Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - kaza sonrası yeniden KTM 'ye binmek zor oldu

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

kaza sonrası yeniden KTM 'ye binmek zor oldu
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
havatemiz
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş May 02, 2007 8:21 am    Mesaj konusu: kaza sonrası yeniden KTM 'ye binmek zor oldu Alıntıyla Cevap Ver

Bir iki kırıkla atlattigim kazadan 7 ay sonra iki kez motora bindim. Araziye gidene kadar yarım saat şehiriçi trafiğinde gitmek beni korkudan öldürüyor. Kazada bana carpan minibus gibi bir aracın aniden yola çıkacağını düşünüyorum. Her an tetikte ve 2.3 viteste en fazla 30-40 km ile gidebiliyorum. Motor bagiriyor gaz ver diye gazı açamıyorum. Durum iyi degil anlayacağınız. Resmen psikolojim bozulmuş. Trafiğe girmemek için sabah saat 06.00 da kalkip motora binmeyi dusunmeye basladim. Kaza gecirenler bu donemi nasil atlattilar? Oneri varmi ?
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Tenere600
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş May 02, 2007 8:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle çok geçmiş olsun

Geçen sene bana karadeniz gezisinde, minibüs çarpmıştı. Motorda bişey yoktu amam benim bileğim çatladı.Ben ertesi gün başak bir arkadaşımın arkasında yola devam ettim.hiç bir korku ve tedirginlik hisstemedim. 4-5 gün sonra biraz acılarım hafifleyince motor kullanmaya devam ettim.

Anladığım kadarıyla sen daha ciddi bir kaza geçirmişsin ve iyileşme sürecin çok uzun sürmüş.Bu korku nasıl atılır bilmiyorum Neutral
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Tornado
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş May 02, 2007 8:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

havatemiz , öncelikle tekrar sağlığına kavuşman ne kadar çok sevindirici.Kaza sonrası aynı heyecan ve istekle motora binmen bence fevkalade, tebrikler.
Ben psikolog değilim ancak internet sitelerinden motor kazalarını duydukça şahsen benim psikolojim çok bozuluyor , kaza yapmış biri olarak senin bunu yaşaman bence gayet normal olmalı.Eminim trafikte yaşadığın bu gerginliği zamanla atacaksın.Kaza tecrübesi yaşamış biri olarak tecrübelerini bize aktarırısan memnun oluruz.Tekrar geçmiş olsun kazasız belasız yolculuklar dilerim.

En son Tornado tarafından Çrş May 02, 2007 7:48 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Navihawk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş May 02, 2007 9:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Böyle hissetmen çok normal ,ve çözümü için sihirli bir reçete de yok.
Acıyı çeken ve mağdur olan sen olduktan sonra trafiğin raporuymuş,aracın tazminiymiş bunların bile pek bir anlamı kalmıyor.Zaman içinde yine sen üstüne giderek sorunu aşmaya
gayret etmelisin,ama dahada risk alarak değil aksine minimuma indirgeyerek aşabileceğini düşünüyorum.
Mesela tenha saattlerde ki binme isteğin bence masum görünmekle
beraber çoğu sürücünmün '' nasıl olsa boş deyip''aptalca şeyleri
daha sık yaptığı saatlerdir,bu açıdan da özellikle dikkatli olmamaız
gerektiği kanaatindeyim.
Sağlıcakla kalınız..

Seni hiç unutamadım ELENOR
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş May 02, 2007 2:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selam,
Büyük geçmiş olsun. Maalesef bu durumun kurtuluşu sadece sensin. Bir karar vermelisin, motora binmeye devam mı? yoksa buraya kadar mı? Anladığım kadarı ile kararının devam yönünde, o zaman maksimum dikkat ile kaza olayını iyice sorgulayarak ve öz eleştiri yaparak ancak bu işin içinden çıkarsın.
Tekrar geçmiş olsun,

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> KTM Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar