Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Enduroda enduro :) ama nereye kadar enduro?????

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Enduroda enduro :) ama nereye kadar enduro?????
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
suzeko
Suzuki Grubu
Suzuki Grubu

MesajTarih: Sal Tem 13, 2004 12:58 pm    Mesaj konusu: Enduroda enduro :) ama nereye kadar enduro????? Alıntıyla Cevap Ver

Slm, alemin usta, bir o kadar da kral endurocuları. Bundan üç ay önceye kadar ben de Endurocuydum.Tabiki gerçeği görene dekk : Very Happy ... 93 model iki yıldır kullandığım DR 800 üm vardı. Sattım, şimdi bandit veya fazer almak için bir sonraki sezonu bekliyorum. Enduromu satmamın bir çok sebebi var. Bunlardan bir tanesi motorunun artık benzinden çok yağ yakmasıydı. Laughing Aşağı yukarı 1. 000. 000. 000. tl lik masrafla makineyi bir 100.000. km daha götürecek hale sokabilecekken satmayı tercih ettim. Yani motorumu satmamdaki asıl sebep parça değişimi değil, diğer bütün sebeplerin toplamı yani tek silindirli, bol titreşimli (tamam DRler çok titrer ama tüm teksilindirli gerçek endurolarda hatırı sayılır titreşim vardır) şehirler arası kullanımda 100 km/h hız üzerinde beni rüzgarın şamar oğlanı yapan, gerçek arazi koşullarında ağırlığıyla sürüş zevkini vermeyen bir Enduro olmasıydı. Shocked Şimdi şunu soruyorum, XT ciler, KLR ciler F650 ciler DRciler pistlerde yarışan kardeşleri ile hemen hemen aynı görüntüye sahip yüksek çamurluklu, ama kalbinde 30 ile taş çatlasın 50 hp güç saklayan tüm sahte endurolara binen arkadaşlar, sıkılmadınızmı? Daha ne kadar böyle tır tır tır gideceksiniz. Gerçek arazi koşullarında fos, asvaltta şamaroğlanıSmile) Burası Afrika diil Türkiye.... bir dr nin keyif le gittiği her yere naked bike lar bile giriyo. Bakın keyifle diyorum, yoksa zar zor ya motorla cebelleşerek demiyorum. Burda bir nokta var. Gerçekten güçlü, arazi koşullarına hakim cross ve honda xr650, ktm gibi makineleri arazide kullanan arkadaşlara ve çift silindirli tourig endurolara binenlere sözüm yok. Ama ne asvaltta zevk veren nede arazide kır yürüyüşü temposundan yukarı çıkamayan endurocukları kullanan arkadaşlar daha nereye kadar sürecek bu azap?????????

Erkan TÜRKKAN
Suzeko
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Tem 13, 2004 3:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hani bir reklam var ya REGAL Mİ? YOKSA ......mı ? diyip tokatı yapıştırıyor, Erkan'da öyle birşey yapmış anlaşılan . Bu arada aramıza hoşgeldin Erkan

Kim istemez ki bu tür motorlara binmek . Ben XT kullanıyorum, hani şu tor tor gidenlerden, Kayınbiladerimde de fazer var . Daha önceleri DT125 ve XT ile heryere girip çıkıyorduk Çobanlının her yerinde gezmişizdir iki motor . Ancak fazer ile Türk- iş sapağından ileri gidemiyoruz o mucbur geri dönüyor. İki tarz arasındaki önemli farklardan sadece birisini aktarmaya çalıştım. Umarım başarılı olmuşumdur.
Saygılar

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
denizbozaci
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 14, 2004 8:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selam suzeko,
enduro motordaki şikayetlerinin giderilmesi için tarz değiştirmen gerekmezdi diye düşünüyorum. Titreşim çare çift silindir enduro, rüzgar çare yüksek tur camı.
Avantajları az bakım, az masraf çok yol.
racenin kandırmacası naked bike, bu motorlardaki sorunları bilsen inan selesine oturmassın. bizim dernek dediimiz yer racingci tamir dükkanı. arkadaşlar yakalanan siboplarla uğraşır veya tek teker sonrası dağılan parçaları toplarlar.
kısacası ben kütahyadayken bir arkadaş iki kere sibop yakalttı. masraf,en ucuzu 500 milyon + bekleme süresi

dennis

Suzuki V-strom A'07
0.536.515 21 16
denizbozaci@hotmail.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
TA6C
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Tem 15, 2004 8:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Fantazi günlerini çabuk unuttun... Shocked Razz Laughing

Attın kuyuya bir taş...seyret uzaktan... Laughing Laughing Laughing
http://www.bikepics.com/members/ta6c/
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
end650
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Tem 27, 2004 4:30 pm    Mesaj konusu: SIKILMADIK,SONSUZA KADAR ENDUROCUYUZ VE ENDUROYA BİNECEĞİZ.. Alıntıyla Cevap Ver

Kimi uzun Kİmi kısa,Herkes bunu bilse ,aslında dünya küçük bakmasını bilirse,kimi ormanda kuş uçmasını bilmeyen,kimi akvaryumda balık okyanusa girmeyen.İşin yarısı cesaret aslında açık gözleriyle ufku görmeyen.....
Tabiiki enduro bence,başkasına göre racıng,kimine göre chopper ama hakkını tam veriyorsa,iki günlük hevesi geçip başka bir ekole biniyorsa düşünmek lazım,acaba bu iş sadece hava içinmi yapılıyor,yoksa bukalemun gibi daldan dalamı ,renkten rengemi giriyor.Tabiiki bu bir kararsızlık meselesi.Aslında kendini içindeki motorsiklet ruhunu yeterince tanıyamıyor.
İşte bundan sonra daha önce binmiş olduğu ekolü karalama triplerine giriyor.Enduro kıvrak ,hafif ve tek silindir olmasıyla tanınır.Arazi koşullarında ağır değil ,dünya üzerinde yol dışında arazide eşi olmayan bir ( alettir) makine değil.Tabiiki her araç gibi zamana bağlı olarak içinde meydana gelecek yıpranmalar bazı olumsuzlukları meydana getirir,yağ yakması gibi.Tek silindir olması ,tek piston(en büyük) ve bütün basıncın iki tane piyanoya binmesi vb. teknik özellikler den dolayı .
Aslında tam bir kara komandosu olması asfalt,kum,çakıl,kaya hatta bazen hava ,hafif su altı vs.gider banamısın demez.EEE tabiiki atın arpasını ve suyunu(yağını) da eksik etmemek lazım.
veriyorsa hakkını Diğer ekollere ve binenlere bir lafım yok aslında .
Paris dakar yarışı herşeyi açıklıyor.içinde hiç racın yada chopper gördünüzmü?
Lafın kısası bence ENDURO....sevgiler.
end650
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar