Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - sevgilier günü hediyesi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

sevgilier günü hediyesi
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı/Off Topic
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
nevx
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Şub 15, 2005 4:16 pm    Mesaj konusu: sevgilier günü hediyesi Alıntıyla Cevap Ver

Günlerce ne alacağını düşündü. Okuldaki bütün oğlanların peşinden koştuğu kıza öyle bir şey almalıydı ki, kız hediyeyi aldığında onu ne kadar çok sevdiğini, gerçekten, bugüne kadar selamlaşmalar dışında hiç konuşmasalar bile aşkının büyüklüğünü anlasın. Aslında nelerden hoşlandığını bile bilmiyordu. Önce ona şöyle pahalı, göz kamaştırıcı bir mücevher almayı düşündü. Kızlar parlak şeylere bayılır, hele mücevherlere... Gözlerinin yeşilinde bir taş? İncecik, uzun boynuna ışıktan bir çizgi çekecek pırlanta bir gerdanlık?Geceyarısını çoktan geçiyordu. Kurduğu hayaller büyüktü ama gerçek çok farklıydı. İstese bile böyle bir şey alacak parası yoktu. Hem zaten kızın böyle şeylere ihtiyacı yoktu. Onun için değişik bir şey sayılmazdı. Peki ama ne olabilir diye düşündü. Örneğin bir giysi mi? Bazı dergilerde, filmlerde öyle güzel giysiler görürdü ki, hep o ünlü oyuncuların üstünden giysiyi çıkarır, ona giydirirdi. Uzun boyu, ince, kayar gibi zarif yürüyüşüyle hepsinin içinde bambaşka olurdu. Hayır, hayır, bir giysi sıradan bir şeydi. Çok farklı çok özel bir giysi bulmaksa çok zordu. Yarın ilk işi, eski eşyaların satıldığı semte gitmek olmalıydı. Belki orada çok eski, çok değerli, anılarla dolu bir şey bulurdu. Artık kimsenin ilgilenmediği, belki istese de bulamayacağı türden bir şey. Ne olabilirdi ki? Ah, belki de bir gramofon. Evet, bu harika bir fikirdi. Bir gramofon ve bir plâk. Bir taş plak.Uykusu iyice açıldı. Acaba bulabilir miydi? Ona kimbilir kaç kez kafasında kurup da söyleyemediği duygularını anlatacak bir plak. Eski bir şarkı. Eve gidip de gramofonu kurduğunda, plağı çalacak ve elbette her şeyi anlayacaktı." Herkesin sevdiği, herkesin aşık olduğu, herkesin peşinden koştuğu birine seni seviyorum demek amma da zor," diye düşündü. Sabah erkenden kalkıp eskicilerin olduğu semte gitmek üzere yattı. Bir süre sonra uykuya daldı. Rüya perisi ona ışıltılı çubuğuyla dokundu. Onun yüreğinde, hayatı boyunca unutamayacağı bir kıpırtı olduğunu, bundan böyle onun için aşkın bu kıpırtının ta kendisi olacağını biliyordu. Bu çok özel geceyi unutmamasını istedi ve ona çok güzel bir rüya verdi.Çocuk rüyasında uçsuz bucaksız bir yeşillikte kızla dansediyordu. Yerde biraz ötelerinde duran eski gramofonda " Sen İçimde Bir Yerdesin" adlı tango çalıyordu. Kız hiç ağzını açmıyordu ama çocuk onun, " Çok mutluyum ve bana beni sevdiğini söylediğin için bu günü asla unutmayacağım" dediğini duyuyordu. Yeşilliklerin içinde dönüyorlardı ve çocuk hep " Ne kadar güzel bir gün. Güneşin ışıklarının, bu kadar parlak olabileceğini bilmiyordum," diye düşünüyordu.Sabah uyandığında rüyasını olduğu gibi hatırlıyordu ve unutmamak için kendi kendisine tekrarlayıp durdu. Acaba ne anlam çıkarmalıydı bu rüyadan. O gün Sevgililer Günü'ydü. Eskicilerin olduğu semte gitmekten vazgeçti. Doğruca okula koştu. Kız geldiğinde onun yanına gitti. Arkadaşları ilgiyle ona baktılar. Hiç aldırmadan kıza:"Bugün Sevgililer Günü, onun için sana bir şey aldım," dedi."Öyle mi..." dedi kız, "Ne aldın?""Aldım ama veremeyeceğim, çünkü o bir rüya," dedi çocuk. "Rüya mı?" dedi kız. Ötekiler, "Ne garip bir hediye, insan bir rüyayı nasıl hediye edebilir ki?" diye kendi aralarında gülüştüler. "Evet, bir rüya," dedi çocuk, "seni çok sevdiğimi anlatan bir rüya. Çünkü bunu anlatmak için gerçek olan hiçbir şey bulamadım. Çok aradım ama öyle bir şey yoktu." "Güzel bir rüyaymış," dedi kız. " Bugüne kadar aldığım en güzel hediye olduğunu söylemeliyim."------------------------- Dün bazılarınız için unutulmaz güzellikte, bazılarınız için ise berbat bir gün olmuş olabilir... Bilmiyorum... Söyleyebileceğim şey şudur; sevginizi ona söylemek için, hissettirmek için, hediyeler almak için, onu yemeğe çıkartmak için sadece böyle özel günleri beklemeyin ya da böyle özel günlerde adet yerini bulsun diye bunu yapmayın. İçinizden geldiği için yapın. Eğer içinizden gelmiyorsa zaten unutun o ilişkiyi gitsin... Maddi durumunuz mu iyi değil, hediye alamıyor musunuz? İçten yazılmış küçücük bir not bile sevgilinizi mutlu edicek bir hediye haline gelebilir. Sevgiliz yok mu? sizler için... Şöyle demiş Newton; "Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracakları yerde, duvar ördükleri için yalnız kalırlar."... Yıkın duvarları arkadaşlar, enginlere sığmayın taşın mesela...

En son nevx tarafından Sal Şub 15, 2005 4:30 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
nevx
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Şub 15, 2005 4:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkada$lar bu mesajI Gök$in için attIm Wink çok sevgilisi oldugunu hangisine ne alacag1na karar veremiyordu dün Laughing
Başa dön
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Sal Şub 15, 2005 4:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aniiiiiiiiiii
Lem ben senin bu aralar bi muzurluk yapcanı anlamıştım zati nevx
Birden çocukluğum geldi aklıma he

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
nevx
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Şub 15, 2005 4:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkada$lar hepsi dogru göksinde kesin hicbi$ey alamadan geçmi$tir sevgililer gününü
bakIn diycek bi$iyde bulamayinca nasil da kIvIrIyor Laughing
Başa dön
HaRd_SaW
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Şub 15, 2005 7:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

gökşin in sevgililerinden birini biliorum ben Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı/Off Topic Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar