Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Zongshen'e modifiye ;

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Zongshen'e modifiye ;
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Arvasi3
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Oca 31, 2006 11:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar bence 200 cc lik bir makinadan bundan daha fazla bir performans beklemek yanlış.Bende sky team 200 aldım.Motorun performansı güzel.120.km sürat şu an gördü.ama ön dişli değişmişti.bu seferde arazideki performansı düştü.şimdi performans egzoz getirttim.onu takarken ön dişliyide değiştirecem.benim için 100 km sürat kafi.önemli olan arazi performansı.
Ben yorgun bir ABHAZYALIYIM
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
myheart
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Tem 06, 2007 1:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bende de zongy var 6000 km oldu.. Katalizoru ilk aldıgım ayda iptal ettirmiştim... 5000 km ye kadar ufak tefek hatalar verdi ama su an sorunsuz calısıyor.. Geçen gün 2 kişi 1 günde 250 km yol yaptım be tık bile demedi.. Zaten yanımada en ufak bi anahtar bile almamıstım.. Ertesi günde arazide suda millete gosteri yaptık. 60 km de yol gittik banamısın demedi.. Gün geçtikce motorumu sevmeye başlıyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
rainbow
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Arl 30, 2007 8:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yanlış rumuz... özür dilerim. Gurzan.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Gurzan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Arl 30, 2007 8:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

merhaba arkadaşlar.
yeni bir başlık açmaktansa, buradan devam etmeyi uygun gördüm.
Çinko muhabbeti, pek çok arkadaşı sarmasa da, hem benzer sorunları olanlara fikir verir diye, hem de sevincimi paylaşmak için eklemek istedim.

mondial 125KT ile birlikte, zongshen zs200gy-a motorlarım vardı.
mondi'mi geçen ay sattım ve zongi'yi kullanmaya başladım. (garibim, 1,5 yıldır öylece yatardı garajda. henüz 2050 km.'de.)

Yaklaşık 1 aydır zor çalışma problemi vardı. son 1 haftadır da hiç çalışmıyordu.
marşa basa basa aküyü de tırtlattık, o sinirle bağladım arabaya, dakikalarca marşa bastım. yine çalışmayınca, attım bir kamyonete doğruca en yakın kanuni servisine...

son yaptığım işlemle (dakikalarca marşa basmak) cdi ve bobin rahmetli olmuş Smile
kanuni hussar125 bobini ve cdi'ı taktık. buji, kablosuyla beraber değişti.
sonra subap ayarı yapıldı, ardından da karbüratörü söktük.

karbüratörün içi, foseptik gibiydi. Shocked güzelce temizledik.
depoyu komple boşaltıp, basıclı havayla içindeki artıkları da temizledik, oradan da bol miktarda su ve pislik çıktı. Shocked
diğer yandan akü suyunu tamamlayıp, şarja bağlamıştık.
korna da horoz gibi ötüyordu Smile netten stebel marka korna almıştım, onu da bağladık.
benzin musluğunu (çok sıkıydı, zor dönüyordu) racer 200 musluğuyla, benzin filtresini de sıfırıyla değiştirdik. tüm hortumlar da yenilendi.
hava filtresini, içten-dıştan hava manyağı ettik basınçlı tabancayla. Smile

herşeyi temizleyip, toparladık, depoya temiz benzin koyduk ve marşa bastık. karbüratöre benzin geldikten sonra manyak güzel bir ses çıkararak çalışmaya başladı. (n_roll_2)

karbüratör ayarlarları tamamlandı ve defalarca çalışma denemeleri yapıldı.
sonunda, bambaşka bir motor çıktı ortaya. ve bir kez daha aşık etti beni kendine.

uzun zamandır tek marşla çalıştığını görmediğim motorum, tek tıkla kükrer hale geldi.
2050 km'de, yepisyeni, canafor yavrısı, hemi de kıpraşımsız moturum var artıkın. (n_roll_2)

Zongi'ye Kanuniden organ nakli yaptık bir nevi. Smile ikisi de çinli olduğu için, doku uyuşmazlığı yaşanmadı.

bana maliyeti 150 Lira oldu bu işlemlerin. ama daha büyük masraftan kurtardı. sinirimden, az daha yok fiyata satıp, başka motor alacaktım.
artık ya o, ya da ben bitene kadar kullanmaya karar verdim.
geriye, kaliteli asfalt lastikleri ve yan çanta demirleri taktırmak, seleyi siyah vinyl'le kaplatmak kaldı. belki arka dişliyle de oynarım. belli olmaz.
kısmet olursa, onları da halledip önümüzdeki yaz uzun uzun gazlamak niyetindeyim.

hiçbir isteğimi geri çevirmeyen, tüm ukalalığıma katlanıp, yüzünü ekşitmeyen, sorunlara pratik bir şekilde çözüm bulan kanuni yetkili servisi Trakya'ya, Adnan ve Ömer usta'lara teşekkür ederim.

NOT: Bir önceki mesajı, arkadaşımın makinasında, onun rumuzuyla yazmışım.
geç farkettim ve düzelttim. özür dilerim.
Gurzan.
Wink
harduro
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Arl 31, 2007 12:19 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gurzan, çok güzel bir rapor olmuş...

"Bakarsan bakmazsan dağ olur" sözüne iyi bir örnek..

Teşekkürler...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Sonraki
17. sayfa (Toplam 18 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar