Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Fuar ve Africa twin

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Fuar ve Africa twin
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Şub 26, 2016 9:15 am    Mesaj konusu: Fuar ve Africa twin Alıntıyla Cevap Ver

Dun fuardaydım.Onceligim AT idi dogal olarak.
Triump tiger ve diger endurolarla da ilgilendim.
Africa twin beklentilerimi bosa cikarmadi diyebilirim.Ayrintilari paylasirim.
Fiyat :
otomotik full donanim 57
duz cıplak 44.
Fiyat yuksek tabii.Aksesuarlar asiri pahali .
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Şub 27, 2016 8:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben çok bişeye bakmadım fuarda. africa ya baktım tabi. bana alçak ve standart sele biraz düşük geldi. yüksek seleye bakamadım. onun haricinde çok güzel. honda dan bu sene cb500x veya crf250rally bekliyordum. ikiside yoktu

nostalji olsun diye royalenfield ve ural lara baktım. yahu olacak iş değil. tarihi eser satıyorlar sanki. enfield lar 7000euro dan başlıyordu. ural daha saçma fiyatlardı ama aklımda yok.
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Mar 01, 2016 9:29 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

deli paralar yahu...
İtalya fuarında ATnin en pahalı modeli 11bin dolardı. Türkiyede 57binTL...
Adam gidiyo 11bin birim veriyor alıyor gidiyor, biz 57bin birim verrip alıp sonra fahiş fiyatla zorunlu trafik sigortası yaptırıyoruz, MTV falan filan ....
çok zengin bir ülkeyiz çokkk Smile))
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 02, 2016 9:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gercekten deli paralar Turkizmir.

Aksesuarlara da bakmistim.10-12 bin TL tutuyor aksesuarlar bizim istedigimiz segment endurolarda.Bu fiyat da normal secenekler icin.

Bir ortaayak ya da turing cam neden bu denli fiyatli olsun ki?
Vergiler hic bir dunya ulkesinde bu denli acimasiz degil.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
TA6B
Yamaha Grubu
Yamaha Grubu

MesajTarih: Çrş Mar 02, 2016 6:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar bende fuarı bahane ederek hem çocukları ziyaret edeyim, hem diğer işleri halledeyim düşüncesiyle 5 günlük bir İstanbul ziyareti gerçekleştirdim. Ancak Fuara Cumartesi günü gidebildim. Hatta çoluk çocuk hep birlikte gittik.

Şuna bakalım bunu inceleyelim dur bir fotoğraf çekelim derken uzun zaman geçirip ayaklarımıza kara sular indi. Diğer modelleri anlatmıyacağım malum sizler de gezdiniz zaten gördünüz. Africa Twin herkes gibi benim de favorim olan ve ilgimi çeken modellerin başında geliyordu. O yüzden başında bir sürü meraklısı vardı ve herkes kafasındaki birtakım sorulara cevap bulma arayışındaydı. Tabii bu arada pazara yeni düşen bu tatlı oyuncağa yüzlerce kişi bindi indi. İnanırmısınız ben Honda standında bırakın fotoğraf çekmeyi kalabalıktan dolayı yanına bile yaklaşamadım. Touratech standında biraz inceledim baktım makineye. Aksesuarlı hali pek şeker duruyordu. Touratech malum sizin de bildiğiniz gibi güzel giydiriyor (!) adamların işi bu kardeşim; giydirmek...

Neyse gelelim Honda CRF 1000L Africa Twin'e; 230 Kg ağırlığı ve 95 beygirlik sıvı soğutmalı, 4 zamanlı, 8 subaplı, 270 dereceli krank mili ve unicam ile paralel çift silindirli 1000 cc motoruyla büyük enduro sınıfında biz de varız diyen Japonlar belli ki ortalığı Almanlar'a bırakmama kararı almışlar. Yükseği 87 cm olan rahat ve konforlu standart selesi daha da alçaltıldığında 85 cm'e kadar inebiliyor. Bu yükseklik, boyu kısa olanları yıldırmasın çünkü opsiyonel seleyi taktığınızda 80 cm'e kadar inebildiği söyleniyor. HSTC 3 kademeli seçilebilir tork kontrol sistemli, senkromeç 6 vitesli manuel (MT) ve otomatik (DCT) şanzımanlı olarak iki ayrı seçenek ile çıkıyor karşımıza. Yol ve arazi sürüş modlarına sahip motosiklet kendi vites düşürüyor, kompresöre bindiriyor arazide güzel işler çıkardığını iddia edenler var. Arka tekerı devreden çıkaran 2 kanallı ABS switchi özellikle arazide motorun kaymasını önlemek için güzel düşünülmüş. Sürüş modları, çekiş kontrol seviyeleri, seçilebilir ABS modlarıyla yeni jenerasyon çizgiyi yakalamayı başarmışlar.

Kafa grenajı özellikle farları ve ön cam siperliği ile eski klasik AT'nin izlerine rastlamak mümkün. Birde ralli motorlarında görmeye alışık olduğumuz navigasyon bağlantıları için tasarlanmış ön bağlantı kulesini de unutmamışlar. Ön göstergeleri ise herşeyi görebildiğimiz çok fonksiyonlu, koyu renkli iki ana LCD ekrandan oluşuyor. Bu dijital ekranda kilometre saati, takometre, yakıt seviyesi, vites pozisyonu, ABS, HSTC, kilometre sayacı, sürüş modu, saat bilgileri ve hatta hava sıcaklığını bile gösteriyor. 19 Lt kapasiteye sahip benzin deposu uzun mesafeli turlar için yeterli hacime sahip görünüyor. Derseniz ki bir depo benzin ile kaç km yol gidebiliyor, 400 km'ye kadar sürüş imkanı sağlayabiliyormuş.

* Honda standından aldığım fiyat kataloğunu da paylaşıyorum.
Fiyat bilgileri aşağıdaki gibidir...

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar