Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KLR 650 Yan çanta demiri.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KLR 650 Yan çanta demiri.
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Karahisar03
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Mar 28, 2008 9:22 pm    Mesaj konusu: KLR 650 Yan çanta demiri. Alıntıyla Cevap Ver

Selam arkadaşlar epeydir KLR 650 için yan çanta demiri bulmaya çalışıyorum ancak orjinal bir demir bulamadım. Bu konuda givi veya Kappa veya H.bek. falan yok sanırım. Tavsiyeleriniz nelerdir. Hazır bişey bulabilirmiyim. Birde A kasalarda arka kuyruk tablasında bağlantı yerleri var ama C kasalarda bu da problem tabiki. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. Eğer yapan arkadaşlar varsa mümkünse resmini koyabilirlerse en azından örnek olur. Selam ve sevgilerimle. (KLR 650 2005)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Calia
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Nis 08, 2008 12:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hazır bir yan çanta demiri bulabilmeniz zor... Benim motorun üzerindeki demirler kappa nın bir modelinden bozma. KLR için biraz modifiye edilerek takıldı. En uygun Kappa veya Givi demiri aldıktan sonra bir demircide halletmeniz gerekecek.

[/img]
Başa dön
Karahisar03
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Nis 10, 2008 11:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Calia demiş ki:
Hazır bir yan çanta demiri bulabilmeniz zor... Benim motorun üzerindeki demirler kappa nın bir modelinden bozma. KLR için biraz modifiye edilerek takıldı. En uygun Kappa veya Givi demiri aldıktan sonra bir demircide halletmeniz gerekecek.

[/img]

Arkadaşım teşekkür ederim sanırımı o şekilda halletme yoluna gidicem ancak resimde arka sele kısmının bağlantısını nereye yaptınız onu merak ediyorum. C modellerde arka bagaj yan bağlantı vida yerleri yok. Arka bagajı komple değiştirdinmi yoksa. Bağlantı yerlerinden uzatma gibi bişimi yaptın. Selamlar.
Başa dön
ugurcan77
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Nis 11, 2008 10:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

http://www.ortac.net/Ertugrul/Htm-tr/Gezi-GecmedigimizYollar-2.htm

Bir aralar bende oldukça ilgilenmiştim bu mevzu ile ama bunu yapacak usta bulmak biraaz zor,Ertuğrul Ortaç abimiz yapmıştı,onunla yazışmamızı gönderiyorum belki yardımı olur.

Kolay gelsin

ugurcan
fromErtugrul Ortac <ertugrul@ortac.net>
reply-toErtugrul Ortac <ertugrul@ortac.net>,

toUgurcan Isik <ugurcan77@gmail.com>,

dateFri, Dec 29, 2006 at 1:55 PM
subjectRe: Selam EC den ugurcan

Sevgili Uğurcan, merhabalar.

KLR'yi sattım ama şu an Motorium mağazasına (www.motorium.com) yeniden satışa geldi. Istanbul'da olsaydın inceleme fırsatın olurdu.

Komple ben yaptım diyebilirim. Şöyleki;

Öncelikle çantaların ebatlarını tespit ettim. Daha sonra aliminium malzeme satan ve işleyen bir yer buldum. 2 mm kalınlığında aliminium levhalardan oluşturduğum şemaya göre kesim yaptırdım, büktürdüm. Bazı yerleri kaynaklıdır (aliminium kaynağı), bazı yerleri ise civatalıdır. Aslında bugün yeniden yapmaya kalksam perçin ve civata kullanırdım. Ama o günkü şartlarda hem ilk kez yapmam, hem da vaktim olmadığı için bazı yerleri kaynaklıdır. Çeşitli menteşe kilitleri da Bauhouse'dan aldım.

Ardından kızak ve monraj demiri yapımına geldi ki asıl kılçık olan yer de burası. Bir arkadaşımın mekanik atölyesinde tak-çıkart işlemi kolay olacak şekilde kızak ve montaj demiri oluşturdum ama bunları yaparken makienin üzerinde herhangi bir kaynak veya delik olmamasına dikkat ettim. Bir dikkat edilmesi gereken en önemli nokta aracın dengesini bozmayacak geometride olması gerekmektedir.

En sonunda da hepsini birden elektrostatik boya ile kaplattım, ki tabiat kolay kolay zarar veremez.

İşte böyle. Ekte birkaç kare yolluyorum, çanta demirlerinin detaylarını görebilirsin. Şayet Istanbul'da olsaydın daha fazla yardım edebilme şansım olurdu.

Bu vesile ile Kurban Bayramı'nı kutlar, iyi seneler dilerim.

Sevgiler,

Ertuğrul Ortaç

2014.5 KLR650 siyah(Now)
Yamaha Super Tenere (Future)
ugurcan77 at gmail
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Karahisar03
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Nis 11, 2008 9:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok teşekkür ediyorum. Resimlerin çok yardımı oldu. Çok iyi bir demir ustası arkadaş edindim. Bir iki bu konuda denemi olmuş Yaptıklarını gördüm Orjinal givi yada kappa zannettim. Yuvarlak demir boruları orjinal fabrika işi gibi büküyor. Denemesini yaptık mükemmel. Yapacak arkadaşlara püf noktasını ileteyim gerçi acar demirciler biliyordur. Boru içersine ince kum doldurup ağzını kaynakla kapatıyor ve büküm yapıyor demirde kesinlikle kıvrımlar makina işi gibi oluyor. Selamlar.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar