Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Köprü ve Otoyol geçişlerinde artık motosikletlere ücret yok.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Köprü ve Otoyol geçişlerinde artık motosikletlere ücret yok.
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
numan_tas
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Hzr 20, 2006 8:19 pm    Mesaj konusu: Köprü ve Otoyol geçişlerinde artık motosikletlere ücret yok. Alıntıyla Cevap Ver

Ankara 9. İdare Mahkemesi, Karayolları Genel Müdürlüğünün, köprü ve otoyol geçişlerinde uygulanan motosiklet ücret tarifelerine ilişkin işlemini iptal etti.

Mustafa Reşit Arnık adlı vatandaş, Karayolları Genel Müdürlüğünün 1 Temmuz 2004 tarihli köprü ve otoyol gişelerinde, motosikletlerle, ağırlığı 3 tonu bulan otomobil, minibüs ve kamyonetlere aynı ücreti öngören işleminin iptali istemiyle dava açmıştı.

Ankara 9. İdare Mahkemesi, Karayolları Genel Müdürlüğünün, motosikletlerin, ücret toplama sisteminde uygulanan beş araç sınıfında 1. sınıfa dahil edilerek belirlenen ücret tarifesine ilişkin işlemini iptal etti.

İdare Mahkemesi, motosikletlerin kapladığı alan ve boyut ile kullanış şekli itibariyle otomobil, minibüs, kamyonet ve kamyon sınıflandırmasına dahil edilmesinin mümkün olmadığına işaret etti.

Mahkeme, motosikletlerin otomobiller ile aks aralığı 3.20 metreden küçük kamyon, kamyonet ve minibüs sınıfına dahil edilmesine ilişkin işlemde hukuka uyarlık bulunmadığını vurguladı.

www.mynet.com dan alıntıdır.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
AKUSTO
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 20, 2006 8:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tabi bu makeme kararının uygulamaya geçmesi var ve diyelimki karar uygulanmaya başlandı.Bu şartlar altında bugüne kadar alınmış ücretler haksız kazanç olmayacak mı? Ve iadesi nasıl olacak? Bunu ispatlamak mümkün de değil... Ne diyelim? Yaşasın türkiye cumhuriyeti'nin karıncadan yağ çıkartmak isteyen politikacıları Exclamation Ve buyrun cenaze namazına Wink Şimdi çık işin içinden çıkabilirsen. Alınan ödemeler, ödenmediği durumda da hukuka aykırı bir durum oluşacaktır. Ve köprü geçişlerinde hiçbir şekilde bilet de vermiyorlar makbuzda. Yani geçişlerinizi ve haksızca ödediklerinizi ispatlama durumunuz da yok Evil or Very Mad Ülkemin bu karmaşık halini seviyorum galiba Mr. Green

Nejdet DEMİRTAŞ
KTM LC 400
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
mac69
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 20, 2006 11:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben bu Mstafa Reşit Alnık adlı vatandaşımızı alnından öpüyor, ve halk kahramanı ilan ediyorum.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
tiryaki
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 21, 2006 1:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben de bugün radyoda duydum haberi sonunu duyabilmiştim. Gerçekten sevindirici bir haber. Uygulama ne zaman gerçekleşir bilmiyorum ama en azından eskisi gibi daha ucuz olacaktır herhalde geçiş ücretleri.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
numan_tas
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 21, 2006 9:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar hani bi aralar ötv %8 den %22 ve %37 ye çıkarılmıştı ya,bence bu bunun üzürü,yani bizlerden özür dilemeye çalışıyolar.sizce?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar