanından bir görünüş...

İzmir istikametine doğru giderken...

Ve sonunda İzmir'deyim. Şehir meydanına gelip motorumu park ediyorum. Karşıyaka tarafını çok merak ediyorum. Birazdan o tarafa gideceğim.

İzmirde oyalanmadan Balıkesire doğru yola çıkıyorum. Akhisar yakınlarında bir mola verdim.

Nihayet Bursa'dayım. Gece geç saatlerde şehir merkezine girdim. Bursa'da Amcamlar oturmakta. Gecenin 23:00'da bir benzinlikten telefon açıp, Bursa'da olduğumu söyleyip onlara sürpriz yapıyorum. Adres bilmediğimden dolayı beni gelip karşılıyorlar. Hep beraber evlerine gidiyoruz ve konuk oluyorum. O günkü uzun yolculuğun vermiş olduğu ağırlık, hemen uyumama sebep oluyor.

Bir gün sonra motorumu evde bırakarak yaya olarak kuzenlerimle şehir içinde geziyoruz. O sırada gördüğüm tüm güzellikleri fotoğraflıyorum. Karşımıza bir Mehter Alayı çıkıyor. Bir süre onları izliyoruz...

Bursa'da 2 gece 3 gün kaldıktan sonra öğle saatlerine yakın bir zamanda Bolu tarafına doğru yola çıkıyorum. İzmit'in içinde bir Outlet Center denilen büyük süpermarkete uğruyorum. Biraz gezip dolaştıktan ve ihtiyaçlarımı aldıktan sonra Bolu istikametine doğru yol alıyorum. Ama yağan yağmur otobanı su gölüne çevirmişti. Ben yine de hızımı kesmeden inatla ilerliyorum.

Otobandaki bir restaurant'da kısa bir mola veriyorum. Az sonra Bolu Dağına doğru tırmanacağım.

Çankırı - Çerkeş yolu üzerinde bir benzinlikte mola verdiğimde geriden gelen bir İtalyan motorcuyla tanışıyoruz. Yamaha Super Tenere 750 kullanan turist safranbolu taraflarına gittiğini söyledi. Bir süre birlikte yolculuk yapıyoruz. Otobandan sonra ben Samsun yoluna geçerken turist arkadaşım ise Zonguldak istikametine doğru gitti.

Geceyi Çerkeş'de geçirdikten sonra Kastamonu'ya doğru sabah erken saatlerde yol alıyorum.

Ilgaz Dağları'nın doğası ve yeşili beni mest ediyor. Çam kokuları her yanımı sarıyor. Ve böğürtlen toplayan çocukların yanında duruyorum. Çocuklar bana böğürtlen ikram ediyorlar - bende onlara gofret ikram ediyorum. Wink

Rakım yükseldikçe yoğun sis altında yoluma devam ediyorum. Bol virajlı ve sessiz yollarda ilerliyorum.

Ara sıra durup mola veriyorum ve bu sırada ilgimi çeken şeyleri fotoğraflıyorum.

Kastamonu'ya geldiğimde aklıma eski dostum ve aynı zamanda Motosiklet tamircisi olan Fevzi Usta geliyor. Oyalanmadan direkt yanına gidiyorum. Uzunca bir sohbet ettikden sonra İnebolu istikametine doğru yol alıyorum.

İnebolu 9.500 nüfüslu, Karadeniz şirin bir sahil ilçesi. İnebolu'yu kısa bir süre gezdikten sonra Abana'ya doğru yola çıkıyorum.

Nihayet Gerze - Samsun yoluna çıkıyorum. Bundan sonraki güzergahım hep alışkın olduğum virajlı yollar. Sinop'a geldiğimde hava iyice kararmıştı ve bende geceyi burada geçirmeye karar verdim. Temiz bir pansiyon bulup yerleştim. Akşam dışarı çıkıp biraz dolaştım. Yaptığım geziyi ve notlarımı gözden geçirdim.

Nihayet Samsun'a hayırlısı ile ulaşıyorum. Ve bu uzun turu kazasız belasız bitirmenin keyfiyle o akşam güzel bir uyku çekiyorum. Ne olursa olsun insanın kendi evinin ve yatağının vermiş olduğu rahatlığı, huzuru hiç bir şey vermiyor. Darısı tüm motosikletçi gezgin arkadaşların başına...

Sağlıcakla kalın, sevgilerimle

THE END...

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Pts Ağu 23, 2004 9:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Ahmet,

Hakkaten güzel ve keyifli bir gezi yapmışsın tebrikler. Yazı ve fotoğraflar mükemmel olmuş ellerine sağlık. Tam dergilik valla.

Yanında bir motorcu daha olsaydı bu gezi daha da mükemmel olurdu emin ol. Tek başına insanın içinde yinede bir burukluk olur biliyorum. Keşke seninle gelebilseydim - yol arkadaşı olabilseydim.

Sağlık olsun, inşallah bir dahaki sefere...

Sağlıcakla kal

"Her Yolculuk Yeni Bir Maceradır......"

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Ağu 23, 2004 10:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yine içim yanıyor . Böyle geziler beni oturduğum koltuktan nefret ettiriyor, kaçmanın yollarını arattırıyor vallahi.
Ahmet hocam vallahi ellerine sağlık. Umarım birdahakine hep beraber ufak bir gezi yaparız.

Saygılar

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Pts Ağu 23, 2004 12:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kaan demiş ki:
Umarım birdahakine hep beraber ufak bir gezi yaparız.

Kaan biz dün ufak bir gezi yaptık! Hatta senin yerinede gezdik Wink

Saat geç olmakla beraber 2 motor (3 kişi) 15:30 gibi yola çıktık. Ankara yolu üzerindeki 20.ci Km'de bulunan Orman Piknik alanına doğru süzüldük. Yeşile yayıldık - otladık - güneşlendik - gölgelendik - biralandık vs...

Hamak'da uyuduk tatlı tatlı popomuzu kaşıdık Laughing

Bir gurup arkadaşın Amasya istikametine gittiği bilgileri ulaştı. Sürüden ayrılanı kurtlar kaparmış Cool

Tiz melunların yakalanıp kafaları uçurula Rolling Eyes

Bir başka arkadaşın da isteksiz bir biçimde nikah'a gittiği ve orada yaş pasta - kola şeklinde tıkınıp mutlu olduğu bilgileri tarafıma ulaştı.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

"Her Yolculuk Yeni Bir Maceradır......"

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Ağu 23, 2004 1:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Niye haber vermiyorsunuz abi ya Evil or Very Mad

Ben gezecek yer arıyorum zaten . Bende Taflan a gidip göbek büyüttüm. Alacağınız olsun vallahi .

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar