Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - sis farı için anahtar

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

sis farı için anahtar
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 11:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

erhanustek demiş ki:
Merhabalar bir katkıda bulunmak ısterim. Aynı anahtar ile sıs farı taktım.(motoplus tan alınmıs) anahtarda uyarı ısıgı olmasına gerek yok cunki sıs farına giden tesisataki rolenın + sını on far ın + sından almanızı tavsıye ederim. Bızım TA xl 700 ler de kontagı kapattıgınızda on far da kapanıyor dolayısıyla sıs lambasının acık kalma ıhtımali yok..Selamlar Tekırdag Erhan.

Biraz daha açabilir miyiz? Ben şahsen çok amatörce yapıyorum bu işleri ve röle nerededir, elektriği oradan nasıl alırız bir fikrim yok. Bir ara ön fara giren kablodan çentik almayı düşündüm ama sonra vazgeçtim.

Bu arada arka çantaya led stop yaptım. Çok basit ve işe yarar bir sistem oldu, üstelik motorun orijinaline hiç dokunmadım. Neredeyse bedavaya mal oldu bu arada Smile.
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
kenanakyol
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 11:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

erhan, sisleri taktırıken ustamdan kontağa bağlamasını istedim ama anahtar tanıma sistemine zarar verebileceğini söyledi, onun için aküye direk bağladık ve böyle bir derdimiz oldu:) yarın ustama gidip senin dediğini söyliycem oluyorsa çok güzel olur. bilgi için çok sağol.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
erhanustek
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Nis 16, 2013 11:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben sıs leri motoplus tan almıstım zaten kutusunun içinde baglantı seması cıkıyor. Baglantı ıcın on far a gıden + kablodan elektirik alma klipsi var. Boyle bır parca elinde yoksa normal kablodan dıs izalosyonunu acarak + elektirik alabilirsin. Bunu gıdondaki anahtardan gecirerek roleye vereceksiniz. Roleden donus sıs farlarına gidecek. Semayı buraya cizemedigim ıcın tam ıfade edemeyorum..
Başa dön
Profi
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Nis 18, 2013 7:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

erhanustek demiş ki:
Merhabalar bir katkıda bulunmak ısterim. Aynı anahtar ile sıs farı taktım.(motoplus tan alınmıs) anahtarda uyarı ısıgı olmasına gerek yok cunki sıs farına giden tesisataki rolenın + sını on far ın + sından almanızı tavsıye ederim. Bızım TA xl 700 ler de kontagı kapattıgınızda on far da kapanıyor dolayısıyla sıs lambasının acık kalma ıhtımali yok..Selamlar Tekırdag Erhan.

Benzer ve ucuz bir yöntem de ben tavsiye etmek isterim, aküden aldığınız direkt besleme hattına bir kesici röle koyarak röleye de kontak üzerinden uyarıcı tetikleme yaparsanız düğmeyi açık unutsanız dahi kontağı kapattığınızda sis lambalarınız söner, siz de kötü süprizlerle karşılaşmamış olursunuz. Kesici röle olarak araç alarmlarında kullanılan röle işinizi görür.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
kenanakyol
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr May 12, 2013 11:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar sis farı için sonunda motoplus'ın anahtarını kullanmak zorunda kaldım ama sizlerin dediği gibi fara bağlayamadım ustam yarın öbürgün sorun çıkartabilir deyince bende kendi imalatımı yaptım. anahrata küçük bir led bağladım sisleri yaktığımda o da yanıyor. konumunu da gözümün içine vuracak şekilde ayarladım inşallah artık unutmam:)) fotolarını aşağıya yüklüyorum yapmak isteyen arkadaşlara kılavuz olur umarım.

[url][/url]
[url][/url][url][/url]
[url][/url][url][/url]
[url][/url]
[url][/url]
[url][/url]
[url][/url]
[url][/url]
[url][/url]
[url]
[url][/url]
[url][/url]
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar