Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Tranasalp /V STROM / GS 650

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Tranasalp /V STROM / GS 650
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Suzuki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
zaferoz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Oca 12, 2010 10:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yazanların eline sağlık çok güzel olmuş suzuki grubunda da ses yok zaten bu forumu güncellesek kimse kızmaz herhalde Smile

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 28, 2010 3:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben kızmam Smile Üstelik sevinirim de..
207 temmuzundan beri sıfır aldığım 2008 TA mı kullanıyorum.
Çok memnun kaldım , zaten deneyimlerimi diğer topiklerde anlattım.

TA, Strom ve F650 de kararsızlık hep olacak, bu topik bu yüzden çok önemli.

TA nın sürücüsüyle bütünleştiği ve onu kolladığı bir gerçek.

(2011-12 de değişime gideceğim. Yeni TA görsel olarak hoşuma gitmedi.
ABS olsun istiyorum.
Bakalım honda ABS li TA çıkaracak mı..?, ya da Deauville mi düşünsem, bir test etmeliyim Smile

Transalp iyi bir motor.Bu topikde 2007 de bana yardımcı olan ve sonra uzaktan dost olduğumuz, tüm arkadaşalara teşekkür ediyorum.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
SoloDrago
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Tem 28, 2010 4:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Asfalt çok dediğin için kırıcı arazi yoksa Kawasaki KLE650 Versy i tek geçerim. Belki çok iddialı hatta ukalaca oldu ama 3 5 sebep sıralayayım.

1- Tüm markalar hem 600-1300cc hacim aralığında en az 2 enduro tarzı makine üretirken sadece Kawasaki sadece 650cc enduro üretiyor acaba.. (Cvp: 650cc de diğer büyük hacimli motorları aratmayacak güç üretebiliyor.)

2- Yakıt çoğu zaman dert. BMW 650GS den az fazla yakan ama diğer tüm markalardan da çok az yakan bir makine. 650GS son 2 yılda çift silindir ondan önce tek silindir. 6500 devirden sonra vibrasyon sorunu var. KLE de ise sıralı çift silindirin gücü ve sakinliği.

3- Versy modelinde ABS mevcut. Bu da asfalt da ve şehir içinde ciddi bir getiri.

4- Şehirlerarası yollarda viraj kabiliyeti hiç bir super sportdan aşağı kalmaz. Kawasaki KLE 500 den KLE 650 ye geçerken asfalta yönelik bir makine düşünmüş ve üst tarafı enduro alt tarafı super sport bir makine yapınca belki max. sürati 200Km/h lerde olsa da sonuçta orta ve uzun mesafede super sportlar la aynı zamanda varışa ulaşıyorsunuz. Ama yorulmadan motordan inince sünnet çocukları gibi yürümeden.

5- Gelelim araziye; sert bir araziye uzun soluklu girmeyecekseniz, Sadece lastik seçenekleri ile ister arazide ister asfalt da enteresan keyifli bir makineniz var demektir.

Bunlar hem tecrübelerimden hem de diğer pilotların tecrübelerinden harmanlanmıştır.

0532 744 08 50

Şimdilik Bisiklet
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 31, 2010 10:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

SoloDrago demiş ki:
Asfalt çok dediğin için kırıcı arazi yoksa Kawasaki KLE650 Versy i tek geçerim. Belki çok iddialı hatta ukalaca oldu ama 3 5 sebep sıralayayım.

1- Tüm markalar hem 600-1300cc hacim aralığında en az 2 enduro tarzı makine üretirken sadece Kawasaki sadece 650cc enduro üretiyor acaba.. (Cvp: 650cc de diğer büyük hacimli motorları aratmayacak güç üretebiliyor.)

2- Yakıt çoğu zaman dert. BMW 650GS den az fazla yakan ama diğer tüm markalardan da çok az yakan bir makine. 650GS son 2 yılda çift silindir ondan önce tek silindir. 6500 devirden sonra vibrasyon sorunu var. KLE de ise sıralı çift silindirin gücü ve sakinliği.

3- Versy modelinde ABS mevcut. Bu da asfalt da ve şehir içinde ciddi bir getiri.

4- Şehirlerarası yollarda viraj kabiliyeti hiç bir super sportdan aşağı kalmaz. Kawasaki KLE 500 den KLE 650 ye geçerken asfalta yönelik bir makine düşünmüş ve üst tarafı enduro alt tarafı super sport bir makine yapınca belki max. sürati 200Km/h lerde olsa da sonuçta orta ve uzun mesafede super sportlar la aynı zamanda varışa ulaşıyorsunuz. Ama yorulmadan motordan inince sünnet çocukları gibi yürümeden.

5- Gelelim araziye; sert bir araziye uzun soluklu girmeyecekseniz, Sadece lastik seçenekleri ile ister arazide ister asfalt da enteresan keyifli bir makineniz var demektir.

Bunlar hem tecrübelerimden hem de diğer pilotların tecrübelerinden harmanlanmıştır.

Çok güzel de..Eğer bu notlar ve öneri bana ise TA dan sonra KLE düşünmem.
ABS li bir motor ve enduro olmalı...
deauville' e göz kırpıyorum ancak kuullanan arkadaşların deneyimlerini bilmem gerek.
Teşekkür ediyorum.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
tahatrek
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 31, 2010 11:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2003 1150 gs kullanıyorum, boyum 1.70 alçak sele var muhteşem, hele artcıyla daha rahat kullanıyorum, yakıt ekonomik mükemmel diyebilirim
geçen uzun yol yaptım 100 km de 5 lt civarıydı , sevise çok gidilmez bakımları nı kendiniz bile çok rahat yapabilirsiniz, 1200 gs ler de elektronik parça fazla dediler servis gerekli olabilir emin değilim, parça sorunu falan yaşamadım, bunlar benim görüşlerim sonuçda her marka kendine göre muhteşem... ha dl 650 ağırlık noktası yukarıda olması beni endişelendirdiği için girmedim belki ileride denemek isterim. deauville endurocuyu bozar bence sonra tekrar değiştirmek zorunda kalırsınız bu da size artı masraf. Wink
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Suzuki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
9. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar