Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Merhabalar yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Merhabalar yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
pitsbull
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 03, 2008 8:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
psile2
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 03, 2008 9:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba arkadaşlar
İnsanın ne istediğini bilmesi çok iyi bir şey, ama istediği şeyi tecrübe ederek oluşturması daha sağlıklı olur bence. Sen sadece asfaltta kullanacağım diye kendini şartlamışsın ama ülkemizde asfalt mı var?, ayrıca ne malum, belki ara yollar daha çok işini görecek? Crying or Very sad
Bence yukarıda tavsiye deilen motorlardan herhangi biriyle başlangıç yapmalısın(ki zaten mecburen öyle olacak, hem maddi hem de tecrübe edinme açısından), daha sonra nasıl bir motor sürücüsü olacağın ortaya çıkar(10bin kmden sonra falan, bence). Very Happy
Ben de bunları söylüyorum ama altı üstü motora yeni başlamış(1000km) birisiyim, bu kadar kısa sürede bile bunlar kafama dank edebiliyor....!!! Laughing

Herkese sağlık, sihat ve ömür boyu motor üzerinde geçirilecek güzel anlar diliyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
tormator
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 03, 2008 9:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba ve de hoşgeldin aramıza.

Buralarda doğrudan 500 - 600 lük makinelerle başlayıp üç-beş düşmeden sonra morali bozulup motorunu satan arkadaşlar var. Enduro makine doğası gereği (düşük veya yüksek cc farketmez) güçlü ve fizik olarak da yüksek motorlardır. Başlangıç için sen de dediğin gibi (diyelim ki maddi gücün elverdi) 500 cc ve üstünden başlamayı düşünürsen en iyi olasılıkla baş edemediğini görüp moralini bozup motoru elden çıkarmaya bakacaksın. Bel ki de bu işten soğuyacaksın.

Sen gel 200 cc lik bir Çin endurosu ile başla. Kaldı ki bu motor bile daha ilk denemelerde seni kaldırıp karşıdaki duvara vuracak güçtedir (başıma geldi). Smile İstediğin kadar devir, çiz, sürüklen (düşük hızda veya duruken tabiyki). Pahalı bir makine olmadığı için için fazla sızlamaz. İyice alıştıktan sonra bir sonraki aşamaya geçmeyi düşünebilrsin. Fakat sakın 200 cc lik motoru çok iyi kıvırıyorum; 500-600 lük makineyi de rahat sürerim diye de yanlış bir fikir edinme derim. Her şeye yeniden başlamak gibidir yaşayacağın durum.

Ha bir de ehliyet ve tam korumalı giysi şart Smile Endurocu adam kesinlikle cafe-cadde motorcusu değildir. Kaskı, giyimi eksiksiz olmalıdır.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
pitsbull
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 03, 2008 4:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mikail_6
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 04, 2008 6:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cevaplar ve öneriler için çok teşekkürler. Söyledikleriniz benim için çok önemli. ne varki r 1200 rt hoşuma gitti derken "cahilliğimi umursamadan" söylemimin amacı alıp kullanıcağımdan değil aslında enduro değilde ilerde (kiminize göre 2500 kiminize göre 10000 km sonra) bir touring motorun belkide bana daha uytumlu olucağını düşündüğümü anlatmaktı. biraz sert gördüm sizleri Smile tekrar teşekkürler.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar