Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Düştükten sonra arka fren tutmuyor

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Düştükten sonra arka fren tutmuyor
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Arl 08, 2014 5:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

YUH! amma safım ha, hiç aklıma gelmedi o plastiğin altında tapa olduğu. utandım şimdi Embarassed
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Arl 09, 2014 9:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Smile no problem Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 13, 2014 4:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Göksel ve benden baskasi yazmaz oldu. Gökşin abi den bile ses cikmiyor. Tenere yaramadi galiba:)
Yaz babam yaz o zaman. Frenin havasini alayim dedim. Gittim benzinlikten hidrolik aldim. Arka hidrolik rezervuarini temizledikten sonra actim. İcinden siyah yumusak plastik bir tipa cikti. Hafifce oturtulmus. Sanki icine kapak acildiginda pislik dusmesin diye uzerini kapatiyor sadece. Onu da alinca hidrolik gorundu. Yalniz seviyesi min-max ortasinda olmakla birlikte, hidrolik sanki kirli gibi geldi bana. Yani ön rezervuar penceresinden gorunen berrak yag ile alakasi yok. Sanki koyulasmis.

Goksel, havasini tarif ettigin gibi aldim ama hava cikmadi gibi. Direk yag geldi tahliyeden. 3 kez yapip kapattim. otoparkta Test ettim, fren geri gelmis, yarin suruse cikarsam daha iyi anlarim. Ama yag eklemedim. İcime sinmedi. Bir ara ustaya goturup arka hidroligi degistirmek istiyorum,
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Arl 15, 2014 11:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Smile Selam, hafta sonu yelken yarışım ve Trofeler bittiği içinde yelken transferimiz vardı.
Gözünün korkmaması güzel ama öyle üç defa basmakla olmaz çünkü havanın nerede olduğunu bilmiyoruz. Neyse ki düzelme var demişsin.
Hidrolik sıvısı motor yağları ve diğer yağlardan çok farklı bir yapıya sahip yağ. Basınç altında büyük işler başaran ancak suyla buluştuğu anda çözülen, sistemdeki kiri bünyesine hapsedip yapısında değişikliklere uğrayıp iş yapamayan bir madde.
Eğer yağın evsafı kirlendiyse elbetteki döküp temizlemekte yeni yağ basmakta fayda var. Ancak bunun için oldukça iyi bir çalışma yapman lazım, çünkü sistemdeki havayı boşaltmak sabır isteyen bir iş.
Hava boşalmıştır diyelim çünkü fıss fosss diye bir ses duymak bazen imkansız bazende büyük hava boşluğu oluyor bayaaa bir ses duyuyorsun.
Pazar gezisi sonucu nedir?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Arl 15, 2014 1:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

pazar gezisi güzel geçti. iki arkadaş var, onların da tecrübeleri benim kadar. biraz orman, biraz taş toprakta iniş çıkış. güzel bir geziydi. en son polonezköyde çay içelim dedik, klx le gelen arkadaş düşüp vites levyesini eğdi. keserle falan düzelttik. fren çalışıyor, sorun yok. geçen hafta gittiğimiz aynı yerlerdeydik. geçenki gibi zorlamadı beni. demekki oldukca düzelmiş. ama yağı değiştireceğim. gidon meselesini çözeceğim gün hallederim onuda. ama asıl arka amortisörü merak ediyorum. emin olamıyorum bir türlü. ya patlak, ya ben çok ağır geliyorum, ayarlamam lazım. her durumda bi sökme işi görünüyor bana. işte ona üşeniyorum.
hafta sonundan resim. soldan sağa : Serkan, Selçuk, Serdar

Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar