Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - f650 gs-cs gorusleriniz

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

f650 gs-cs gorusleriniz
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
bundle
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Ksm 23, 2004 10:57 am    Mesaj konusu: f650 gs-cs gorusleriniz Alıntıyla Cevap Ver

selamlar. motor dunyasina yeni giriyorum. f650 alma gibi bi dusuncem var. kullananlardan bilgi almak isterim.
amacim gezinti acikcasi dag tepe cikmak degil. 650 lere baktim hafta sonu cok da hosuma gitti. boyum 1.88 bu arada. gs yerine cs de olabilir aslinda. bu konuda da kararsizim. dusunduren sey gs nin canta olanaklari cok daha fazla. ama cs de tarzima uygun geliyor.
bu arada bakim vs. giderleri nedir bu aletin...

simdiden tesekkürler...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
TriumphU
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 23, 2004 2:26 pm    Mesaj konusu: Re: f650 gs-cs gorusleriniz Alıntıyla Cevap Ver

bundle demiş ki:
selamlar. motor dunyasina yeni giriyorum.

Hayırlı olsun...

bundle demiş ki:
f650 alma gibi bi dusuncem var. kullananlardan bilgi almak isterim.

Başlangıç olarak iyi bir seçim. Yeni giriyorum demişsiniz ama deneme / eğitim vs için motor kullandınız herhalde. Motora başlama tavsiyeleri, 125 cc / 250 cc vs nasılsa bir yerlerde okumuşsunuzdur, ben sadece tercihiniz olduğu için f650 açısından olayı değerlendireceğim; dağ tepe gezmeyecek bile olsanız gs'i tercih edin derim cs'i değil. Daha sağlam ve kullanışlıdır, rüzgar koruması daha iyidir, bozuk/toprak yol tutuşu daha iyidir, rüzgar koruması daha iyidir vs. Yalnız boyunuzun biraz uzun olması size Dakar modelinin daha iyi gideceğini düşündürttü bana; dizleriniz iki büklüm yol almak istemezsiniz herhalde.

bundle demiş ki:
bu arada bakim vs. giderleri nedir bu aletin...

BMW bakımı dediniz mi Borusan faktörü araya giriyor ki bu da periyodik bakımlarda 300-400 YTL'yi gözden çıkarmak demek, parça fiyatları da cabası. Gerçi BMW'ler klasik olarak az benzin yakarlar ama olaya "bakım gideri" açısından bakacak olursak BMW yerine Honda Transalp veya Transalp'e eski teknoloji deyip burun kıvırırsak Suzuki VStrom 650 daha uygun tercihler olabilir. Ama bunlar F650'ye nazaran daha güçlü motorlar olduğu için tecrübelilere önerilebilir. Uygun fiyata ikinci el bir f650gs alırsanız bir süre sonra küçük geldiğimi düşünürseniz rahatça ve fazla zarar etmeden elden çıkarabilirsiniz.
moradam
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Ksm 23, 2004 4:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eğer amaç sadece asfaltta dolaşmaksa, gs almanın çok da anlamı yok. çünkü bmw nin offroad özelliklerine ödediğiniz para, boşa gitmiş olur.

boyunuz uzun. gs in selesi diğer endurolara göre alçak olduğu için ayaklarınızı peglere koyduğunuzda diziniz fazlaca kıvrılacak ve uzun yolda bu yorucu olacaktır. biraz daha yüksek bir motor daha rahat olabilir. çanta konusunda gs ve cs nin seçenekleri yeterince var.

Utku'nun da dediği gibi, servis ve yedek parçası biraz pahalı. ama kalite/fiyat orantısı yaparsak, çok da zarar etmiş sayılmıyorsunuz.

20.000 km f650gs kullandım, hala da kullanıyorum. bence en önemli artısı, güvenilir bir makine olması. hatalarınızı affediyor, uysal, ağırlık merkezi aşağıda olmasından dolayı dengeli bir motor. ABS si de birçok kez hayatımı kurtardı.
bu yüzden yeni başlayan, biraz kalıplı kişiler için ideal bir motor olduğunu düşünüyorum.

f650gs deki vibrasyon, diğer tek silindirli motora göre epey düşük. benim için uzun yolda, vibrasyon hiçbir zaman bir sorun olmadı.

bunlara rağmen, üste yazdığım şeyi yine yazacağım; eğer amaç sadece asfaltta dolaşmaksa, gs almanın çok da anlamı yok.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
bundle
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 24, 2004 12:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

f650 lerde boya gore seleyi yukseltme vs. gibi secenekler opsiyonelmis. benim en buyuk derdim boy ac1kcasi. ozellikle 125 ve 250 gibi motorlarda cok sikinti cekiyorum. arkadasin dedigi gibi 10 dakika binsem bile dizlerim felaket agriyor.
vibrasyonda cabasi. bu motorda az oldugu soyleniyor. aslinda mumkun olsa da bi test yapabilsek bmw de
Başa dön
EnduroCu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 24, 2004 4:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selam,
motor olayina yeni baslayacaksaniz 125 veya 2500 cc ile baslaminizi siddetle oneriyorum en az bir yıl 125/250cc deneyiminz olmalıdır.

zamanında bir arkadasim motor almadan once bir forumda yazmıştı,
ben yine bu cumleleri yazdım,
hatta bir arkadas ne gerek var alsın ogrenir, iki de bird emotor mu degisip duracak demisti,,,
ve o arkadas motorunu almıs F-650 GS dakar,
daha sonra o arkadasla yuzyuze gorustuk hatta dost olduk,
bana dedi ki keske lafını dinleseydim de ufak cc ile bsalsaydım,

sonucta 2000 km yol yamıs bir kac defa dusmus gozu korkmus ve sattı su anda 4x4 atv si var,
bazen motor almaya niyetleniyor ve kseinlikle ufak cc. alırım diyor

kıssadan hisse olur insallah,

(sizin icin soylemiyorum) Turkiyede coo parası olan insnalar var hic motor abinmemis koca koca BMW leri alıyorlar ve kaz ayapıp hem motor camisasına zarar veriyorlar, hem milli ekonomiye hem d ekendileirne ve hatta aileleirne, ne gerek var bunlara kompleks yapmadan kucuk cc. den baslasak...
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar