Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - mot. kullanmak için gerekli giysiveaparatlarhakkında yardım

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

mot. kullanmak için gerekli giysiveaparatlarhakkında yardım
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
sanchez
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Şub 14, 2005 8:42 pm    Mesaj konusu: mot. kullanmak için gerekli giysiveaparatlarhakkında yardım Alıntıyla Cevap Ver

merhaba arkadaşlar,
henüz bir motorum olmamasına rağmen bu olaya çok büyük bir ilgim oldu.

mart ayı itibariyle maddi imkanlarım dahilinde 2. el motorsiklet almayı düşünüyorum.

ilgilendiğim tarzlar ise enduro, kross ve spor modeller.

sizden ricam bana motorsiklet kullanmam için gerekli giysi ve aparatları uygun fiyatla nereden edineceğim konusunda bilgi vermeniz. nerede satılır? hangileri kesinikle gerekli hangileri ihtiyaca göre kullanılacak aparatlardır? (şehiriçi kullanım için) ???

biraz da kullanım amacım hakkında bilgi vereyim:

motor benim için özgürlük, rahat ulaşım, ekonomiklik ve tarz demek. şuan için işim gereği belli istikametim var şehiriçi (köprü geçişleri dahil) ve enazından yaza kadar motoru bu amaçla kullanacağım.
yazın işlerim hafifliyor ve o zamanda şehir dışında gezilerle keyfini çıkarmayı düşünüyorum:)

buarada ehliyet içinde başvurdum ama .ehliyetin elime geçmesi mayıs sonunu bulacak. acaba trafikteki ehliyetsiz dolaşmanın tehlikesi nedir? yani polis amcalar nasıl bakıyo bu olaya?
birde A-2 ehliyetler kalkacak ve B sınıfına dahil olacak diye birşey duydum ehliyet kursundan. B sınıfı ehliyetim var olduğu için beklesemmi diyede düşünüyorum..

aslında sormak istediğim merak ettiğim çok şey var ama zamana yaysam daha iyi olur:)

herkese sevgiler , saygılar ve kazasız belasız günler dilerim
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Şub 14, 2005 9:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sanchez hoşgeldin,
Seninle kıyafet alma konusunda ortak amaca sahip olduğumuz için sevgili ağabeylerimin Wink affına sığınarak ben cevap vereyim.
1)Kıyafetin merkezi tabiiki İstanbul.Sirkeci ve Fenerbahçe stadı civarı en çok mağazanın bulunduğu yerlermiş.Ucuzluk konusuna gelince pazarlık yapacakmışsın.Bir de ben İstanbul dışında olduğum için yaptığım soruşturma sonucu en uygun alışverişin motosiklet fuarı zamanı olacağını öğrendim.
2)Hangi kıyafetlerin şart hangilerinin gerekli olduğunu ve motosiklet le ilgili daha bir çok şeyi öğrenmek için:Site ana sayfasının en sağındaki sütunda köşe yazarlarımız bölümünde Donald_Duck 'un Motosiklet Teorisi ni okumalı hatta yutmalısın.
3)Şu anda tasarı halinde olan yasaya göre 125 cc altı motosikletler B sınıfı ehliyetle kullanılabilecek.
Sevgiler
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
sanchez
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Şub 15, 2005 12:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkür ederim okuryazar,
motorsiklet fuarını dörtgözle bekleyeceğm. sanırm martın 20-30u civarı oluyormuş.

ayrıca 2.el hondaXL200 ler ilgimi çekiyor, daha önce bu konudaki sana ait tecrübeleri de okumuştum.Smile ancak motorsiklet fuarının kötü bir yanı ise 2.el fiyatlarının fuarla birlikte yükselişe geçtiği ve alacaksam fuardan önce almam gerektiği imişSad

motorsiklet teorisini okuyacağım, daha bakmadım ama uzun bişeysede zamana yayarak rahat rahat okurum.

birde o yasa tasarısı geçse bile ben 125cc nin üstü düşünüyorum zaten kademeli olarak. belki başlangıç olarak yamaha YBR125ler ucuz ve kullanışlı diye düşünüyorum ama birazda göz doldursun istiyorum!

yani özetle ben mart ayında (inşallah) ikiteker sahibi olursam mayıs sonuna kadar (hemde hergün şehiriçi kullanım ile) motor üzerinde olacam hemde ehliyetsiz olarak!!! acaba ne yapmam gerek bu konuda? ehliyetsiz kullansam yada kurs belgemle Bsınıfı ehliyetimi göstersem polis amcalar anlayış gösterirler mi? yada sık durdururlarmı normal seyrinde gitsemde???
şimdiden teşekkürler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Şub 15, 2005 7:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Sanchez,
Mademki ikinci el XL200 düşünüyorsun; siteden XL200 (İbrahim) daha çok yeni olan motorunu satıyor.O motoru düşünebilirsin.Eminim İbrahim sana seve seve yardımcı olacaktır.Evet B sınıfı ehliyetle kullanılabilecek motosikletler pek ilgimizi çeken modeller değil.O yüzden mutlaka ehliyet alınmalı zaten alıyorsun.Ehliyetsiz kullanmaya gelince; B ehliyeti olması birşeyi değiştirmiyor.Netice olarak ehliyetsiz oluyorsun.Ben de 3 ay kadar ehliyetsiz kullandım.Hiç durdurulmadım.Ama tabii burası Samsun.İstanbul da nasıl olacağını bilemiyorum.Ancak genel kanaat kaskı takılı olan ve düzgün giden motosikletlinin pek durdurulmadığı/durdurulmayacağı yönünde.Tabii Allahım kaza vermesin.Sevgiler.
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Şub 15, 2005 10:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ustalar aman diyim ehliyetsiz çıkmayın trafiğe. Belki polis durdurmaz ama olurda bir kazaya karışırsanız ehliyetsiz olduğunuz için otomatekman haksız duruma düşersiniz, varsa kaskonuz sigortanız size para ödemez.. iki dakka sabredin ehliyetli kullanın..

giysi konusunda o kadar çok alternatif ve tarz varki. Fuara az kaldı orda bütün model ve versiyonları aynı anda görüp deneme şansınız olacağından fuarı bekleyin derim. Mağazalar aynı zamanda geçmiş senelerden ellerinde kalan modelleri de orda çok uygun fiyatlara veriyorlar. Tavsiyem fuar ilk günü kapıdan giren siz olun..Smile bakiim sora alırım demeyin..Smile

YBR125 ve XL200 başlamak için çok uygun motorlar.. iki tercihde sizi yanıltmaz. Kullanım tarzınız şehir içi ağırlıklı ise YBR arada dğa tepeye kaçarım derseniz XL200 olabilir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar