Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - FARK VARR!!! MI SİZCE ?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

FARK VARR!!! MI SİZCE ?
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
napoleon
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 10:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sayın vennecm

Anlamsız kıyaslamanıza bir türlü anlam kazandıramadım.R1100GS 98-99 civarı model bir ürün R1200GS 06-14 arası bir ürün.R1100 GS üretildiği yılın en iyi motosikleti olabilir belki ama üzerinden 15 yıl geçmiş bir ürün o zaman ki teknoloji ile şimdi ki bir değil ki şuan ki teknolojilere göre R1100 GS tabiri caizse takoz gibi birşey.
R1200 GS ABS,Elektronik Ayarlı Süspansiyon, TCS, Modlar gibi birçok dahiyane özellikleri bulunan bir ürün. Burada en önemli faktör ise özelliklerden ziyade uçurum gibi fiyat farkı Ortalama fiyatları kıyaslarsak R1100 GS 10-15 bin TL arası R1200 GS 40-60 bin TL arası neredeyse 4 tane 1100 parası bu konuya da dikkat etmenizi öneririm. Merak ettiğiniz rahatlık konusuna gelince evet R1200 GS daha konforlu rahat çok canınızı sıkarsa sele konforu olarak atarsınız bir AIRHAWK iş biter onun dışında herşeyinden memnun kalırsınız. Ben kısa bir kaç turlama yaptım bu 2 motosikletle de R1100 Gs kötü demiyorum ama kıyaslarsak çok kötü R1200 Gs ye göre.

İyi Günler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
vennecm
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Nis 24, 2014 8:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sayın napoleon

ben tabiki bu 2 motosikleti kıyaslamıyorum dediğniz gibi arada yıllar var dağlar var ancak bu pazarda "ya herşeyi çok güzelde ben 1100 deki şu özelliği yahut güzelliği pek bi bulamadım ama onun dışında herşey 1100 den çok çok iyi " diyenler çıkabiliyor yahut genelin düşüncesi de bu yönde olabiliyor.Benim amacımda böyle bir durum söz konusu mu diye bir kamuoyu yoklaması yapmaktı ve benim aradığım cevabı da siz verdiniz bu sebepten teşekkür ederim.Tabiki emek verip zahmet edip cevap yazan herkese
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
derin
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Nis 25, 2014 6:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Mali durum izin veriyorsa tabi ki 1200, ancak 15 yasinda bir 1100 un bile gunumuz maxi endurolari ile cok rahat karsilastirilabilecegi gercegi nettir.

Tel jant ve tubeless lastikler
Telelever mucizesi
Zincirsizligin dayanilmaz rahatligi...

Daha ne diyeyim, duzgun bir GS bulun, torunlariniza birakacak bir seyiniz olsun
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Nis 25, 2014 8:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

BMW Motorrad günmlerinde 6 serisini Fatihle birlikte Türkiye İzmir Ülkü yarış pistinde kullanma şanmsı elde ettik. Hemde ne kullanma. Limitlerini zorlayarak.
1600 cclik muhteşem makinayı anlatmaya zaten benim kelimelerim yetmez.
hırçın kardeşler R serisi bize zaten hitap etmedi ama içimizdeki sürat ve yarış duygusunu pistte olmanında ayrıcalığı ile fazlasıyla tatmin etti.
Gelelim 1200'e.
Ağır kafa ağırlığı ile virajlarda stabil yere basan ve rahatlıkla her türlü virajla baş edebilen 1100'e olan alışkanlığım 1200'de ki hafif kafa yüzünden beni ürküttü. Mecburen virajda alışkanlık olarak arkaya doğru ittiğim popomu bu sefer tanka yapışarak hafifleyen kafayı yere basarak viraj almaya çalıştım. üç beş tur sonra alışıyor insan ama yinede kafa hafif...
Viraj çıkışında gazı açıp motoru dikmeye çalıştığınızda ise kafanın boşalma hissi ve gidonun yalpaladığını hissediyorsunuz...
başta acaba benmi oturamadımi benmi çok gaz verdim, neydi nasıldı derken defalarca değişik yöntemlerle viraj çıkışında aynı tepkiyi verince anladım ki, motorun hafifletilmiş şasesi çok çabuk havalanıyor.
Düşük yakıt, bol elektronik, yakışıklı, heybetli, gösterişli, Standart donanım oldukça fazla, aksesuar desteği çok...
Kullanıcısı bakımlarını atlar, yağını kaçırır, eksiğini tamamlamazsa çok kısa sürede kendini yok edecektir.
Ama 1200 için daima söylediğim bir laf vardır...
BOYNUZ KULAĞI GEÇER AMA BOYNUZ KIRILIR KULAK KALIR...
Ben viraj seven biri olarak 1200ün yükseltilmiş ve hafif kafasında 1100/1150nin keyfini yaşayamadım.
Başa dön
BigBoysMoto
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Tem 21, 2014 1:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yeni üye olarak konuları hortlatıyorum pardon ama ben de birkaç kelam etmek isterim..

Yaklaşık 90.000 km 1999 R1100GS, 30.000 km 2005 R1150GS ADV ve 25.000 km 2006 R1200GS kullanmış biri olarak çok kısa karşılaştırma yapacağım..

Uzun ve iriyseniz (benim gibi, 194 boy 95 kg) kesinlikle 2005 model R1150GS ADV alınız.. Viraj kabiliyeti, overdrive 6. vites ve heybetli yapısı ile sizi her yolda tatmin edecektir..

"Kullandığım motor biraz elektronik olsun, makyajı güzel olsun, o kadar da ağır olmasın" diyorsanız paraya kıyıp R1200GS alabilirsiniz.. R1100GS'den yaklaşık 25kg, R1150GS ADV'den ise 35 kg daha hafiftir..

"5 vites bana yeter, fiyat performans oranı iyi olsun" diyorsanız R1100GS şiddetle tavsiye ederim.. Çok sevdiğim birinin bir lafı vardır; "R1100GS, kapitalist dünyanın ürettiği en son dayanıklı makinedir" der.. Açıkçası yaptığım onca km'de bir kez bile sorun yaşamadım.. Yurtdışı forumlarında bile bahsi geçen "ünlü" 5 vites şanzımanının neler yapabildiğine şaşr kalırsınız..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar