Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Bir Enduroda aranan özellikler ne olmalıdır?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Bir Enduroda aranan özellikler ne olmalıdır?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
EnduroCu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 21, 2004 4:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Barloponty demiş ki:
EnduroCu demiş ki:
dostlar enduro dediğiniz ahatsız olacak tabii ki,
eğer amacımız rahat etmek ols aidi touring i secerdik.Ben bazen anlamıyorum "O ENDURO HİC DE RAHAT DİİL ABİ" lafını,

Benim söylemek istediğim şey tabiki bu değildi kım bir endurodan turing konforu bekler ki?
Demek istediğim selenin gayet sert olduğuydu
Taksimden çıkın Sarıyerde motordan inerken kuyruk sokumunuzun ağrıdığını hissedeceksiniz
giderken rahatsız etmiyor ama motordan inerken gerçekten kuyruk sokumunuz sızlıyor

hocam memlekette yle endurocular var ki bekliyorlar,
beklemeleri bir yana adam touring ayarı enduroya biniyor, toprak yola cıkmıyorama masabasında sohbette mangald akul bırakmıyor, cook var boyleleri,

kıc agrısı olayına gelince, KTM ci olarak iyi bilirim dostum,
ama uzulme belli zaman sonra hissetmemeye basliyorsun, alısıyor oran Smile)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
sirius
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ekm 21, 2004 4:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selam Endurocular
XL 200 denedim ama bana başarısız gibi geldi özellikle 2 kişi binersen.Makinada biraz güçte olmalı diyorum.Tercihimi keseme uygun olarak dr 350 diyorum vede temizini bulursam benim çözümüm bu diyorum.Ama yinede benim bilmediğim eksi yönleri vardır.
Bilgilendirirseniz sevinirim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 21, 2004 5:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

SUZUKI DR350 / 650
HONDA XR400 / NX650
YAMAHA XT 600
KAWASAKI KLR 600 / 650 A (amerikan versiyon)

Bu dördü mekanik sağlamlık / motor ömrü / fiyat-performans kriterleri göze alındığında efsane mertebesindeki motorlar. tabiki hepsinin birbirine göre her bakımdan güçlü-zayıf olduğu yönler var. ama bu motorlardan herhangi birinin temiz kullanılmış, iyi bakılmış örneğini bulup alırsanız bence gayet iyi alışveriş yaparsınız.

Konfor arıyorsanız (ki kişiye göre çok büyük farklılıklar gösterir) KLR650A derim. hem uzunyol için deposu yeterli (23lt idi sanırım) hem selesi min. 500-600km yi yapabilecek rahatlıkta, standart rüzgar koruması fena değil, yük+yolcu performansı gayet iyi, arazi kullanımı en az asfalt kullanımı kadar başarılı. fiyatı ucuz.

Ne yazıkki avrupaya satılmıyor. Amerikada kapış kapış gidiyor. bi ara TRye ithal edilmişti 20 tane falan.. sağlamı çok az var.

Ya bizde ne kıymet bilmez insalarmışız kardeşim..Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Ekm 22, 2004 9:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:
Konfor arıyorsanız (ki kişiye göre çok büyük farklılıklar gösterir) KLR650A derim. hem uzunyol için deposu yeterli (23lt idi sanırım) hem selesi min. 500-600km yi yapabilecek rahatlıkta, standart rüzgar koruması fena değil, yük+yolcu performansı gayet iyi, arazi kullanımı en az asfalt kullanımı kadar başarılı. fiyatı ucuz.

Ne yazıkki avrupaya satılmıyor. Amerikada kapış kapış gidiyor. bi ara TRye ithal edilmişti 20 tane falan.. sağlamı çok az var.

Gündüz hakan Avrupa kasası hakkında ne düşünüyorsun. 2004 Aralık ta gelecek olan yeni partiden almayı düşünüyorum. Şu an KLR650 piyasada yok buradaki bayi bulamadı umarım aralıkta gelirde hemen atlarız.

Saygılar

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
GunduzHakan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 22, 2004 10:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben 93 KLR600S (22.000km) , 2000 KLR650 (18.000km) Avrupa kasa kullandım. 2000 KLR650 hakkında kesinlikle kötü birşey söyleyebileceğim bir motor değil. 18 bin km boyunca tık demedi. Fiyat/performans açısından en başarılı motorlardan hatta.

yumuşak ve kontrolllü motoru var. orta devirleri daha canlı. üst devirlerde performansı fena değil ama çokda mütiş değil. galiba 150-160 gibi bir top speedi vardı galiba ama emin değilim.

120-130km hıza kadar rüzgar etkisi beni rahatsız etmemişdi.

30-35LT üzeri top case taşımanı tavsiye etmem. Yan çanta taşıyıcısı avrupa modeli için 2000 senesinde yok idi. şimdi varmı bilmiyorum.

jantlar saç olduğundan çabuk paslanıyor ve sert darbelerde çabuk eğriliyor. taşlı kayalı arazide gazlarken dikkat etmek lazım.

arka amorisör iki kişi+yük ile 15.bin km den sonra bi anda yumuşuyor. tek kişi problem değil ama iki kişi+yük ile kadillak gibi sallanıyor.
ön amortisöre kesinlikle kalın yağ ve spacer gerekli. yada paraya kıyıp sert yay. ben 5 cm lik spacer koymuştum.

egzos 8-10bin km sonra paslanıyor.

eğer sık sık iki kişi+yük ile uzun yol yapmayı düşünüyorsan pek tavsiye etmem. tek kişi için her şartta başarılı motor. Arazi kullanımı uygun lastik ile (bu seviyedeki bir motor için) çok iyi. en azından her yere girip çıkarsın. ama bir ktm performansı bekleme. Asfalt yol tutuşu standart süspansiyonla bile gayet iyi. 120km den sonraki hızlarda gezinmeye başlıyor. sert yay / spacer-kalın yağ modifikasyonu ile bu problem kolayca çözülebilir.

galiba 14lt deposu vardı. 200-250km (reserve dahil) rahat gidiyor.

kıssadan hisse:
her motorun daha iyisi var. Bence önemli olan kullanım kriterlerini, sahip olma bütçesini doğru belirleyip ona göre motor almak. Bugün olsa gene gidip KLR alırım. DR650 / XT660 bence KLRden daha iyi motorlar. Fiyatları da daha iyi o ayrı..Smile

baya genel oldu ama bunun dışında sorun varsa seve seve yanıtlarım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki
8. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar