Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yakıt Pompası arızası

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yakıt Pompası arızası
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
sekoucdal
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Oca 16, 2007 4:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ateşleme sistemine bi baktır derim şikayetlerin onu gösteriyor.
enjeksiyonlu motorlarda jikle sadece motorun gaz kolunu çeker başka bi işe yaramaz.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
trenox
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Oca 16, 2007 5:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ateşleme sisteminde ne olabilir acaba? zira bu sorun her zaman değil ara sıra yapıyor.mesela 100 km yol yaptım ondan sonra başladı. yarım saat böyle devam etti sonra gene normale geldim acaba elektrik-beyin falan olabilir mi?
ateşleme sisteminde olsa her zaman aynı sorunu yaşamazmıyım.?
servise götüreyim de bakalım napcak. bu arada motorchu Melih ustaya götürüyom nasıldır bilen var mı?
Başa dön
sekoucdal
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Oca 16, 2007 5:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ateşleme sistemindeki sorun elektrikseldir bir çok nedeni olabilir.bu nedenlerin içinde yukarıda saydığın sebebler bulunabilir.En iyisi servise veya çok iyibildiğin bir ustaya göster biz sadece tahmin yürütüyoruz kolay gelsin.
Başa dön
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Oca 16, 2007 7:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili trenox,elbette bu işin ustası doğru teşhisi koyacaktır. Ama benim problemim benzin pompasının eğdeğeribirpompa ile değişmesi ile ortadan kalktı.
2 kere yolda kaldım bu nedenden. İşin kötü tarafı otoyolda 4 saat uğraşıp çalıştıramadığım motor ustanın dükkanının önünde tık die çalışıyodu. Acaip sinir bozucuydu ne diyim. Benzin pompası bazen çalışıyor bazen devre dışı kalıyodu. Yolda 120le giderken motoru birden stop ettiriyodu, gazı verince bayılıyodu, bazende hiç çalışmıyodu. Pompa problem olunca elbette vurdurarakda çalışmıyordu. Senin problemde aynı olabilir. Eğer öleyse aman orjinal pompaya okadar verme derim ben. Tamir de olmuyo o zıkkım. Aynı değerlerde eşdeğer bir pompabulman gerekir. Eğer sorun pompa çıkar ve değiitirme yoluna gidersen buraya yaz ben gerekli bilgileri sana vereyim.
Sakın keyfini kaçırmasın bu olay çünkü cidden çok sağlam bi makinaya biniyosun. Katır gibidir nazik durduğuna aldanma Very Happy
Başa dön
trenox
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Oca 16, 2007 10:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkürler sekoucdal, okantezer, . Smile
okantezer;bilgiler için teşekkürler. valla dediğin gibi nazik olarak düşünmeye başlamıştım.en500 ile iron butt denedim Allah'a şükür motor bi kere tık demedi. bunu aldım 2002 model daha az yakıyor diye. motor 20 lt , 200 km anca gidiyor,bide bu bayılma çıkınca rüyalarıma girmeye başladı.sağlamlık konusunda çok araştırma yapmıştım yakıtı da çok daha fazla yakması gerekiyor ama işte. offff.bende mi sorun var acaba yaa.
neyse selamlar,saolun.

En son trenox tarafından Sal Oca 16, 2007 10:47 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar