Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Motocross beginner'a tavsiyeler

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Motocross beginner'a tavsiyeler
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Eğitimi
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Sahinoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 28, 2007 9:56 am    Mesaj konusu: Motocross beginner'a tavsiyeler Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar atlayışlarda ve viteslerde biraz problem yaşıyorum ama sanırım daha 6 günlük motorcu olduğumdan ve 2 gündür cross yaptığım için normaldir Very Happy Birinci problemim debriyajsız vites atmak, hadi aşağı atarken neyse de yukarı çekemiyorum bi türlü. Bir de debriyajsız yükseltince daha çok yavaşlıyorum konpresyondan dolayı. Yani normalde "gazı kapat-vites at-gazı aç" şeklinde yapınca kompresyon daha çok hız kesiyor, ama gazı kapatırken debriyaj çekince hem vites kolayca geçiyor hem de kompresyonun etkisinden çıkmış oluyorum. Yarış tekniği olarak hangisi doğru? Alçaltırken debriyajsız çok daha iyi oluyor onda tamam ama yükseltirken olmuyor gibi geldi bana, zaten yükseltemiyorum da yani pedala abanıyorum ama geçmiyor. Acaba bunun eski bir XT350 olmasıyla ilgisi var mı yoksa benim hatam mı? Gazı tam kapatmıyor olabilirim o yüzden olabilir mi? Ama dediğim gibi tam kapatınca da çok yavaşlıyor, amacımız mümkün oldukça kısa sürede hızlanmak.

İkinci problemim atlayışlarda, daha çok yeniyim zaten toplasam 20 atlayış yapmışımdır. Çıkarken fazla gaz verdim ve arka patinaj yapmış olduğundan arka taraf hafif sağa kaydı. Toparlarım diye beklerken gazı açık unutmuşum o yüzden yere değer değmez bir kaydı yerde buldum kendimi. Şimdi rampadan çıkarken gaz kesmek gerekiyormuş ama kesince de ön aşağı geliyor. Bunun orta bir ayarı mı var, eğer öyleyse sorun değil alışırım, ama başka püf noktası varsa onu da öğrenmek isterim.

Bir problem de inişte vites atıyorum bazen yanlışlıkla, yani ayağım basıyor işte bi gaz veriyorum bakıyorum boşta. Arka frene bassam tehlikeli de olur kayar düşerim, bunun bir ustalığı var mı yoksa ayakları gerip pedallara basmamakla mı ilgili. Yani ayakları yan basamayacağımıza göre sanırım alışmak gerekiyor.

Her türlü bilgiye ihtiyacım var çünkü az pratik yapabiliyorum, şimdiden sağolun.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Sahinoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Hzr 28, 2007 6:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yok mu kimseee
Başa dön
uzbi45
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 29, 2007 7:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sana cevap verebilecek kadar uzman bir kişi vardı sitede. Ankara'lı genç bir arkadaşımız. O tekniklerden açtığı konularda biraz bahsediyor ama şimdi pek takılmıyor.
Eğer önümüzdeki haftalardaki motokros yarışlarına gidersen baya bir şey öğrenebilirsin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sahinoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 29, 2007 9:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hezarfen Havaalanı'ndaki yarış değil mi? Tam olarak tarihlerini biliyor musun acaba ben unuttum da. Bu arada sanırım o arkadaş "king of extreme", özelden mesaj attım ama heralde pek uğramıyor siteye.
Başa dön
uzbi45
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 29, 2007 12:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

www.tmf.org.tr sitesinden detaylı öğrenebilirsin.
Bir de yarışı seyrettikten sonra önümüzdeki sezon sende yarışma isteği doğacağından eminim.
Zor bir ihtimal ama Temmuz'da ki yarışlara gelirsem mesaj atarım sana. Motoron dergisine fotoğraf çekip, yazı yazıyorum. Tanışmış oluruz.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Eğitimi Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar