Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yalnız A-RI-ZA-LI Kocadağ'da. 27/2/2005

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yalnız A-RI-ZA-LI Kocadağ'da. 27/2/2005
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Mar 01, 2005 1:11 pm    Mesaj konusu: Yalnız A-RI-ZA-LI Kocadağ'da. 27/2/2005 Alıntıyla Cevap Ver

Dostlar ,
Delmece yaylası gezisi ve Yalova toplantısına katılamamanın verdiği hüzün ile kendimi pazar günü vurdum Kocada'a. Aslında ikizlerin nöbetinden arta kalan ve bölük komutanından alınan 2,5-3 saatlik bir izin çerçevesinde gerçekleştirdim bu geziyi. Çünki Kocadağ yaklaşık 1000 mt rakımlı olmasına rağmen dağa çıkılan yol ayrımı oturduğumuz eve sadece 2-3 km ileride. Durm böyle olunca tabi A*RI*ZA*LI* kaşıntısı tuttu . Kafamı birde kaldırdım ki dağın etekleri bembeyaz. Allaaaaahhh ne zevkli olur be şimdi nidalarıyla başladım hazırlanmaya .

Yolun yaklaşık 5-10 km si asfalt ama manzara muhteşem. İleride dağlar tepeler , yanım yemyeşil arazi. Kaşıntı bir yandan " gir len şu araziye " diyor diğer yandan " girersen bedelini ödersin, ekin sahibi ve köpeğini atlatman lazım yoksa seni parçalarlar " diyor. Tabiki ben mantıklı olanı ve oradan pas geçmeyi uygun gördüm. İşte yolun birkaç resmi ve manzara.
Nasıl ama? Wink

İstikamet karşıda görülen dağın beyaz etekleri Shocked Shocked Shocked

Daha sonra asfalt bitiyor , sert toprak zemin ve bozuk satıh ile boğuşmaya başlıyorum. Ancak birşey dikkatimi çekiyor , daha önceden bu resmin bulunduğu nokaya geldiğim zaman ile bu gezide geldiğim zaman arasında inanılmaz bir fark var. KTM hiç hız kesmiyor ve daha doğrusu buna hiç gerek duymuyorsunuz. Tabiki bunun bir nedeni de lastikler , yanılmıyorsam Mitas 09 - ön ve Metzeller Motokross MC 05 arka.
Durup bir iki foto daha çekiyorum.

Orta ayağa almaktan bunaldığım ve yorulduğum bir anda motorun üzerindeyken çektiğim foto, iğrenç ama ne yapayım Laughing

Tabiki tek gidilen gezilerin bir diğer kötü yanı tripod yoksa kendi fotonuzda yok demektir. Ama benim tripodum var , 10-15 cm lik raf tripodu ama iş görüyor. Sorun olan sadece açıyı ayalarlamak.
İşte birkaç deneme,

Aşağıdaki resimdeki arazi çok güzeldi, engebeler ve gizli su birikintileri ile zevk aldığım yerlerden biriiydi.

Bu manzaraya bayıldım, yolun kenarından sular akıyor ileride eriyen karsuları tepedeki kayaların üzerinden süzülüyor, durup fotoğraf çekmeden edemedim.

Daha sonra zirveye yaklaşmaya başladığımı yolun kenarlarındaki karlardan anlamaya başladım.

Ve yol kar suyu nedeni ile iyice yumuşamaya başladığı sıralarda fırsat bulduğum bir foto.

Hemen aklıma bu karın arasına dalıp çıkabilirmiyim? diye bir soru geldi ve kendimi karın ortasında buldum. Tabi motoru fazla zorlamak istemediğim için daha girer girmez saplandım kaldım. Allah korusun ufak bir aksilik olsa televizyon istasyonuna , tepede TRT nin istasyonu bulunuyor birisi gidene kadar yalnızım. Bu nu düşünerek karda pek zorlamıyorum. Saplanmışken bir iki foto çekeyim diyorum.

İşte karşıda görünen TRT nin istasyonu.

Buraya kadar çıkınca yaylaya çıkan yolu kaybettiğimi anladım. Tabi oradaki nöbetçi memurlar " Ne len bu pat pat egzos sesi , bu manyakta nereden çıktı ?" gibi sorulara yanıt ararken ben yayla yolunu kaybettiğimi anlayıp tornistan geri dönüyorum

Dönerken daha önceden farketmediğim bir ara yola girdim. Tabi Yusuf da arkamdan geliyormuş, sonradan farkettim. Mola verince bir baktım içimden bir ses " Yusuf ,Yusuf " diyor , " tamam dedim hadi buradan da birkaç foto çek kurda kuşa yem olmadan çık ana yola"

Tripodsuz bir deneme daha yapayım dedim ve sonuç ortada ,

Son anda yakalanmış , kasıntı bir tip.

Ama kalabalıkken birdahaki gezide kesin sonuna kadar gidicem bu yolun.

Ve işte Yusuf un yerinden Samsun manzarası.

Delikanlılık yapıp motorun arkasında görünen yüksek taşlara çıkıp çektim bütün manzara resimlerini. Şansımıza o taşlar bir oynasaydı yerinden o zaman KTM başkalarına yar olurdu , tadına varamadan giderdik . Ama Yusuf'a birdahaki buluşmamızda arkadaşlarıda getireceğimi o zaman kalabalık olacağımızı sıkıysa o zaman gelmesi gerektiğini güzelce anlattım. Sonra başladım aşağıya doğru inmeye .

Giderken göüme takılan fakat es geçtiğim bir yere dalayım dedim ve orada bir iki foto çektim.

Tam olarak 2,5 saat sürdü bu gezim ama çok zevk aldığımı ve çok yorulduğumu söylemeliyim. Zaten seleye pek oturamadığımdan kaslarıma ağrılar giriyordu . O akşam çok ağrımasada sonradan çıkacağı belliydi ama aldığım zevk hiç birşeye değişilmezdi.

Sahil yoluna inip biraz dinleneyim ve oradan eve giderim düşüncesi ile inmiştim ki tam o sırada bölük komutanı izinin bittiğini ve görev başına dönmem gerektiğini bildirir telefonu açtı.
Ben o arada Samsun Motosiklet Derneği'nin yeni yerindeki işlere bakıyordum. İşte yeni yerimizin fotosu. Yazın buralar çok kalabalık oluyor, tam deniz kenarı, isteyen misafirlerimiz denize girip, derneğimize gelip takılabilir. Bu vesile ile bu derneğin kurulmasında ve tüm işlerinde yardımcı olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Güzel bir pazar günü , çocuklara bakma nöbetinin arasında ancak bu kadar güzel vakit geçirebilirdim değil mi? Gezi yazısının resimleri biraz LC4 400 foto galerisi gibi ama ne yapalım motorumuzun düzgün bir fotosu yoktu, bu gezide o biraz öne çıktı , bu konuyada anlayış göstereceğinizi sanıyorum.

Hepinize saygılar.

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
xl200
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Mar 01, 2005 2:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dostum ellerine saglik ama birsey dikkatimi cekti, Very Happy
Yahu motoru evin onunde gordugum zaman piril pirildi ve geri dondugundede oyle Very Happy ya arazide sen bu motoru durdugun yerde yikiyorsun yada sen camura girmiyorsun hocam Twisted Evil

Anlasilan sen o motoru gaz ile yikattin diye kirlensin istemiyorsun ama o motorun hakki camur unuttma bunu Twisted Evil

Yinede guzel gezmissin dostum saka yapiyorum camur olmasada tek basina ariza bukadar yapiliyor merak etme sen.

tekrar ellerine saglik
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Sal Mar 01, 2005 2:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kaan çok güzel bir pazar günü geçirmişsin, keşke birkaç arkadaş daha olsaydı yanında daha keyifli olurdu. KTM aldım yalnız kaldım diye üzülme sakın en yakın dostun YAMAHA'ılar bunu bilesin Wink İnşallah bir sonraki geziye beraber çıkarız baba. Fotolar harika çıkmış o kadar olsun artık olm sen doğuştan ketemecisin ismine hazırladığım imzanı bilem kıskanıyom len
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
dr_inanc_sargin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Mar 01, 2005 6:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

abi çok iyi gezmişsin, ekiple çok daha iyi olurdu eminim..samsunu yukardan görünce aklıma şu sıhhıye taburu geldi. çıktığın yerin orayla alakası var mı hocam.. Cool
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Mar 01, 2005 7:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kaancığım bu iş bu kadar olur.Bana kalırsa sen yusufla hiç karşılaşmamışsın. Yusufu gördüğün halin buysa....Seni kutluyorum.Ve aldığın hazzın hiç eksilmeyip hep artmasını diliyorum.Sevgiler.
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Geziler/Toplantılar Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar