Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Gitti Transalp, geldi yeni gümüş at. (foto)

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Gitti Transalp, geldi yeni gümüş at. (foto)
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
kivanckaplan
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Ksm 07, 2008 2:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hayırlı uğurlu olsun.

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
transalp34
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 12, 2008 4:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selam Cenk,hayırlı olsun,bi TA cı arkadaşım kafamda boza pişiriyor GS için,benimde kafamı bulandırdı doğrusu,ara ara bende inceliyorum bu aleti,bi karşılaştırma yapsana gördüğün kadarıyla,bilgilenelim,selamlar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
harduro
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 12, 2008 10:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cenker, iyi günlerde kullanmanı diliyorum..

Hayırlı olsun.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
tibet
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 13, 2008 11:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Güle güle kullanın yeni motorunuzu.
Saygılar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
cenker
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 13, 2008 11:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sağ olun dostlar çok teşekkür ederim.. Very Happy

transalp34 demiş ki:
Selam Cenk,hayırlı olsun,bi TA cı arkadaşım kafamda boza pişiriyor GS için,benimde kafamı bulandırdı doğrusu,ara ara bende inceliyorum bu aleti,bi karşılaştırma yapsana gördüğün kadarıyla,bilgilenelim,selamlar

.,Yahu Taner nick te değişmiş, üyelikte. Neden oldu bu durum ? İlk izlenimlerimi aktarayım ;
Transalp' i tam 33.800 km. kullandım. Biliyorsunuz ne zamandır kafamda 1150 düşüncesi vardı..Fiyatı aşağı çekince hemen sattım motorumu.
GS i istanbul dışından aldım, yani ilk tecrübe uzun yolda oldu, 400 km. üç buçuk saat. Smile
400 km. de şehir içinde yaptım, yani toplam tecrübe 800 km. ile sınırlı.
Bu kadar az tecrübe ile fark ettiklerimi aktarayım.
Artılar ve Eksiler
-Frenlerine aşık oldum Smile Daha önce, hiç bu kadar kısa sürede ve güvenli duruş yapabilen motosiklet kullanmadım. Sert ve panik frende öne yığılma da yok ayrıca.
-Mükemmel viraj kabiliyeti. Gidona az bi şey kontra ver, sen başını dik tut ve çıkışa bak, gerisini kendisi hallediyor. Hatta apexten önce bile gazı biraz daha açabilirsin. Smile
-Yüksek süratlerde vibrasyon yaptığından bahsederler, TA den daha az vibrasyon var.
-Konforlu ve geniş sürücü selesi var. 400 km. yi on beş dakikalık tek mola ile geldim.
-Uzun benzin aralığı. 350 km. den önce istasyon aramadım.
-Uzun yolda çok süratli kullandım, 170-190 larda çok gezindim. O kadar süratli kullanmama rağmen 100 km. de 7 lt. tükettim. 100-110 gitse idim
5 lt. yi aşmıyacaktı.
-Tork ve ivmelenme çok iyi. Fakat ani sollama yapmak istersen altıdan beşe düşmek gerekiyor.
-Uzun yolda altıncı vitese geçince 3000 devirde 130 ile yağ gibi sessiz yol alıyor asfaltta, çok keyifli Smile En ekonomik kullanımı böyle..
-Forumlarda çok sık yazılan kamyon hadisesine katılmıyorum. Şehir içinde de kolay bir kullanımı var. Hatta durmaya yakın hızlarda TA den de dengeli. Sadece gidon mesafesi biraz fazla çok sıkışık aralıklara girmiyor.
-Ayrıca motorun kütlesini gören bazı araç sürücülerinin yol verme çabalarını ve E-5 sol şeridinde giderken araç yerine konulduğumu gördüm. Laughing
-Sinyal ve korna düğmelerine alışmak söylenildiği kadar da zor değil. Bir kaç sinyalden sonra el hemen alışıyor.
-Yine forumlarda yazılan, viteslerin kemikli ve takur tukur geçtiği görüşüne katılmıyorum, benimki yağ gibi maşallah.
-Üzerinde Givi tur camı olmasına rağmen rüzgar koruması hiç iyi değil. Transalp' te göğüs hizama hiç rüzgar almıyordum. Orjinal camın daha iyi koruyacağını söylediler, bakalım bugün yarın takacağım onu. Kafa kısmı TA den daha dar görünüyor, belkide ondan kaynaklanıyordur.
-Virajda vites küçültme şansı yok gibi, kıçı hemen savuruyor. Zincirli motorda lastik takozlar ani kompresyonu nispeten sönümlüyor. Şaft olayında bu durum yokmuş, öğrendik. Smile
-Sola yan sehpa tarafına eğimli bir yere park ettim dün. Giderken motoru doğrultamadım ve oradan geçen birinden yardım almak zorunda kaldım. Embarassed
-Zincir yağlamamak çok güzel bir şey.
-Alışamadıklarım ve Alışacaklarım
-Duruş ve kalkışlardaki şafttan gelen tak sesi. (arıza değil, normal bir durummuş)
-Her vites küçülttüğümde sanki güçlü bir el selenin sağ arka tarafından motoru yere doğru bastırıyor gibi hissediyorum. Şafttan kaynaklanan doğal bir durummuş. Shocked
-Motor sesi diğer makinalardan çok farklı, sanki dikiş makinasında pantolonumun söküğünü dikiyormuş gibi ses çıkıyor motordan. Laughing
-Ayak pegleri TA e göre daha yukarıda konumlandırılmış..
-Yan sehpanın yerine bir türlü alışamadım, hep bakarak açmak durumunda kalıyorum.
-Rolantide gaz verince motor sağa doğru yatma eğilimi gösteriyor. Giderken öyle bir şey hissetmedim. Hatta bazı kullananlara göre, sola virajda gaz verilince motor doğrulmak istiyormuş. Bence tamamen şehir efsanesi yok öyle bi şey. Smile
Artçıdan (eşim) şikayetler
-''Sıfır aldığımız kız gibi motorumuzu sattın, gittin elin eskisini aldın'' Smile
-''Bu koltuk çok rahatsız''Shocked
-''Sırtıma çantanın çıkıntısı batıyor'' (çanta maxia ve sırt dayama minderi yok)Shocked
-''Bu pegler çok yukarıda, dizlerim ağrıyor'' Shocked
-''El tutamağı yok, sana tutunmak için öne eğilmem gerekli''. ''Yan çanta demirinden tutun''. ''Onlarda çok aşağıda kalıyor''.
-''Bana çok rüzgar geliyor, öbür motorda böyle değildi'' (Transalp' te yapışık gidiyorduk ondan olsa gerek)

Taner ciğim şimdilik izlenimlerim bunlar. Görüşelim bir ara..
R1150 GS 2001-Gümüş At
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
7. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar