Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - motor satısı ile ilgili yardım

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

motor satısı ile ilgili yardım
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
motoo
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ağu 30, 2008 3:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

dostum sen noter satışı için gerekli süreyi vermişsin sattğın kişi anlamamış yapacağın tek şey savcılığa çalıntı deyip motoru bağlatmaktır zaten borçu yok kağıdı için sana gelen vergileri ceza vs... sen yatıracan sattığın kişi verdiği para ile sadece motoru kiralamış saysın kendini makineyi daha fazla ezdirmeden al ve daha düzgün birine sat eğer satacaksan şimdi ki sattığınında aklı başına gelsin.... sadece tavsiye...?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
nibiru
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 01, 2008 2:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Adam ölümlü kaza yaparsa ve eğer satışı noter huzurunda yaptığını farzederek konuşuyorum, noterden satış belgeni göstererek sıyrılabilirsin, ama bu tabiki sana dava açılmayacağı anlamına gelmez.
Aslında motor babamın adına diyorsun. Allah korusun ölümli kaza halinde açılacak davanın tebligatı ilk olarak babana gelecektir. Veraset ilamınızı çıkarttırdıysanız doğal olarak bu size dönecektir. Dediğim gibi işin ceazi sorumluluğu konusunda o kadar paniklemene gerek yok bence. Ama kaza halinde maddi sorumluluk siz mirasçılara düşer elbet.
En iyisi yukarıda da arkadaşın yaptığı gibi (baban ölmüş olsa da yasal mirasçıları olarak sizler motorun sahibisiniz) motorun mülkiyetinin önce bir mirasçıda toplanması(mesela sen) sonra sen de güvendiğin bir yakınına borçlanarak üzerindeki motora haciz koydurman. Motorun yerini biliyorsan polisin eline biraz sıkıştırısan gidip yerinde motora el koyar.
Tabi bu işler meşakkatli ve masraf gerektiren işler. Umarım bu durumlara gerek kalmadan sorunun çözülür
Başa dön
afro
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 02, 2008 10:33 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben de iki sene önce motorumu satıyordum. Adamın biri sahibinden.com'dan musallat oldu. Olmayacak fiyatlar teklif ediyor. Yok olmaz falan desem de kendini acındırıyor, yalvar yakar motoru düşük fiyata almaya çalışıyor. "Benim istediğimi vermeyeceksen alma. Parana göre motor al. Ben satmaya sen de almaya mecbur değilsin." diyorum. Bu arada adamın onursuzluğuna da şaşıyorum.

Neyse sonunda bir arasını bulduk. Motor da uzun süredir satılıktı ve paraya ihtiyacım vardı. Noterde buluştuğunuzda, bu defa da "Abi sen benim arkadaşıma vekalet ver, ben bir ay sona ondan satın alayım." falan diyor. Ben artık illallah dediğim için bir ay sınırlı vekalet veriyorum. Bir ay sonra almassan bana gelme diyorum. Tamam falan diyor.

Satışın üzerinden bir kaç ay geçiyor adam arıyor "Ben şöyle böyle rahatsızlandım, satışı halledemedim en kısa zamanda hallediceğim." diyor. Ben de işin içinde rahatsızlık olunca bişey diyemiyorum.

Aradan yine 3-5 ay geçiyor. Bu defa ben arıyorum falan filan... Fazla uzatmayayım. Adamın peşinde satışı alması için bayağı bir koşturduktan sonra bana motoru başkasına sattığını, benim satışı vermemi istediği söyledi. Tabiyiki hemen atlayıp gittim. Bir de ne göreyim adamın dükkanı var ve içiride bir sürü motor!

Meğer adam satana kadar olan alım satın ve ruhsat masraflarından yırtmak için bu kadar dalavere çevirmiş bir esnaf(!?)mış. Utanmadan da buluşma yeri olarak dükkanına çağırıyor. Bari bu işlerle uğraştığını bilmeyeyim. Başka bir yere çağır beni. Yüssüzlüğün de bu kadarı.

--------------------------

Şimdi senin anlattıklarından sonra aynı adam olabilir mi acaba diye düşündüm. Benimkinin adı Murat Bişey'di. Soyadını hatırlamıyorum. Telefondan silmişim.

Geçmiş olsum. Umarım halledersin.
Başa dön
hakan2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 02, 2008 11:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

geçmiş olsun bana göre yapacak oldugun 2 saglam adam al yanına sana acımıyana sen hiç acıma bayıltana kadar dövün al motoru gel ne zaman devrini alırsın o zaman motoru görürsün bu tür insanlar böyle anlarlar hiç acıma tekrar geçmiş olsun
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
seytan_h
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Eyl 02, 2008 11:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kanka gel alalım motoru uğraşmayalım dövelim adamı ben varım biliyorsun.iki kişi gittikmi korka zaten.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar