Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - İşte İstanbul dan keyif almanızı sağlayacak değerli bilgiler

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

İşte İstanbul dan keyif almanızı sağlayacak değerli bilgiler
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı/Off Topic
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
fishbone
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Şub 09, 2005 4:21 pm    Mesaj konusu: İşte İstanbul dan keyif almanızı sağlayacak değerli bilgiler Alıntıyla Cevap Ver

KAHVALTI

1. En iyi kahvalti Besiktas Carsisinin icinde, balik pazarini gecince Merkez kirtasiye'nin caprazindaki manavin arkasinda bulunan Kaymakci
Pando'da yapilir. Yurtdisi dergilerde bile adi gecer. Bulgar kahvaltisinin icinde bal, manda kaymagi,peynir, zeytin ve manda sutuvardir. Esas adi Pandeli'dir, babadan kalma isi 100 yildan beri yapar. 1 kisilik kahvalti yaklasik 5.000.000 tl.

2. Emek Cafe: Yenikoyde Ciller the Thriller'in yalisini gecince sagdaki isiklerden iceri girince deniz kenarinda bir cafedir. Menemen,vs. vardir. Eskiden kahvahaneydi daha iyiydi ama yine de guzel. Adam basi 5-10 milyon TL

3. Kizkulesi Onu Bufeleri: Sabahleyin Topkapi sarayina nazir kahvaltinin badeli cay dahil 3-5 milyon.

4. Hisar Cafeleri: Ortasinif burjuvazinin pazar kahvaltisinda gazete okurken tercih ettigi kahvaltinin bedeli adam basi 10.000.000 TL civarindadir.

5. Gulhane Parki: Adini tam olarak bilmemekle beraber, parkin sonuna kadar yuruyup denizi gorunce karsiniza cikar bir caybahcesi, butun gun kitap okuyup bir cay icseniz bile kimse birsey demez. Ayrica benim dogdugum sehirdeki parklarda olan delikli tahta sandalyeleri
bile var. Fiyatlar ucuz..Bogaz koprusunu tam ortadan gorur..
Ayni yerde bir digeri ise; parkin girisinden saga dogru kivrilinca Osman Hamdi Bey Yokusu'ndan iceri giden sokagin sonundadir. Arkeoloji Muzeleri'nin icerisindeki bahcede olan cay bahcesini tavsiye ederim.

6. Beltas Cafeler: Ortakoy ve Besiktas'taki cafelerin en buyuk ozelligi deniz kenarinda masa kapabilme olasiliginin en ucuza yakalandigi yerdir. Fiyatlar hizmete gore biraz pahalidir.

7. Dolmabahce Cay Bahcesi: Sarayin icindeki nezihtir.Caminin yanindakinin ne cayi iyidir ne de tostu ama halk tipi oldugu icin fiyati iyidir. Ozellikle cuma aksami arabasi olanlar icin kisin araba tercih edilir. Fiyatlar duruma gore degisebilir. Kisin sicak sahlep icin tercih edebilirsiniz.

8. Kabatas Deniz Otobusleri Cay Bahcesi: Manzara icin tercih ederim...

9. Sahaflar Carsisi yani Cinar Altı: Dogan Cuceloğlu'nun İyi Dusun Dogru Karar Ver'de sectigi mekan. Ben cok severim. Tavsiyem simit ve ayrandır. Sisede Sutas ayran verirler, cogu cay bahcesinde bulunmaz guzeldir.

BALIKÇI...

Herkes zannederki istanbulda balik yemek zor istir, pahali istir. dogrudur ama nerede yediginize bagli...Fiyatlarina gore benim favorilerim asagidadir:

1.Adem Baba Dalyan Balik: iyi yerdir. icki yok, balik her zaman taze..ismi uzerinde dalyan, fiyatlar el yakmaz, adam basi 15-20 mio TL arasi...balik daha ucuz olmaz...

2. Balikci Sabahattin: Ahirkapida Armada otelinin arka sokaginda Erol Tas kahvesine 100 mt uzaklikta bir konak...Armada otelinin sahibi acmistir, fiyatlar pek ucuz degil ama cok iyidir...The Newyorker dergisinde iki defa cikmis guzel bir yerdir. fiyatlar 30-40 mio TL civarı. Midyeli pilavi, lakerdasi iyidir...

3. Set : Kirecburnunda babadan kalma bir restaurant hizmet super,baliklar taze...Tek eksigi kredi karti yok...Bir kere tongaya dusup bes parasiz gitmistik parayi zor denklestirdik...Sabahattinden ucuzdur...

Bunlarin disinda tavsiye edeceklerim İsmet baba/Beylerbeyi,Hanedan/Besiktas, İzmirli Balikci/Yenikoy,Doga Balik/Cihangir, Anadolu feneri balikcilaridir.

Meyhaneler.....

İcki icmeyi pek sevmemekle Smile beraber ...İste meyhanelerim...

1. Safa : Samatya'da Zulfu Livaneli'nin bile gittiği bir meyhanedir. Mezeleri hos, 50 yillik bir meyhanedir. Murat Belge kalite belgeli...

2. İmroz: Nevizade'ye gidince sakin Cumhuriyet'e gitmeyin kaziklarlar bilmeyenleri, balik pazarindan saga sonra en son kolda sagda, İmroz vardir. Istanbul'daki hemen hemen tek kalan rum meyhanelerinden biridir...lakerdasi meshurdur, mezeleri super...

3. Refik: Beyoglu'nun en meshur meyhanelerinden biridir.Asmalimescit sokaktadir ama rezervasyon gerekir haftasonlari...

4. Yakup 2. Asmalimescit'in bir diger meyhanesi ciger tavasini tavsiye ederim. Rezervasyonsuz gitmeyin....

5. Umut Ocakbasi: Beyoglu'nda hayalkahvesinin sokagina girin, saga donun Simurg kitapcisinin yanindadir. Hakiki salgam suyu adanadan gelir...1 cop sis, yarım kanat, salgam adam basi 15 - 20 mio TL'Dir.

6. Saki: Nevizade sokakta sola donunce ben pek mezelerini sevmem ama guzel yerdir. ickili masa adam basi 25 mio TL civari...

7. Hamdi Restaurant: Eminonu otobus duraklarinin arkasindadir. En iyi kebapcilardan biridir icki vardir. Manzarayi ben soylemeyeyim siz gorun donmek istemezsiniz...

Daha pek cok var ama bunlar benim sevdiklerim....

ABUR CUBUR

1. Kizilkayalar: Sakin ha beyogluna gidip, giristeki hamburgercilerden kizilkayalardan 2 hamburger 1 ayran istemeden gecmeyin yazik olur...fiyati 1.250.000 TL sarimsakli hamburger bagimlilik yapar.

2. kokorec: en iyisi uskudar motorlarindan inince besiktasta en sagdaki biyikli orta yasli olandir..domatesi az koydurun sulanir...bir de eminonunde imparator vardir. onu da tavsiye ederim. ama sampiyona sakin gitmeyin yalandir oranin kokosu.

3.sosisli: koko yemeyecekseniz az ileride duraklarin karsisindaki bufeden sosisli yemeyi tercih edin...istanbulun en iyisidir...fiyati 1 sosisli 1 ayran 2.000.000 TL.

4. Menemen: Beyoglu'nda Lades en iyisidir. Bir sapi kirik tavanin icinde onunuze koyarlar menemen'i fiyati hic soylemeyeyim acayip ucuzdur. yalniz sasirip da karsisindakine gitmeyin o et lokantasi olan ladesdir. orasi biraz pahalidir.yeri cok kolay beyoglundaki MC donalds'i
gecince soldaki sokakta...

5. Badem ezmesi: Bebek'te divan pastanesini bulun, ya da yine mc donalds'i karsi tarafa gecin 100 mt .sonra...cok guzeldir...

6. Yedi Sekiz Hasan Pasa: En iyi kuru pastacidir...Besiktas carsisinda pandoyu bulunca onu da bulmus olursunuz...

7. Tursu: En iyisi bence Fatih'te atikali duragindaki atikali tursucusudur...ama besiktastaki soydan tursucusu da iyidir...

8. Yogurt: İster inanin ister inanmayin en iyisi karagumrukte pazari kuruldugu sokaktaki mandiradadir.

9. Simit: Bunu kimse bilmez karagumrukte hattat rakim ilkokulunun yanindan inen sokakta, 200 yillik eski bir simit firini vardir. bence orada simit yemeyin yoksa bir daha bir yerde yemek yiyemezsiniz....

10. Buryan...Siirt yemegidir. 1 yasina gelmemis kuzulari butun tandir yaparlar...Fatihte kadinlar pazarini bulun istediginiz lokantaya girin isteyin yeter...biraz agirdir ama...ayrica kadinlar pazarinda otlu peynir bulabilirsiniz...

11. Az azcilar...En meshurudur bolu et lokantasi besiktastaki sabit pazarin icinde...anneannemiin yaptigi yemekleri bulabilirsiniz...fiyatlar ultra ekonomik...paso yildiz universitliler gelir zaten... adam basi 3 - 5.000.000 TL ayrica beyoglunda sira selvilerde selvi restoran'i tavsiye ederim.tabldot olayinda iyidir...

12. Boza....istanbul belediyesini bulun, onundeki kemerin altindan gecin saga donun 200 mt sonra sagda vefa bozacisi karisisnda da vefa leblebicisi vardir.sakin ha ben sevmem demeyin....

13. İskembeci: Ben pek severim, 3 yer soyleyeyim: 1. Pangaltida Apik, 2: Balat'ta Balat İskembecisi ve Fetih İşkembe Salonu , 3: Fatih'te kiztasindaki iskembeci adini unuttum...hepsi primadir...

14: Kaburga Sofrasi. Aksaray'dadir, sevenlere bir daha bulamazsiniz...

15. Sucuk Ekmek: Buyukadaya gideceksiniz, daha sonra aya yorgi tepesine cikacaksiniz tepedekieski konakin icinde sucuk ekmek yaparlar, sucuklar siste...isteyene ev yapimi sarap var....fiyatlar makul adada bisiklet turu yapıp gidilebilir, essege binme zzevkini tadabilirsiniz....

16. Nargile: En iyisi tophanede Erzurum Cayevidir,daha sonra Corlulu ali pasa/cemberlitas'ta.tophane cok guzel ama fazla "in" oldugu icin cuma gunu disarida bile oturacak yer bulunmuyor.arayanlara not amerikan pazari diye bilirler orayi...

17. kebap....pek severim, bu işi fatih'teki ziya şark sofrasi ve aksaray daki sait iyi bilir, sevenlere....fiyatlar normal kebapci X 1.50'dir bilginize...

18. Kurufasulye: En iyisi Suleymaniye camiinin avlusna bakan salas lokantadir. Simdilerde adini kuru fasulyeci olarak degistirmisler....kurufasulye koyu olur kardes sogani da olur yaninda cacigi da... hepsi var...

KÖFTE

1. en iyisi besiktas balikcilar carsisinin karsisindaki Besiktas Koftecisidir. Zaten oradakibutun kofteciler iyidir. Adam basi 5.000.000 TL..

2. Tarihi filibe koftecisi: esentepe'dedir. guzel bir yerdir. irmik helvasini unutmayin....
fiyatlar adam basi 6-7.000.000 TL

OSMANLI MUTFAĞI

1. Hunkar : Eskiden fatihteydi hep giderdim. ucuz olurdu...akdeniz caddesinde dururdu. sonradan etiler'e ve nisantasina tasindi pahalandi adam basi 20 mio Tl hesap geliyormus ben gitmedim. ama yemekleri inanilmazdir. yurtdisinda en meshur osmanli lokantasidir.
spesiyalite hunkarbegendi....

2. subasi lokantasi: kapalicarsinin alt cikisindadir...sadece oglenleri guzel yemek cikarir..pazar kapalidir. ama mutlaka tavsiye ederim....yaklasik 90 yillik lokantadir.

3. kanaat : uskudardadir. bu tarz lokantlarin en modern olanlarindandir...adini bilmediginiz yemekleri bulabilirsiniz. tercihinize goredir fiyatlar ama makuldur. 5-6 mio TL arasi...

4. zeyrekhane: koc'un islettiği lokanta, fiyatlar yuksektir ama bir kereligine bile gidilir. halicin en onemli manzarasi buradadir..arkasinda pantokrator isa kilisesi yani zeyrekhane camii vardir... merak edenlere...denemek isteyenlere tavsiyem hindistantan hindiba
serbeti olur...burada vardir...

5.dar'ulziyafe: sulaymaniye camiini bul...sagindaki kulliyenin icinde...ramazan aksami aileni goturup nasil oluyormus osmanlida bu isler geyigine dogru bir sekilde yapabilecegin tek yer...fiyatlar pahalidir ama 12-13 cesit yemek veriyorlar...catliyorsun....

6. asitane restoran: fatih'te kariye muzesi vardir edirnekapi'da..onun yanindaki asitane (istanbul'un eski adi...)otelinin restorani yurtdisindan turist tanidiginiz gelecekse beni cagirin beraber gidelim...daha fazla ipucu yok...!

7. Yunus Restoran: Sirkeci'de dogubank'a walkman almaya giderseniz asansore binin en ust kata cikin, ev yemekleri yapan yunus restoran'a ugrayin....manzara icin bile deger...cok nazik insanlardir, yemekler de cok guzel...fiyatlar 5-6.000.000 arasidir...

8.Hacı Abdullah: İstiklal caddesi Ağa camii sokakta, muhteşem osmanlı yemekleri, turistikolması dolayısıyla fiyatlar biraz yüksek, .

9. Ağa lokantası: İstiklal caddesi Ağa camii sokakta, yine çok güzel osmanlı mtfağı, padişahkompostosu içmeden çıkmayın.

CAFELER
bir suru cafe var bu sehir ama benim sevdiklerim asagida...

1. koyukahve: galatasaray hamamindan asagi inen sokakta, yabancilar ve sanatcilar gidiyor..ama guzel mekandir rahatsiz etmezler. fiyatlar biraz pahali adam basi 10.000.000 TL

2. K.V. : Beyoglunda tunelin karsi sokagindadir...havuclu keki guzeldir. kisin pasajin icine soba bile koyuyorlar...severim...yazin yer bulmak zor...adam basi yemek yememek kaydiyla 5.000.000 TL

3. kaktus: burayi perihan magden gittigi icin severim....cappucinosu iyidir....beyoglu vakkonun karsi sokagi...

4. yenikoy kahvesi: daha once emek cafe'yi tarif ettim ya 150 mt. geride (tam karadenizli isi tarif) manzara cok iyidir.fiyatlar makul tavla bile atabilirsiniz...menemen'i vardir...

5. cafe du levant: haskoy'de rahmi koc sanayi muzesinin bahcesinde kesesine guvenen gelsin..ben cok az gittim. ama pariste bu is nasil oluyor diye merak edenlere....fiyatlar koc gibi..

6. anadolu yakasini pek sevmem ama yine de modadaki bahce bahce cafeyi bilmeyenlere tavsiye ederim...bu arada eski hali daha guzeldi...simdilerde pahali bir yer oldu...

Hep yemeklerden bahsettim ama onemli olani en sona sakladim

KİTAPÇILAR

En iyisi Simurg'dur....Umut ocakbasini tarif ederken anlattim.iceride en az 10 kedi vardir. korkanlar icin onemli not...

sonra kabalci...besiktastaki gizli mabedim mutlakaugrarim...hicbirsey almasam bile hangi kitaplar cikti diye....besiktas carsisina girerken,

mephisto...istanbul'da ilk gittiğim kitapcilardan biridir....guzeldir...

remzi kitapevi...akmerkezdeki guzeldir...ama eski hali sirkecide valilik yokusundadir..tavsiye edilir...

YKY ...yapi kredi kitapevi galatasaray lisesinin yanindadir. benim favorimdir...kitap raflarindaki yeni kitaplari bile tanirim...kimse sizi rahatsiz etmez...

sahaflar....beyazit meydaninin içindedir...fazla sahaf kalmadi sadece bir iki tane ama guzel yerdir...severim. bunun yanında kadikoyde akmar pasajı, beyoglu'nda balik pazarinin yanindaki ve simurg'un karsisindaki sahaf da iyidir....
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Haluk
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 09, 2005 4:37 pm    Mesaj konusu: GÜZEL Alıntıyla Cevap Ver

Hemen bir çıktısını alıp kenarcazıma koyuyorum...
Mart ayında fuara geldiğimde en azından birkaçına uğramak istiyorum...

EN GÜZEL BİLGİ PAYLAŞILAN BİLGİDİR...

moi
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 09, 2005 5:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Meyhane adresleri harika:-)))))) araştırmalarnı paylaşman güzel, sağol...
0542 314 9559
İst; TR
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
beyazkartal
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 09, 2005 6:04 pm    Mesaj konusu: teşekkürler fisbone Alıntıyla Cevap Ver

üstat süper valla nereye gitsek diye düşünmemize gerek kalmadan listeden duruma göre inceleriz sağol valla iyi oldu şu bizim istanbul
gurubu buluşması için yerler önümüzde sadece ortak karar vermemiz
lazım istanbul buluşması forumlarda yazılacak yakında ona göre dostlar
hadi hayırlısı tüm endurocu dostlara selamlar Smile
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Çrş Şub 09, 2005 6:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

fishbone, ellerine sağlık dostum İstanbul'a geldiğimizde "nereye gitsek" sendromundan kurtardın bizleri tşk Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Konu Dışı/Off Topic Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar