Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Tuna Motor 360KM

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Tuna Motor 360KM
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Alfa
------------------------
------------------------

MesajTarih: Cmt Tem 21, 2007 2:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

DuroRider demiş ki:
360 km/s iyi cesaret valla izlerken tüylerim ürperiyo. Rolling Eyes

Sıra dışı bir olay olduğu kesin.

http://alfamotosiklet.blogspot.com
www.alfamotosiklet.net
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Alfa
------------------------
------------------------

MesajTarih: Cmt Tem 21, 2007 2:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sahinoz demiş ki:
Yüksek hız yapmak hiç zor değil ama yavaş gitmek harbiden zor Wink

Siz öyle diyorsanız öyledir.

http://alfamotosiklet.blogspot.com
www.alfamotosiklet.net
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
lordlothar
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 21, 2007 3:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

amanın diyebildim sadece...

"Ben bir silah hayaliyim ama içimdeki kurşun gerçek"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt Tem 21, 2007 3:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hangi motor bu hıza çıkmış karayolunda,bu hız izlediğim videodan 200 lerde seyreden bir hız gibi duruyor.Türkiyede bu hızlara ulaşan motor var mı? Question

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
DuroRider
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 21, 2007 3:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alfa demiş ki:
DuroRider demiş ki:
360 km/s iyi cesaret valla izlerken tüylerim ürperiyo. Rolling Eyes

Sıra dışı bir olay olduğu kesin.

Geçenlerde Beşiktaştan Suadiye'deki evime doğru gidiyorum arabamla, Köprüden çıktım, Altunizade sapağını geçtim, bildiğiniz gibi rampa aşağı ve sağa doğru viraj.
Uzaklardan birkaç SS sesi gelmeye başladı hızım yaklaşık 160 civarlarında, aynaya baktım görünürde birşey yok, gözümü dikiz aynasından sağ aynaya götürdüm, sağa sinyal verip orta şeride geçtim. orta şeride geçmemden yaklaşık 2 saniye sonra yanımdan sırasıyla 4 tane SS önlerini kaldırmış şekilde ok gibi geçiverdiler.
Daha 5 saniye öncesine kadar aynada bile görünmüyolardı oysaki.
Ben 160 km/s le giderken 5 saniye içinde görüş mesafeme girip beni geçmişler, bu kadar motorlara meraklı olan ben ise yaptıkları hızdan cihazların markalarını bile anlayamamıştım. ve işin garibi yaklaşık 270 km/s hızla giderken önlerini kaldırmış bir şekilde seyir halindelerdi hemde viraj üzerinde.
Tek kelimeyle inanamıyorum. trafiğe açık bir yolda, insanların vızır vızır araba kullandığı, otomobille giderken bile tedirgin olduğumuz bu yollarda bu nasıl bir cesaret aklım hayalim almıyor.
Bu insanlara allah akıl fikir versin demekten başka birşey yapamıyorum. Gelin de Motosikletin tehlikeli (!) bir araç olmadığını yakınlarınıza anlatmaya çalışın.
Trafikte seslerinden ve hızlarından dolayı en çok insanların dikkatini çeken motorlar SS ler ve insanlar en çok onlara aşinalar ve insanların kafasındaki motosiklet figürünü oluşturan motorlar bunlar ve 100 SS kullanıcısından herhalde bi 8 10 tanesi 200 km/s in üzerine hiç çıkmamıştır akan trafikte(!).
Sonra yırtınalım biz motosiklet sürücüleri neden 2. sınıf vatandaş muamelesi görüyor neden motorlara saygı gösterilmiyor.
Bu tip hareketlerde bulunan bir motorla karşılaşıldığında ona saygı gösterilmez yanından geçtiği insanlar sadece "tü allah seni bilmem ne yapmasın" "eşkiya bunlar eşkiya" "herifin gittiği şekle bak" tarzında yaklaşımlarda bulunur.
Biraz daha bilinç, kültür ve saygı diyorum.
Not: yazdıklarımdan dolayı kimse üzerine alınmasın n'olur. bu yazdıklarım tamamen, 26 yaşında yeni motosiklet kullanıcısı olacak ve gördüğü kimi şeylerden bu kültürün bir parçası olma arifesinde rahatsız olan bi vatandaşın serzenişleridir.

Kazasız bol güneşli günler diliyorum..

Fotoğraf Çalışmalarım
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar