Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Transalp de Regülatör(Konjektör) Problemi?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Transalp de Regülatör(Konjektör) Problemi?
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Police
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Hzr 13, 2006 11:46 pm    Mesaj konusu: Transalp de Regülatör(Konjektör) Problemi? Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar benim TA de regülatör problemi çıktı.Acaba aranızda hiç böyle bir sorunla karşılaşan oldumu?Bu konu ile ilgili bayağı bir araştırma yaptım orjinali serviste yok dışarıdan siparişle gelecek ve oldukça pahalı, ikinci el satan yerler var onları istedikleri fiyatta yabana atılır cinsten değil başka forumlardan bakınca bu sorun en çok F 650 lerde yaşanıyormuş, tabi Timuçin Kanatlı diye bir arkadaşımız aynı problemi yaşayınca(Elektronik Mühendisi imiş) araştırıp kendi motoruna uygun ve bu işi görecek bir parça bulmuş, aynı regülatörden bende getirttim.Ancak bağlantılarını da anlatıldığı gibi yapmama rağmen akü şarzında problem oldu yani akü şarz olmuyor.F 650 lerde Alternatörden 3 sarı, 1 kırmızı, 1 yeşil ve 1 kahverengi(Şase) kablo geliyor, fakat TA nın manuelinde ki elektrik şemasına bakınca 3 Sarı, 2 kırmızı ve 2 yeşil kablo geliyor, ama 2 kırmızı ve 2 yeşil regülatörden çıkar çıkmaz birleşerek tek kırmızı ve tek yeşil e dönüyor, şimdi bu şekilde olunca bende F 650 ninki gibi olsun diye 2 kırmızıyı ve 2 yeşil kabloyu birleştirip tek kablo halinde uçlarına fiş taktım bağlantılarını da aynen anlatılanlara uygun yapmama rağmen akü şarz olmuyor.Sizce ne yapmalıyım fikri olan varmı acaba.Selamlar...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Police
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Hzr 14, 2006 7:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hallettim arkadaşlar, F 650 den farkı 2 yeşil kabloyu F 650 deki gibi regülatöre değil de (çünkü zaten TA da içeride bu yeşil kablolar şese ye bağlıymış) regülatörün dışından ayrı bir kablo yardımı ile şase alıp, bağlanması gerekliymiş.Yani F 650 den farklı ama oldu.İşlem tamam.
Başa dön
Police
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 17, 2006 12:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İlgine teşekkür ederim devilcerkez.Selamlar...
Başa dön
Karayel
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 27, 2006 10:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba, benim aküdede sanırım bir şarj problemi var. akü sıfır. ama sabahları basıyorum çalışıyor alet.. sonra dolaşıp kontak kapatıp basınca bidaha basamıyor aküa... bekleyince yine basıyor anlmadım arkadaşlar? fan çalışırkende tabiki akü kaldıramıyor çalıştıramıyorum.. acaba bendeki sorunda sizinkindenmi. yoksa akü yeni.. şarjlayayımmı 1-2 gün.
teşekkürler...

Arda Ataerkil
Bursa
Başa dön
tenereahmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ekm 08, 2006 7:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşım çok ciddi hata yapıyorsun. Orjinalin dışında kullanılan malzeme yeterli şarz olmadığı gibi sürekli aküden yemeğe başlayacaktır. Sürekli marşa basmak dinamo kömürlerini bitirecek dahası dinamonun mıknatıslama özelliğini kaybedecektir. Fiyatı 2000 lira sırasıyla uyum sağlamayacağı için ileride fazla şrz sisteme fazla gerilim gideceğinden beyini bozacaktır.2000 lira civarı.Fazla şarzdan yağı içerisinde olan şarz sargıları kavrulacaktır. Hatandan geri dön ve uydur gaydırdan vazgeç.Orjinalı 180 avro civarı sonra çok ahlanırsın sana akıl veren arkadaşlarında yanında olmaz.Bu saydıklarım sabitlenmiş ve yaşanmış tecrübelerdir.Umarım dinlersin iyi akşamlar arkadaşım.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar