Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - fiyatlara bakın!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

fiyatlara bakın!
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
alpabi
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Şub 23, 2007 8:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hocam Ben demiştim motorumu yeni aldım f 650 gs faturada motorun fiyatı 11.300 ytl ama ötv + kdv de eklemince 18.600 oluyor. yani 7.300 ytl vergi vermiş oldum. Yani motor okadarda pahalı değil devlet birz işi abartıyor. Gecenlerde adamın biri 150.000 ytl ye araba almış. 70.000 ytl vergi ödemiş bunu bana trafikteki memur söledi. Yani bu işte bir yanlışlık var
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
gurhanadli
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Şub 23, 2007 11:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alpabi, bu memlekette vergisini ödemeyen o kadar çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkk insan var ki mecburen devlet, tahsil edemediği vergi kaybını bu şekilde önlemeye çalışıyor. ÖTV'si olmayan veya çok düşük olan ülkelere baktığın zaman insanların nasıl vergilerini çatır çatır ödediğini görüyorsun. devlet vergisini tahsil edemediği zaman mecburen ÖTVler ile bunu toplamaya çalışıyor. bakınız cep telefonlarındaki özel iletişim vergisi ( ÖİV ), bakınız benzin pompa fiyatları......
alpabi
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Şub 24, 2007 12:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evt arkadaşım tamamen katılıyorum. Motor al vergi Araba al vergi Ev al vergi Benzin al vergi Telefon Al vergi İşyeri çalıştır vergi ............................ Tamam almasın demiyorum tabiki insanların vergilerini ödemesi gerekir. Bir devlet için vergi hayati önem taşır ama bukadarda çok ve yüksek olmazki. GUrhan arkadaşım demiş vergisni ödemeyen çok var. Haklı ama bunu devlet yapıyor okadar yüksekki vergiler vergi kaçıran bianda zengin oluyor.İnsanlarda buyüzden nasıl vergi kaçırabilirler onlara bakıyor.Bunu konuda yazacak çok şey var aslında ama konu motordan çıkıyor oyüzden uzatmıyayım. Atlıcan Motora bascan gaza ozaman işte vergi mergi hikaye hepsi.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
gurhanadli
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr Şub 25, 2007 11:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet Alp'çim doğru diyorsun.. motordan dışarı çıkacak konu, vergi konusu hassas konu Smile neyse inşallah vergiler azalır da fiyatlar da aşağı iner diyecem ama maalesef bizim tüccar milleti vergiler azalınca fiyatları azaltmıyo.. bunu da aşmak lazım Wink
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
9. sayfa (Toplam 9 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar