Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - 2.el f650

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

2.el f650
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
beyazkartal
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş May 04, 2005 5:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

redkit hocam benim kullanım tarzıma dakar uymuyor 100/100 genelte bozuk yollarda kullanıyorum şahşi fikrim dakar çok gösrerişli motor ben onu arazide klr gibi korkmadan gazlayamam düşürdünmü işin bitti toplaya bilirsen yani maddi güç olarak olay o klr ile yaptığım düşüşlere arkadaşlar şahit oldu dakarı düşünemiyorum acırım o alete arazide gazlama makinası değil zaten dakarın arazide gazlayanını internetten görmüştüm satılan motorlarla alakası yok adamlar tamamen düşmeye kalkmaya elverişli hale getirmişler dakarı benim gücüm yetmez o hale getirmeye 2000-2500 euro tutuyor dakarı off road yapmak normal risksiz tabiat gezileri için tercih edilebilir çamurmuş arazide gazlamakmış yazık o motora selamlar Wink Mr. Green Mr. Green
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
faris
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş May 05, 2005 8:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nuri hocam ok dir,anldığım kadarıyla sen bu makina ile baya içli dışlı olmuşsun.Makina bana cazip görünüyor 1.üzerinde fazla elektronik yok,2.si karbüratörlü sistem 3. çift buji var.4.rotax makina ya sahip.5.seninde belirtiğin gibi alternatif parça var.97 model bir adet buldum!39000km.de merakım şu,avrupada 105000km.de olanları internette gördüm.Mesela bir eksantrik zinciri kaç km yapar,yani bu makinada kaç km de bizden ne parça değişimi isteyebilir.? Confused
specific
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş May 05, 2005 10:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet Nuri hocam ve diğer arkadaşlar, parça fiyatları diğer markalara göre nasıldır? yani ben de yakında bir 650'liğe terfi etmeyi düşünüyorum ve baktığım modeller bmw f650, kawa klr 650, suzuki dr 650, xf 650 freewind, honda domi 650, yamaha xt600/660...her kafadan bir ses çıkıyor, yok bmw'de servis zamanları 10.000'de bir başka bir şey yapmana gerek yok (sanki hiç aşınan parçası yokmuş gibi) birisi diyor honda'dan daha ucuz parçaları, işin içinden çıkamıyorum, sık aşınan veya değiştirilebilecek pahalı parçaları nelerdir? ne kadardır yaklaşık? diğer markaları kullanan arkadaşlar da benzer parçaların fiyatlarını belirtirse karşılaştırma imkanımız olur
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Kaan
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş May 05, 2005 11:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:

baktığım modeller bmw f650, kawa klr 650, suzuki dr 650, xf 650 freewind, honda domi 650, yamaha xt600/660...her kafadan bir ses çıkıyor

Dostum,
Bin hepsinin üzerine teker teker hangisinde kendini daha iyi hssedersen onu al bitir bu işkenceyi. Boşver sen o ufak hesapları .Nasılsa hepsinde masraf olacak mühim olan aklın başkasında kalmasın. Ama alternatiflerin arasında LC4640 ADV neden yok merak ettim doğrusu. Wink

950 Adventure
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
NTT
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş May 05, 2005 11:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hocam valla servis kültürüm pek yok ,bu nedenle benim sana vereceğim rakamlar yanıltıcı olabilir , çünkü ben F650 zamınında parçalarımı yurtdışından temin ediyordum Wink ama şunu söyliyebilirm F650 ve YAMAHA XT nin parçaları yurtdışında en makul olanlardı ! yani nedir ?
Yağ F. ,balata vs .
Faris hocamında belirtiği gibi benimde bir Motorda aradığım tek şey basit olmasıdır !! elektronik ,karbüratör vs yapılıları kolay ve basit olması gerekiyor ( bu sadece benim fikrim ve benim kulanım amacım için gerekiyor ) şimdi ama şöyle genel bir bakalım olaya , her Motorun bir bakımı var bu kaçınılmaz ! ki zaten periodik bakım tablolarıda var ! ancak yineden bu pilotunda parçaların üzerinde etkisi oluyor kulanma şekli cok önemli !
bence ufak kıstaslar ile karşılaştırıp seçim yapmayın , X markanın parçası ucuz olabilir ama sık değiştirmek zorunda kalırsın veya X Markan Motor ucuz ama ömrü kısadır vs .
şimdi etrafımdan duyduğum kadar KAWA larda parça olayı biraz pahalı !
Yamahalarda parça bekleme süresi uzun
dolaysıyla F650 biraz aralarında parlıyor çünkü en azından yurtdışında parça bulma şansı yüksek ve tekrar ediyorum alternatif cok . kolay kolay yolda bırakmaz lafıma geri dönüyorum yine . ancak yeni kasaları için aynı şeyler geçerli değil !!
ama yinede belki herkes sık kulanan parça fiyatlarını yazarsa bence iyi bir veri tabanı oluşur diye düşünüyorum !!
ulennnn BMW için bu kadar konuşturdunuz ya helal olsun size Twisted Evil
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar