Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW F650 GS 2001 Marş Motor Kömürü (Sorun giderilmiştir)

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW F650 GS 2001 Marş Motor Kömürü (Sorun giderilmiştir)
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
arasacer
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Şub 28, 2013 11:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aldebaran demiş ki:
Arasacer, Maltepe de E5 in hemen yan sokaginda mototriple diye bir servis var. Ben gidip tanistim, cok duzgun adamlara benziyorlar. Bana cok methettiler zaten. Bmw servisi degiller ama fark etmez. En azindan neyse onu soylerler. İstersen google dan mototriple yaz hemen cikar.

Dün söylediğin şekilde Mototriple'ye uğradım. Açıkçası çok iyi çalışıyor olabilirler fakat diğer taraftan korku verdiler diyebilirim... Smile

Şöyle devam edeyim hangi servise gitseniz adamlar sizden motoru alıp sökmelerini ve hattasını o şekilde tespit edebileceklerini iddia ediyorlar.

Ben bu durumda motosikletimi açıkçası teslim etmek istemem. Neden dersen; Çünkü motorun sökülmesi v.s zaten tek başına yüksek bir ücrete tabi tutuyorlar. Bu durumda adamlara "arkadaşım arıza olsa da olmasa da belirli bir yükte para vermem gerekiyor öyle değil mi?" dediğimde "evet" cevabını alıyorsunuz... Arızayı direkt anlayamadığından hem zaman kaybı hemde para kaybına neden oluyor...

Gel gelelim kuru fasulyenin faydalarına, Motosikletimi güvenle teslim edebileceğim bir servis bu gidişle zor bulacağım...

İlgin için teşekkür ediyorum...
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Aldebaran
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Şub 28, 2013 11:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu dediğinize katılıyorum. Yüksek km li bir motor için danıştım onlara. bana da öncelikle motorun indirilip açılacağını ve ne var ne yok bakılacağını, dışardan test ile anlaşılamayacağını söylediler. Bu konuda yapacak bişey yok. ben onlara en azından açtıkları zaman gördüklerini söyleyecekleri ve söğüşlemeyecekleri konusunda güvenebilirim. şunu da unutmayın, bana onları tavsiye eden, onlara motorunu götüren bir komşumdu. ben henüz çalışmadım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
arasacer
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Şub 28, 2013 11:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

emrello demiş ki:
Bence de tamir edilebilir ama son çare olarak ebay'de bol miktarda gs marş motoru var. Fiyatları da uygun sayılır. Yani hiçbir şekilde 300-400 euro vermek zorunda değilsiniz. Hiç olmadı 50 gbp'ye çıkma veya yan sanayi bir motor alırsınız olur biter.

Hasanpaşa'da ERD ağır bakım diye bir servis var, kendilerinin bu işleri yaptığını sanmıyorum ama belki fikir verebilirler.

Gelişmelerden bizleri de haberdar ederseniz seviniriz.

Kolaylıklar...

Emre Merhaba,

Son çare olarak dediğin yönteme baş vuracağım. Bu ara bütçem iyice sarsıldı. Yolda kalmakta istemiyorum. Hasanpaşa tarafına uğrarsam mutlaka giderim. Bende evliya çelebi gibi sürekli sağlıklı bir servis arayıp durmaktayım. Şuan motorda bir sıkıntı yok dediğim gibi fakat sürekli kullandığım için arada bakıma ihtiyacım var. Şöyle adam gibi işini yapan uygun ve bütçemi sarmayan bir yer bulursam ve sürekli gidebileceğim bir servis bana şart...

Teşekkürler dostum... Selamlar...
arasacer
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Şub 28, 2013 11:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aldebaran demiş ki:
Bu dediğinize katılıyorum. Yüksek km li bir motor için danıştım onlara. bana da öncelikle motorun indirilip açılacağını ve ne var ne yok bakılacağını, dışardan test ile anlaşılamayacağını söylediler. Bu konuda yapacak bişey yok. ben onlara en azından açtıkları zaman gördüklerini söyleyecekleri ve söğüşlemeyecekleri konusunda güvenebilirim. şunu da unutmayın, bana onları tavsiye eden, onlara motorunu götüren bir komşumdu. ben henüz çalışmadım.

Aramaya devam o halde... Smile
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Şub 28, 2013 4:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yüksek kilometrel ibir motoru sökmeden de yanma odası içi basıncı ölçtürerek silindirin durumu ve ürettiği torku öğrenebilirsiniz. Benim F650 funduroyu her yıl bu testlere tabii tutturur motorumun kalbinde neler olduğunu 80tl karşılığında öğrenebiliyordum. ve sitede daha önceki yazılarımda da açıklamıştım yanma odası içinde oluşan basıncın cihazda görünür rakamsal değeri 132 civarlarında çıkıyordu ki bu tek bir silindir için oldukça mükemmel ve kaçaksız çalışma odası olduğunu gösteren bir durumdu. bunun dışında baktımanız gereken yerlere kendinizde el göz yordamıyla bakıp motorun genel duruşu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
bu konuyla ilgili BMW formunda pek çok yazımız mevcut aslında.bi ara kes yapıştır yapayım buraya...
motorunuzu bir oto-laba a götürüp yanma odası basıncını ölçtürün. faydası olur zararı olmaz.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar