Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Orta sehpası olmayan enduro,da LASTİK TAMİRİ?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Orta sehpası olmayan enduro,da LASTİK TAMİRİ?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş May 17, 2006 9:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

harduro demiş ki:
Bu konuyu yeniden gündeme getirip , daha gerçekçi bir cevap bulmayı istiyorum..

Orta sehpa değil lastik tamiri sorun..

Arkadaşlar , dağda , tek başında , lastik nasıl tamir edilir?

Nezih abi,orta sehpa yokken,160 kg.ve üstü makinaların ön lastiğini
biraz zor tamir edersin,abicim.İşte o zaman sorun oluyor,orta sehpanın
olmayışı.Yoksa lastik tamir etmek çok basit abi.Zamanın yeterli ise yaparsın yoksa kurda kuşa yem olursun dağlarda tek başına. Very Happy

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
harduro
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş May 18, 2006 9:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler spartakus, çok güzel bir açıklama..
Bende orta sehpa olduğu için krikoya gerek yok..
Çok gerekirse bir ağaç dalı ile hallederim sanırım..
Ama resimdeki kriko hem küçük hem de işe yarar bir alet ,
yine de edinmekte yarar var..
Saygılar..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
harduro
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş May 18, 2006 9:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

vetmemo demiş ki:
Zamanın yeterli ise yaparsın yoksa kurda kuşa yem olursun dağlarda tek başına. Very Happy
vetmemo , bu laflarla beni korkutup durma , evden dışarı çıkmayacağım sonunda ... Laughing Twisted Evil
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
volkano
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş May 18, 2006 11:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selamlar..ben tekbaşıma yada kafileyle tur,a çıktığımda herzaman yanımda sprey bulundururum,büyük bi delik veya yarık veya sibop kesmediyse sprey kesinlikle işe yarıyor.çünkü bikaç kere beni lastik değiştirmekten yada pompayla uğraşmaktan kurtardı.(.tabi genelde sprey kullanılan iç lastiği tekrar kullanamassın diye bi rivayette yok deyil ama ben lastikçiye kadar gidip tekrar kullanmıştım..)neyse,eğer sprey işe yaramıyorsa her zaman (yanlız veya kalabalık )yanımda ön arka lastik yedek iç lastik vardır..kalabalıkken sorun deyil ama yanlızsam önce motoru yükseltmek için büyük kütük veya taş (çoğunlukla taş vardır)bulurum,ama sadece bir taşla olmaz ve ilk taşın mümkün olduğu kadar geniş yüksek ve düz olmasına dikkat ederim ki ikinci taşıda koyduğumda motorun kaymasını veya dengesiz durmasınıda engellemiş olurum..(eğer taş düzdeyilse bile taşları fazlalaştırıp bişekil motoru yükseltirim)önce ilk taşı motorun tam kaldırma noktasının altına koyarım daha sonra ikinci taşı motoru yan ayağında kaldırarak birinci taşın üzerine koyarım ,bu işlem biraz efor kaybettire bilir ama başkada çare yoktur.sonrada patlak tekeri sökerim,lavye yardımıyla iç lastiği çıkarır yenisini takarım.. turistlerle gittiğimizde yanımızda pompa ve sıvı sabun bulundururruz ki lastiği sökmesi kolay olsun..bende şu sıra kendime elektrikli pompa sipariş verdim onu bekliyorum..bide elektrikli pompayı deniyeceğim..pompanın haricinde bi alternatif daha var (ben henüz denemedim)dayanıklı bi hortum alıyosunuz yanlız hortumun ucu egsoz deliği kadar oluyo..bi ucunu egsoza diğerini lastiğe (tabi lastik rekoruda gerekiyo) takıp motoru çalıştırarak havayı basıyosunuz..ben bi dergide görmüştüm,ama geniş ağızlı egsozlar için geçersiz bi sistem deyil ,aklıma gelen xt 600 olabilir..
aslında bu söylediklerim burda zor gibi gelsede dağda tek başınızayken mecbur yapıyosunuz ve hiçde zor gelmiyo..(rehberliğini yaptığım 8-10 kişilik kafilenin patlayan lastiklerini ben değiştirdiğim için,bir miktar tecrübe sahibi oldum..
) saygılar.. Wink
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş May 18, 2006 12:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

harduro demiş ki:
vetmemo demiş ki:
Zamanın yeterli ise yaparsın yoksa kurda kuşa yem olursun dağlarda tek başına. Very Happy
vetmemo , bu laflarla beni korkutup durma , evden dışarı çıkmayacağım sonunda ... Laughing Twisted Evil

Yok be Nezih Abi,bu işin şakası.Maksat zamandan kazanmak.Özellikle
günlük gezilerde lastik patlaması insanın bayağı canını sıkıyor.Sen şanslısın ki,senin motor bizimkilere göre çok hafif.Eğer motor birde yüklüyse,eh o zamman işimiz iş oluyor.Gerçi bu güne kadar 3-4 kez başıma geldi hepsinde de hallettik ama insanı canından bezdiriyor bazen
yanlızken.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Bakım/Onarım/Servis Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
7. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar