Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - yağ soğutmalı motorsiklet hakkında bilgiler bekliyorum.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

yağ soğutmalı motorsiklet hakkında bilgiler bekliyorum.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
nugurel
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Nis 05, 2007 12:01 am    Mesaj konusu: yağ soğutmalı motorsiklet hakkında bilgiler bekliyorum. Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar yağ soğutmalı motorsikletler hakkında bilgi verir misiniz? hava ve su soğutmalıyı biliyoruzda yağ soğutmalı nasıl oluyor. avantajı ve dejavantajı neler? bana bilgi verir misiniz?
rm marka motorsiklet var. 250 cc lik yağ soğutmalı modeli var. merak ettim. nasıl oluyor diye.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Navihawk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Nis 05, 2007 9:24 am    Mesaj konusu: genellikle jipler ve iş makinalarında görülür ama... Alıntıyla Cevap Ver

Genellikle arazide ve ağır yük altında çalışan off-road makinlar ile yüksek
performanslı sürat araçlarında ayrı bir yağ radyatörü vardır,ama hava veya su soğutmalı tüm motosiklet ve diğer araçlarda motorun kalbi olan
yağın birinci görevi sürtünmeyi absorb etmek ise 2. görevi de bloktaki ısı-
yı dengeli şekilde dağıtıp soğutmaya destek vermektir.
Bu nedenle de yağın viskozite dereceleri ve aracın çalıştığı ortam ile mevsim şartlarına göre yağ desteği sağlanmalıdır ki istenen azami
verim alınabilsin.

Seni hiç unutamadım ELENOR
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
cenker_ttr
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş May 23, 2007 11:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Boksör motorlu BMW lerde (BMW GS,LT vb) suzukinin DR 800 ünde, bunlar hemen aklıma gelenler, soğutma suyu yoktur, motor yağı bir radyatörden geçirilerek soğutma amaçlı da kullanılır. Bu motorların blokları da hava soğutmalılar gibi dizayn edilmiştir hava kamnalları vardır ve motora yerleşimleri hava akımını iyi alacak şekildedir.
Su yok kısacası.

1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar