Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - kle500 yolda giderken arka teker kilitledi,motordan yağ aktı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

kle500 yolda giderken arka teker kilitledi,motordan yağ aktı
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
nugurel
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Oca 25, 2008 6:12 pm    Mesaj konusu: kle500 yolda giderken arka teker kilitledi,motordan yağ aktı Alıntıyla Cevap Ver

bugün yolda giderken arka teker kilitledi ve hakimiyetimi kaybederek kaza yaptım. Allah tan çok fazla bir şey yok bende. ayağım ve biraz belim ağrıyor. parmağım morarmış. motordan yağ akmış ama neresinden bilmiyorum. alt korumayı çıkardım fakat heryer yağ olduğu için nereden kaçırdığını anlayamadım. arka teker ve motor komple yağ olmuş. motorun içinde gene yağ var. sanırım 250 gram kadar anca eksilmiştir. motorun marşını bastım çalışıyor. 2-3 saniye çalıştırdım. yağ ve hararet lambası yanıyor. 1DAMLA KADAR YAĞ AKTI. NERDEN GELDİĞİNİ ANLAYAMADIM. malum kütahyada gösterebileceğim ustada yok. ilgilenmiyorlar. fakat ustalardan birine yaptıracağım BAŞKA ÇARE YOK. NE ARIZASI OLABİLİR. VEYA NERDEN YAĞ KAÇIRIYORDUR. ARKADAŞLAR BANA YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM. MORALİM ÇOK BOZUK.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
ahmt2003
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Oca 25, 2008 6:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ilk önce arka teker kilitleme sebebi nedir onu bul büyük olasılıkla zincir atmış veya arasına bir materyal sıkışmıştır buda ön dişli keçesini bozmuş veya o bölgede tahrifat yapmıştır yağ da ondan akmıştır
Başa dön
uzbi45
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Oca 25, 2008 7:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Büyük geçmiş olsun.
Umarım sadece yağ tıpasının oradaki contadan yağ kaçırıyordur.
Büyük ihtimal kaskonuz yok anladığım kadarıyla. Eğer kasko olsaydı çevre illerdeki en yakın yetkili servise çektirirdiniz.
Afyon Sandıklı'da yaşayan bir üyemiz vardı. Belki o yardımcı olabilir. Ya da Eskişehir'de güvenilir bir ustada iş görebilir belki.
Motor tamir olur, önemli olan sizin iyi olmanız.
Başa dön
APM
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr Oca 27, 2008 11:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sayın Nugurel;

Çok geçmiş olsun. Bel ağrısı konusunda hemen bir ortopediye gitmenizi önermek zorundayım. Çünkü bu tip kazalarda (babam ve bir kaç tanıdığım da aynı duruma maruz kalmıştı) yaklaşık 8-10 sene sonra ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalınıyor.

Motorsikletinizin varsa problemleri giderilir ama sağlığınız bir kez tehlikeye girdi mi yedek parçası da yoktur.

Tekrar geçmiş olsun.

Saygılarımla.

A.Vahap
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
sekoucdal
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Oca 28, 2008 3:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşım geçmiş olsun.
sana tavsiyem motoru servise götürünceye kadar bir daha çalıştırma.
inşallah değildir ama bence motor problemin olmuş.
en kısa sürede motorunu yaptırman dileğiyle.
cana geleceğine mala gelsin illaki bir çaresi bulunur.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar