Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Testus Borusanus

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Testus Borusanus

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
WeaponX
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 02, 2006 9:06 am    Mesaj konusu: Testus Borusanus Alıntıyla Cevap Ver

cumartesi borusan'da test günü idi. bu fırsattan istifade uğrayım K1200S deneyeyim dedim. önceden telefonda konuştuğum satış yetkilisi ile konuşmalar sonusunda öncelikle F800S deneme kararı aldık.

normalde 15 dakka test veriyorlar ama çocukla muhabbeti koyunca 1 saat kadar verdi motoru. F800S gerçekten güzel ve kullanımı rahat bir motor. 85 bg gücüyle gayet yeterli. ST modeli daha fazla uzun yola uygun olsa da S'e çanta takılabiliyor. İvmelenme tabîi ki nefis. Borusan'dan çıkıp istinye bayırından dip gaz tırmanırken adrenalin şakır şakır akmaya başladı walla. K1200S ile herhalde zevk tavana vurur dedim.

dediğim gibi motorun kontrolü gayet rahat. eyüp meydanda dön-baba-dönelim-kavşakta 1deyken verdim gazı 3-4 metre bi powerslide attım ve kontrolü rahat olarak sağladım (hataları düşük cc'yle yapmanın faydası, sanırım). motorun hızlanması çok başarılı ama vites geçişleri yumuşak değil. oturma pozisyonu benim boyum için bile gayet rahat.

Lâkin TEM'e çıktıktan sora farkettim ki; SS bana uygun deil. tırstım. bomboş yolda 2 şerit ötedeki kamyonu görünce hız kesiyodum. E burası Türkiye olur da bi anda devrilir önüme diye. yaşlandıkça tırsak olunuyor tabi.

Daha sonra bir bayan arkadaşımın yeni satın aldığı F650GS'yi deneyeyim dedim. oturma pozisyonu çok kötü. fazla önde. kollarım efeler gibi açıldı. geri kaykılamadım zira öne doğru eğim verilmiş. yemek arasından sona kendime bot almıştım. (uzun bir kararsızlıkla tabi. hardcore adventure GS bot mu yoksa deri santiago mu derken, çelik plakalı ve burnunde dıştan çelik koruma olan santiago'da karar kıldım. hem sipor hem abiye. hemi de kıllık yapan arabaların kaportasına depik koymak için ideal...)

F650GS'te ilk falso zaten çizmeden dolayı oluştu. vites peg'i çok kısa. alttan ayağı sokup vites atacam diye akrobasi yapıyosun. onun dışında 1. vitese atsan da vites peg'inde boşluk var. devamlı aşağı basılıabiliyor. 1'e indirdiğimden emin olmak için 10 kere falan aşağı basıyorum. konfor açısından benim motordan iyi değil. zangır zangır titriyor. 125cc'nin titremesi bişi deil. 650 uyuz ediyor. açıkçası KTM Duke II bile bu kadar rahatsız etmedi. (ki 168 km kullanıp indiğimde parkinson olmuştum. kan sulansın ve kaslar sertleşmesin diye LC4 motorlu nesnelerde binmeden aspirin tavsiye ediyorlar)

dönüşte satış yetkilisi dakar test etmemin daha mantıklı olcağına kanaat getirdi

K1200S kullanmayı gözüm yemedi. haftaya 1200GS ve F650GS Dakar testi...
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
HalitKoc
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 02, 2006 9:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

F800S nin oturma pozisyonu f650 den daha mı rahat? F800S daha eğimli değilmi?
WeaponX
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ekm 03, 2006 5:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

racing pozisyona rağmen bana daha rahat geldi...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger
tintinopsella
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 27, 2006 8:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

e aslında sanırım problem sizin 125 lik makinalara alışık olmanız...(bende de F650GS yanında xt125r var ve titreşim dedeiğinizde ne kastettiğinizi anlıyorum..ancak büyük single lar arasında en az titreyen GS tir. sizin de bahsettiğiniz gibi ör LC4 ler countershaft sız olduğundan daha daha titrer ama alıcısı zati LC4 ü oh mis yağ gibi diye almaz.. eğer kötü-sert yumuşak zemine girecekseniz malesef düşük devirde torka ihitiyacınız olacaktır bunu da single dışında zor alırsınız. 650 cc lik motorun nedeyse 12-13 cm lik koskoca pistonunun(ki xt125 in 5 katı falan boyutta) yukarı aşşağı hareketi eh mecburen bir parça sizi de yukarı aşşağı yapacaktır doğal olarak. F650 başarılı countershaftları ile sınıfının en az titreşimlisi ve konforlusudur (bu nedenle genelde insanlar F650gs in rakibi olaral TA yada DL diye düşünürler ama aslında esas DR650 yada KLR650 ile aynı sınıftadır)

pegler arası mesafe açıkçası xt125r dan çok daha kısa değil.(az önce denedim)

bence 650gs in tek problemi fazladan 40 kilosudur...onu da bi verse şu şişman alman kızı halinden kurtulsa alllaaa dadından yenmez.....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar