Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Zincir Bakımı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Zincir Bakımı
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Profi
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Tem 03, 2008 9:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hoca demiş ki:
yanı başımızdan

demek istedin sanırım Ünal Hocam, yoksa; kendi namıma "ne haddimize" demek durumundayım!!!
Very Happy Very Happy Very Happy

Alıntı:
Pozitif arkadaşlık
Yazan: Semih Kategori Yazılar

Hepimizin yakınımızda hayatımızın çeşitli kesitlerini paylaşacak arkadaşlara ihtiyacımız var. Ancak, arkadaş var, arkadaş var. Arkadaşın en iyisi, bilgiyi ve deneyimi paylaştıklarımız.
“Canım çok sıkıldığı zaman, gözlerimi kapatıp, yaşadığım güzel şeyleri düşünürüm. En depresif zamanımda, en cansıkıcı anlarda bile bu bana yardımcı olur. Hayatıma giren tüm güzel insanların bir yerlerde yaşadığını bilmek, bana mutluluk verir” diyor eski bir arkadaşım.
Sizin için de öyle değil mi? Hayatımızın her alanını paylaştığımız insanlar, arkadaşlarımız, bizlere bazen eşlerimizden, ailelerimizden çok daha yakınlar. Hele hele paylaşılan o küçük kaçamaklar, ortak sırlar yok mu, onlar bu ilişkilerin değerini bin kat daha arttırıyorlar. Onlarla görüşemesek bile, varlıklarını bilmek bile yetiyor bazen insana… Devamını oku »

Alıntı:
http://www.guzelyazilar.info/yazilar/?paged=5

den alıntıdır.
[/img]
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
psile2
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 07, 2008 2:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

Peki; çıkarttığımız eski zincirlerimizi ve dişlilerimizi bir şekilde ve de bir koşulda saklasak acil durumlarda kullanılır hale getirebilir miyiz ya da acil durumlarda kullanabilir miyiz???

Kullanabilirsek saklama ve bakım koşulları nedir?

Yeni zincir alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yamalı zincir kullanmak nelere yol açabilir??
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
AGIRVAKA
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Nis 08, 2009 2:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ybr 125'im için geçen sene o-ring li zincir değişimi yaptırmıştım bir tamircide.Zinciri değiştirirken dişllilerin de değişmesini önderdi tamirci fakat sadece ön dişliyi değiştirdi,arka idare edermiş.ok dedik.Birde bakımı için konuşmuştum mazotla yıka arada sırada diye nasihat verdi.Bende usta bilir diye belirli aralıklarla zinciri mazotla yıkayıp yağladım.Aman tanrım o da ne zincir paslanıyo Very Happy Ben tavsiye etmiyorum bu mazotla temizleme işini.Açıklamalarda gazyağıyla temizleme önerilmiş.Acaba ne derece doğrudur emin olamadım.Sürekli kullanan varsa ok. Very Happy 1 aya kadar zincir ve dişli setini tekrar değiştireceğim.Şöyle bir sorum olacak karaköyde zincir satan firmalardan alınan zincirler uygunmudur.Kullanan arkadaşlar memnun mudur?.
dark_face
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 08, 2009 2:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

AGIRVAKA demiş ki:
ybr 125'im için geçen sene o-ring li zincir değişimi yaptırmıştım bir tamircide.Zinciri değiştirirken dişllilerin de değişmesini önderdi tamirci fakat sadece ön dişliyi değiştirdi,arka idare edermiş.ok dedik.Birde bakımı için konuşmuştum mazotla yıka arada sırada diye nasihat verdi.Bende usta bilir diye belirli aralıklarla zinciri mazotla yıkayıp yağladım.Aman tanrım o da ne zincir paslanıyo Very Happy Ben tavsiye etmiyorum bu mazotla temizleme işini.Açıklamalarda gazyağıyla temizleme önerilmiş.Acaba ne derece doğrudur emin olamadım.Sürekli kullanan varsa ok. Very Happy 1 aya kadar zincir ve dişli setini tekrar değiştireceğim.Şöyle bir sorum olacak karaköyde zincir satan firmalardan alınan zincirler uygunmudur.Kullanan arkadaşlar memnun mudur?.

dostum sirkeci aydın motordan yeni aldım zincirimi did o-ring li aldım gayet güler yüzlü ve iyiler. üründede hiç bir sorun yaşamadım. hatta çok da yardımcı oldular çünkü honda harici hiç bir yerde benim motora göre zincir yoktu. sağ olsunlar 4 bakla ekletip hazırlattılar.

Zafer ÜSTE

Honda XRV750 Africa Twin
Honda CRM250r
Suzuki DL650 Vstrom
Suzuki RM250
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
AGIRVAKA
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Nis 08, 2009 3:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sn. darkface....

Kaça aldınız sormak isterim?Karaköyde dinamik zincir diye bir firma var oraya sordum benim motorum için,o-ringli zincir 70 ytl dediler.

Malum öğrencilik hayatım bitmediği için ekonomik davranmaktayım.En uygun fiyatlı ve kalitede almak isterim. Very Happy
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
6. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar